X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciałko żółte
Odpowiedz

Ciałko żółte

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Mam pytanie odnośnie ciałka żółtego, Jak długo po owulacji ciałko jest widoczne na usg? Z góry dziękuję:)

  • zaanka Debiutantka
    Postów: 15 8

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie wiem, ale mi ovufriend wyznaczyło owu na 11 kwietnia a 16 na usg było widoczne ciałko żółte (chyba już zanikało) i płyn w zatoce Douglasa. Tak to wygląda w moim przypadku :-)

    fe0f3d288ff14adfd2d704919863ca80.png
  • Jula222 Autorytet
    Postów: 1304 1116

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bodajże przez 7-14 dni zalezy od cykli

    Judytka15 lubi tę wiadomość

    bl9chdgeprsz4jls.png
    ug379vvjahkjd57g.png
    Aniołek 2.02.2013 (11 tydz.) [*][*][*] Zawsze będziesz w naszych serduszkach Aniołeczku!
  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powiedzcie mi dziewczyny dlaczego ginekolog nie powiedział mi wprost że nie było owulacji tylko podczas badania powiedział że pęcherzyk mógł pęknąć?

  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam że jestem na clo 2 cykl i owulacjie mogłam mieć wcześniej a u gin byłam 15 dnia cyklu

  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomóżcie dziewczyny:)

    Natalya lubi tę wiadomość

  • Jula222 Autorytet
    Postów: 1304 1116

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a miałaś @?

    bl9chdgeprsz4jls.png
    ug379vvjahkjd57g.png
    Aniołek 2.02.2013 (11 tydz.) [*][*][*] Zawsze będziesz w naszych serduszkach Aniołeczku!
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj z fachowego źródła dowiedziałam sie że może być piękne ciałko żółte a owulacji nie być... bo np. pęcherzyk nie pęknie z jakiegoś tam powodu tylko przekształci sie w ciałko żółte które wytwarza progesteron.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Jula222 Autorytet
    Postów: 1304 1116

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli pecherzyk peka to owulacja przebiega :) i powstaje ciałko zółte i po zapłodnieniu podtrzymuje ciaze :)

    bl9chdgeprsz4jls.png
    ug379vvjahkjd57g.png
    Aniołek 2.02.2013 (11 tydz.) [*][*][*] Zawsze będziesz w naszych serduszkach Aniołeczku!
  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie dostałam jeszcze miesiączki, mam za 8 dni dostać, od tygodnia mam bóle miesiączkowe i strasznie wrażliwe piersi... Chodzi o to, że będąc na usg usłyszałam od gin: nic tu nie widać ale pęcherzyk mógł pęknąć. Dlatego pytam ma jakiej podstawie on tak powiedział skoro nic nie było widać? byłam w 15 dniu od 2 do 6dc brałam clo...

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noise-smile a prowadzisz wykresik? Jeśli tak to rozpoznasz owu po skoku tempki.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie prowadzę go od paru dni, wcześniej nie mam żadnych danych:-( a czuję się koszmarnie, jadąc autem nawet pasy mi przeszkadzają tak mam wrażliwe sutki. Mam cykle 32 dniowe i zawsze tydzień przed @ miałam bolące piersi i tyle, w tym cyklu jest jednak inaczej od 18 dnia zaczęły się te obawy które miażdżą moje samopoczucie. 16 dnia miałam straszny ból lewego jajnika, aż musiał się skulić tak kuło. Nie wiem co o tym myśleć:(

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, każdy nasz cykl jest inny. To, że zawsze było inaczej, nie oznacza, że tym razem też tak będzie. ja miałam też dziwne objawy w II fazie tym razem, skończyło się @. Niestety :/ Życzę Ci by te uciążliwe objawy świadczyły o zagnieżdżeniu i wzroście progesteronu :) Nie wiem jaki sprzęt ma Twój gin, bo na niektórych aparatach USG niewiele widać, mi już się takie cudowne trafiły :) Trzymam kciuki za Ciebie. Oby pęcherzyk faktycznie pękł. Daj znać jak skończy się ten cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 19:01

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • noise-smile Znajoma
    Postów: 18 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Chmureczka :-) Mój gin jest strasznie małomówny, muszę go ciągnąć za język, a tego nie lubię. Jeśli dostanę @ to pójdę do innego lekarza. Niby to najlepszy gin w Bielsku-Białej, chodzę prywatnie, usg 100zł. Dziwią mnie tylko jego słowa nie poparte żadnymi dowodami.

    zabcia 41 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:04

  • Loottie Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 9 października 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę o to przy okazji zapytać mojego endogina. W poprzednim cyklu w 12 dc moje pęcherzyki miały po 4 mm brak było dominującego, więc zrozumcie moje zdziwienie, kiedy w 14 dc endogin mówi, że już po owu bo ciałko żółte widać :| Powiedział, że pęcherzyki mogły tak szybko urosnąć po dostinexie. Oczywiście @ przyszła i nici z fasolki, więc ewidentnie było coś nie tak. Teraz jestem 1 cykl na Clo i pęcherzyk 13 dc miał piękne 19 mm i lekarz powiedział, że w tym dniu lub w następnym będzie owulacja. Byłam u niego 16 dc i było juz ciałko żółte. Piękne, sflaczałe ciałko żółte :)

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie może info na temat, po jakim czasie stigma przekształca się w ciałko żółte?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2015, 15:05

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noise masz jakiegoś normalnego lekarza bo też nie mogę się dogadac , na ostatniej wizycie byłam u nowego podobno bardzo dobry i nic mi nie chciał powiedzieć trzeba byłociągnąć zs język . Masakra

    Żabcia41
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ