Forum Starając się - ogólne Choroby hormonalne
Odpowiedz

Choroby hormonalne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 18 lutego 2014, 22:02

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Podzielcie się swoimi doświadczeniami związanymi z przebytymi chorobami - tarczycy, hiperinsulinizmem, zespołem policystycznych jajników etc. Jak długo chorujecie, jakie leki przyjmujecie, jaką dietę stosujecie?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 18 lutego 2014, 22:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U mnie zdiagnozowano kilka chorób. W październiku 2012 zdiagnozowano u mnie hiperinsulinizm. Od tamtej pory biorę Glucophage 500. Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy i przyjmuję Euthyrox 100. Rok temu robiłam badania odnośnie zespołu policystycznych jajników. Mam 1,5 punktu różnicy pomiędzy wynikami i lekarz powiedział mi, że jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ta choroba. Od ponad 2 lat staramy się z partnerem o dziecko - tzn nie zabezpieczamy się, ale ciągle nie zachodzę w ciążę. Wiele osób nam mówi - jesteście młodzi już chcecie mieć dzieci? Na co ja odpowiadam mam 3 choroby, które mi to utrudniają, być może uniemożliwią, mam 26, a partner 27 lat ( za chwilę znów wskazówka się przekręci) - na co czekać? Do tego dochodzi jeszcze nadwaga. Od kiedy zdiagnozowano u mnie hiperinsulinizm biorę leki, schudłam 8 kg, jednak mam nieregularne miesiączki , przestałam brać Duphaston, przez 2 miesiące nie miałam miesiączki i przytyłam ok 5 kg. Waga troszkę spadła po wyczekiwanej miesiączce, ale nadal mam co najmniej 20 kg do zrzucenia. Diety odchudzające nie działają, próbowałam jeść tylko produkty o niskim indeksie glikemicznym - jest bardzo ciężko. Nie wiem co robić. Chwilami mam dość. Mam ochotę to wszytko rzucić i się nie starać, bo przecież to nic nie daje. Ile można? Ile jeszcze miesięcy, ile lat? Jak to u was wygląda? Co stosujecie, na co chorujecie, ile się staracie o dziecko? Macie wrażenie, że to przez Was się nie udaje?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego