X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Choroby zakaźne- Zika, Żółta febra, Dur brzuszny- @mamaginekolog
Odpowiedz

Choroby zakaźne- Zika, Żółta febra, Dur brzuszny- @mamaginekolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Postanowiłam zacząć nowy temat. Pod wpływem wczorajszego wpisu @mamaginekolog (chyba większość kojarzy Nicole).

    Jej post dotyczył wirusa Zika.
    https://mamaginekolog.pl/o-wirusie-zika-dla-polek/

    Nie znalazłam tutaj podobnego tematu. Może to powinno bardziej dotyczyć ciężarnych, ale uważam, że jesteśmy tak samo odpowiedzialne- staraczki.
    Teraz, kiedy wszelakie wycieczki są na wyciągnięcie ręki, kiedy podróżujemy bez problemów.
    Bo to właśnie o starania chodzi, że lepiej unikać zarażenia jeśli chcemy starać się o ciążę.

    Post mnie tak przejął z jednego powodu.
    Mąż jest marynarzem. Lata wszędzie, pływa po całej półkuli.
    W marcu zaczęliśmy się starać- akurat wrócił na 'te dni'. Kto by myślał o zabezpieczeniu, o wstrzemięźliwości jeśli nie widziało się 4 miesiące...
    Pod postem na fb napisała jedna Pani- zaczęła od tego, że jej M też jest marynarzem. Wtedy mnie zmroziło- do tej pory nie przyszło mi do głowy, że mój M jest narażony na jakiekolwiek choroby zakaźne.
    'Zwykły Kowalski' nie myśli o takich rzeczach- bynajmniej ja. A chęć posiadania dziecka jest tak duża, że jestem pod kontrolą ginekologa od 1cs.
    Wyniki co miesiąc, przebadana od stóp do głowy... a nie pomyślałam o chorobach zakaźnych- tych przywiezioych z podróży M.
    Każda ginekolog wiedziała, źe M jest marynarzem, ale żadna ale to ŻADNA nie zwróciła uwagi nam aby przebadać się pod takim kątem...
    Domyślam się, że to niewiedza, tak samo jak nasza, bo sami nie wpadliśmy na ten wątek.

    M na statku obecnie. Ja robię wszystko, żeby poprawić wyniki na Jego powrót. A tu wczoraj post... i milion myśli co będzie jak On wróci...
    Rozmawialiśmy wczoraj i napisał mi, że dwóch kolegów coś ugryzło jak przylecieli na statek- byli w porcie w Afryce. Teraz płyną do Brazylii i koledzy pojadą do szpitala- przebadać się na malarię.

    Wiem, że na statku dostają tabletki na malarię przed portami w zagrożinych krajach. Ale mój M bardzo źle znosi skutki uboczne i przestaje je brać jak już nie daje rady... co dodatkowo mnie martwi.


    Czy któraś z Was, miała jakieś doświadczenia z takimi przypadkami? Szczepienia? Badania po powrocie?

    @ mamaginekolog pisze o ImG i ImM. Czy ktoś wykonywał takie wyniki? Albo coś jeszcze?
    Teraz okres wakacyjny i większość podróżuje po świecie.
    Postanowiłam, że warto poruszyć ten temat.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 30 lipca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania. Wazny temat, bo jak piszesz, wiele z nas lub partnerow podrozuje. Niestety nie pomoge bardzo bo osobiscie sie nie znam. Moj partner pracuje z wirusami Zika, Ebola i HIV, ale tez mi niewiele wyjasnil... Tylko tyle, ze przypadki zarazenia Zika poprzez seks bylo opisanych tylko kilka (jeden albo dwa) ale trzeba to by sprawdzic bo moze sie cos zmienilo, a on tak az tego nie sledzi. Powiedzial, ze "na internecine powinno byc na ten temat" ;-)
    Pamietam, ze jak przyjechal z Sierra Leone w czasach epidemii pare lat temu (a pracowal bezposrednio w labie przy diagnozowaniu probek krwi osob zarazonych, czyli praca wysokiego ryzyka), to mielismy zakaz seksu przez trzy tygodnie po jego powrocie, bo taki jest okres inkubacyjny Eboli. Z Zika jest chyba inaczej, bo okres inkubacyjny jest krotszy i Twoj maz teoretycznie moze wrocic do kraju juz po odbytej chorobie I niezarazajacy.
    Sorki, ze nie moge udzielic dokladnej odpowiedzi. Sama sie chetnie dowiem z ciekawosci jak bedziesz wiedziec cos wiecej.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 lipca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed podejsciem do IVF, pozniej kolejnego transferu moj partner byl w Tajlandii, lekarz sugerował jedynie badanie w kierunku malarii.
    Mamaginekolog, napisala wprost, ze w przypafku ziki, wirus moze pozostac w nasieniu przez 6mscy i nie powinno sie w tym czasie wspolzyc bez prezerwatywy, chyba ze wykona sie badania.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M nie tylko na Zika jest narażony... w tym problem właśnie :/ nie wiadomo co przenosi robactwo.
    Mówił że 5 lat temu był szczepiony na żółtą febrę. I że niby szczepionka trzyma do 6 lat.

    Zajrzałam czy Diagnostyka ma badania na te choroby. Wyszło że ma Wirus ZIKA ImG i ImM.
    Kusi mnie zrobienie tego teraz przy wynikach w 2dc. Żeby sprawdzić czy wcześniej już się zaraziłam od Niego- bo to nie pierwszy wyjazd. Znamy się od 3 lat i już przed poznaniem pływał. A nie zawsze się zabezpieczaliśmy. Nie mówiąc już o cyklach od marca, gdzie się staraliśmy...

    Nie wyobraźam sobie żeby się wstrzymywać ze staraniami tak jak zalecają... bo zanim zaczniemy, to On znowu będzie na statku...

    I co robić? Dlatego mnie korci zrobić to teraz, żeby zobaczyć czy już miałam kontakt, zanim On wróci.

    brenya niestety nie mam skąd czerpać wiedzy dlatego postanowiłam napisać tutaj post. Z nadzieją że ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 30 lipca 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, mysle, ze przede wszystkim powinniscie sie upewnic czy Twoj maz ma wszystkim szczepienia na choroby wystepujace w krajach w ktorych przebywa, ale wyglada na to ze chyba ma skoro na zolta febre byl sczepiony I dostaja tabletki na malarie.
    Po drugie - nie daj sie zwariowac. Zika to faktycznie grozna choroba przy staraniach, ale po pierwsze Twoj maz by ja zdazyl przechorowac do powrotu, a po drugie chyba nie ma dowodow na zakazenie przez seks. To ze wirus jest obecny w nasieniu nie oznacza automatycznie, ze taka droga zakazenia jest mozliwa.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Ania, mysle, ze przede wszystkim powinniscie sie upewnic czy Twoj maz ma wszystkim szczepienia na choroby wystepujace w krajach w ktorych przebywa, ale wyglada na to ze chyba ma skoro na zolta febre byl sczepiony I dostaja tabletki na malarie.
    Po drugie - nie daj sie zwariowac. Zika to faktycznie grozna choroba przy staraniach, ale po pierwsze Twoj maz by ja zdazyl przechorowac do powrotu, a po drugie chyba nie ma dowodow na zakazenie przez seks. To ze wirus jest obecny w nasieniu nie oznacza automatycznie, ze taka droga zakazenia jest mozliwa.

    Jasne, nie chce wpadać w paranoję ;) ale lepiej zapobiegać niż leczyć :D
    Jego koledzy dzieciaci i nic takiego nie wystąpiło. A pływają razem.

    My planowaliśmy wyjechać w najbliższej przyszłości w egzotyki i dodatkowo temat mnie zainteresował. :D

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ