X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brązowe plamienie na początku ciąży
Odpowiedz

Brązowe plamienie na początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rzeżucha Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 8 maja 2023, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem w piątym tygodniu (4+3 według OM), ale owulacja była już w 11 lub 12 dc, więc myśle ze ciąża jest ciut starsza. Po pozytywnym teście zrobiłam badania bety i proga, beta wyszła 18, a potem 35, a próg dwa razy ok 12. Kolejnego dnia miałam różowe plamienie, byłam u gina i dostałam Duphaston dwa razy dziennie. Od następnego dnia codziennie jest lekkie brązowe plamienie, staram się odpoczywać i właściwie nic obciążającego nie robię, a plamienie nadal się zdarza. Dzisiaj na teleporadzie lekarz stwierdził, ze mam leżeć, ale zwolnienia z pracy nie chciał dać, wiec nie wiem jak mam to zrobić. Większość czasu pracuje zdalnie, ale w końcu będę musiała pójść do biura. Do tego codziennie rano budzę się upocona i w ciągu dnia zdarza się, ze mam 37,5 temp, trochę mnie boli brzuch (rozpieranie). Co myślicie? Ktoś tak miał? W dodatku za tydzień szykuje mi się delegacja i nie wiem co robić…. Przepraszam za żal post, ale już nie wyrabiam ze stresu :(

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3448 6986

    Wysłany: 8 maja 2023, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyższona temperatura i bol brzucha we wczesnej ciąży to totalna norma - na tempke wypływa progesteron, a brzuch może pobolewac jak na miesiaczkę bo ciągle trwa etap zagnieżdżania się zarodka. Plamienia też bywają zwykle fizjologiczne na tym etapie, ale tutaj wiadomo - warto obserwować czy się nie nasilają.
    Możesz jeszcze dla pewności wykonać kontrolnie beta hcg i sprawdzić przyrost - będziesz spokojniejsza jeśli wszystko w dalszym ciagu ładnie rośnie. Warto też się udać do jakiegoś empatycznego ginekologa (moze wybierz kogoś stacjonarnie?) z wynikiem beta hcg i poprosić - jeśli nie o zwolnienie lekarskie - to chociaż o zaświadczenie o tym ze jestes w ciąży do pracy. Ciężarnych nie można wbrew ich woli wysyłać na delegacje, więc warto skorzystać z tego prawa, zwlaszcza że plamienie to jednak taki objaw który warto nadzorować będąc "na miejscu".

    Rzeżucha lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Rzeżucha Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 8 maja 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziękuje za odpowiedz <3 Myśle właśnie nad powtórnym badaniem bety jutro, albo mnie to uspokoi albo będzie wiadomo, ze jest faktycznie problem.
    Co do delegacji - wiem, ze nie można wysyłać ciężarnej bez zgody na delegacje, ale nie chcę jeszcze nic mówić w pracy, bo to dla mnie dużo za wcześnie. Paradoks jest taki, ze to wyjazdowe szkolenie z łagodzenia stresu 😂 W razie kryzysu myśle żeby wziąć po prostu zwolnienie od internisty

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ