X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża a nowa praca
Odpowiedz

Ciąża a nowa praca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 28 listopada 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pomóżcie bo nie wiem już co z tym fantem zrobić :/
    Jestem w 5 tc w piątek dostałam telefon że dostałam się na staż do Sądu Rejonowego. Proponują mi umowę na miesiąc a w styczniu jak się sprawdzę przedłużenie umowy na rok.
    Nie wiem co mam zrobić pójdę na miesiąc a co potem ? Będę musiała się przyznać że jestem w ciąży i mogą mnie dalej nie zatrudnić :/

    Jest jeszcze druga opcja. Mój dawny pracodawca (wie o ciąży) proponuje mi zatrudnienie na umowę ale też na czas określony bo nie wie czy będzie na tyle pracy abym mogła dłużej zostać u niego. Wyczułam że chce mi pomóc ale najlepiej żebym szybko poszła na L4. Boje się żeby się ZUS nie przyczepił że po 2 msc pracy poszłam na zwolnienie.
    Nie wiem co zrobić. Dobrze byłoby jednak się zatrudnić żeby mieć jakieś świadczenia. :(

    Chciałabym spróbować sił w Sądzie ale boje się że jak nie wypalił to miesiąc już będę miała do tyłu i wtedy do tego pracodawcy pójdę w ok 10 tc i potem szybkie zwolnienie... tym bardziej narażam się na kontrolę z ZUSu :/
    Sen z powiek powinnam się nie stresować a o niczym innym nie potrafię teraz myśleć :(

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • seema Debiutantka
    Postów: 12 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem powinnaś zostać w obecnej pracy, umowę masz z automatu przedłużoną do dnia porodu, później przysługuje Ci zasiłek macierzyński (52 tyg) . ZUS Ci nic nie zrobi :) wątpię nawet aby była jakaś kontrola.

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 30 listopada 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia też bym została u dawnego pracodawcy.
    Na jakie stanowisko dostałaś staż? Kiedyś byłam na stażu w sądzie z UP. Pracowałam głownie jako protokolant na rozprawach. Ciężki kawałek chleba...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Zuuziia Autorytet
    Postów: 389 398

    Wysłany: 30 listopada 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Zuzia też bym została u dawnego pracodawcy.
    Na jakie stanowisko dostałaś staż? Kiedyś byłam na stażu w sądzie z UP. Pracowałam głownie jako protokolant na rozprawach. Ciężki kawałek chleba...

    Właśnie na protokolanta :/

    oar89jcgknh04rvx.png
    25.07.2018 🦊

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 30 listopada 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie początki były bardzo stresujące.
    Wszystko zależy od sędziego z którym się pracuje. Jedni są wyrozumiali, a inni nie... Czasami siedzi się 8 godzin na sali bez przerwy na siku, nie mówiąc już o jedzeniu. Zuzia a potrafisz szybko pisać na klawiaturze? No i do jakiego wydziału miałabyś pójść? Cywilny, karny, rodzinny? Ja byłam w cywilnym, więc miałam dużo spraw spadkowtch.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ