X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Choroba wzjg a ciąża oraz złe wyniki toxo.
Odpowiedz

Choroba wzjg a ciąża oraz złe wyniki toxo.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewa-d7 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 10 listopada 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Wszystkie kobietki starające się o maluszka :) Czy któraś z Was ma również tą chorobę i planuje zajść w ciąże? U mnie tą chorobę wykryto w 2010 roku ma ona średnie nasilenie. Jakby któraś z Pań miała jakieś doświadczenia proszę o info. :) I ogólnie odradzono zachodzenie w ciąże z tą chorobą ponieważ istniej zwiększone ryzyko m.in. chorób płodu, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej, a do tego jeszcze ostatnio robiłam sobie wyniki badań na toxo i wyszły mi nieciekawe (IgG 93,00 I IgM 1,040 oba dodatnie) przez co od paru lekarzy odradzało mi zachodzić teraz w ciąże- jeżeli dalsze badania wykazały by podwyższony wynik toxo to jeżeli bym była to by mogło być nieciekawie a od innego lekarza znów że można zachodzić ponieważ toxo jest bardzo groźna dla kobiet które się zaraziły nią już w czasie kiedy były w ciąży, a nie kiedy już ją się ma przed ciążą.

    samira lubi tę wiadomość

    ewa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja nie mam tej choroby mam inną chorobe jelit ale leżałam w szpitalu z dziewczyną,która ma te chorobe ale ona dosć czesto lezała w szpitalu i dosć dużo objawów. Urodziła sliczna, zdrowa dziewczynke. Najważniejsze jest podleczyć te chorobe i dbać bardzo o siebie no i być pod kontrolą lekarzy. Nie chce ani odradzać ani zachecać do ciaży ale mozę wejdź na forum chorych na te chorobe również a moze tez tu są jakieś dziewczyny z tą choroba i coś CI podpowiedzą :)
    Życze zdrowia i owocnych starań :D <3

    samira lubi tę wiadomość

  • ewa-d7 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 11 listopada 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje. :)

    ewa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2013, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa-d7 wrote:
    Witam! Wszystkie kobietki starające się o maluszka :) Czy któraś z Was ma również tą chorobę i planuje zajść w ciąże? U mnie tą chorobę wykryto w 2010 roku ma ona średnie nasilenie. Jakby któraś z Pań miała jakieś doświadczenia proszę o info. :) I ogólnie odradzono zachodzenie w ciąże z tą chorobą ponieważ istniej zwiększone ryzyko m.in. chorób płodu, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej, a do tego jeszcze ostatnio robiłam sobie wyniki badań na toxo i wyszły mi nieciekawe (IgG 93,00 I IgM 1,040 oba dodatnie) przez co od paru lekarzy odradzało mi zachodzić teraz w ciąże- jeżeli dalsze badania wykazały by podwyższony wynik toxo to jeżeli bym była to by mogło być nieciekawie a od innego lekarza znów że można zachodzić ponieważ toxo jest bardzo groźna dla kobiet które się zaraziły nią już w czasie kiedy były w ciąży, a nie kiedy już ją się ma przed ciążą.
    EWA ja na to paskudztwo choruję wykryte w zeszłym roku,od sierpnia biorę asamax w tabletkach 2x2 oraz czopek Pentasa to mi przepisał doby gastroenterolog ,wcześniej chirurg przepisał sulfalazynę i myślałam że zejdę po tych tabsach tak mnie żołądek wysiadał a dodam ze mam refluks,po tabsach od gastro jest dużo lepiej nie ma krwawień i lepiej jest z wypróżnianiem (ujmę to tak jest normalniej niż wcześniej)chociaż jak bym jeszcze dietkę stosowała to by było jeszcze lepiej ;)
    Druga sprawa oczywiście spytałam o ciąże to powiedział ze nie ma żadnych przeciwwskazań ,i że rodzą się piękne i zdrowe dzieci ,także do dzieła !!!
    A jeśli chodzi o tabsy na wzjg to właśnie te są najbardziej w ciąży polecane i mimo ciąży leczenia się nie przerywa,najwyżej modyfikuje przyjmowanie do minimum ....często ciążą wycisza objawy...!!

    sprawa taxo jeśli się nie mylę to podwyższone mogą świadczyć o przejściu
    choroby (i organizm się uodparnia) -tak słyszałam a oczywiście najgorzej zarazić się od zwierzęcia w czasie ciąży -wtedy grozi powikłaniami

    ale groźna jest też różyczka ,moja kuzynka daleka właśnie w ciąży przechodziła i córka (już dorosła teraz ma niedosłuch)i lekarz powiedział dobrze ze dziewczynka bo chłopiec mógłby być bardzo chory...

    pozdrawiam :)

  • ewa-d7 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 11 listopada 2013, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację. Ja jakiś czas temu brałam Asamax 1x2 ale lekarz kazał mi odstawić i teraz jestem obecnie na Pentasie 1 czopek na noc. Martwi mnie te toxo jutro idę na badanie krwi pod kontem awidności i wtedy ponoć wszystko się okaże jak się sprawa będzie mieć, najgorsze jest to że nie wszyscy lekarze są dobrymi specjalistami i ile ich jest tyle jest odmiennych opinii. Ja bym chciała trafić na tego konkretnego. :(

    samira lubi tę wiadomość

    ewa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa-d7 wrote:
    Dziękuję za informację. Ja jakiś czas temu brałam Asamax 1x2 ale lekarz kazał mi odstawić i teraz jestem obecnie na Pentasie 1 czopek na noc. Martwi mnie te toxo jutro idę na badanie krwi pod kontem awidności i wtedy ponoć wszystko się okaże jak się sprawa będzie mieć, najgorsze jest to że nie wszyscy lekarze są dobrymi specjalistami i ile ich jest tyle jest odmiennych opinii. Ja bym chciała trafić na tego konkretnego. :(
    nie wiem skąd jesteś ,ja polecam dr.Kaczora z Katowic na NFZ przyjmuje w Klinice w Katowicach Dzielnica Ligota (tz. jest tam przychodnia )lekarze kliniczni czyli dość dobrzy ,on tez przyjmuje w prywatnej klinice w Kato ,już kiedyś do niego chodziłam z żołądkiem na NFZ właśnie tam w na Ligocie ,potem miał tam przerwę to prywatnie łaziłam ,potem długo nie chodziłam i poszłam do MEDISANY na NFZ do chirurga który skierował na Kolonoskopię (i tam dr,Kaczora spotkam ponownie bo jak się okazało to on wykonał kolono :) i postanowiłam do niego chodzić ponownie bo się okazało ze znów w tej Klinice Ligota pracuje ,teraz muszę się zapisać na styczeń i mam nadzieje ze będą miejsca ;)

  • ewa-d7 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 12 listopada 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja jestem z województwa pomorskiego to daleko. Mam nadzieję że jak zajdę w ciąże to choroba wzjg w moim przypadku nie będzie miała pogorszenia i wszystko się ułoży po mojej myśli. Jeżeli zajdę ....... :(

    ewa
  • ewa-d7 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 13 listopada 2013, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c58ccb1bdb116261046886b8767f01db.png

    ewa
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dopisuję się do tematu. Jest ktoś jeszcze na forum, kto choruje na wzjg? Proszę o opinie, czy wzjg może być przyczyną problemów z zajściem? Dodam, że stosuję sulfasalazyne i tylko ona na mnie działa. Wzjg mam od 14 lat i tyle czasu przyjmuję sulfa... dajcie znać, razem będzie nam raźniej.

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa-d7 wrote:
    a od innego lekarza znów że można zachodzić ponieważ toxo jest bardzo groźna dla kobiet które się zaraziły nią już w czasie kiedy były w ciąży, a nie kiedy już ją się ma przed ciążą.
    I to jest prawdziwa informacja :) Jeżeli masz przeciwciała tzn. że miałaś tego pasożyta i nie zaszkodzi w ciąży jakbyś go znowu złapała.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • agapomorskie82 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 listopada 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa-d7 wrote:
    No właśnie ja jestem z województwa pomorskiego to daleko. Mam nadzieję że jak zajdę w ciąże to choroba wzjg w moim przypadku nie będzie miała pogorszenia i wszystko się ułoży po mojej myśli. Jeżeli zajdę ....... :(
    ewo mozesz podac maila do siebie, jestem w pomorskiego i mam poodbny problem jak Ty....:(

    agapomorskie82
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ