X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ciąża czy nie? proszę o radę :-)
Odpowiedz

ciąża czy nie? proszę o radę :-)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aleksandra1216 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was wszystkie! ;-)
    bardzo proszę o poważne odpowiedzi, chociaż wiem, że nie jesteście wróżkami ani lekarzami, mimo wszystko liczę na pomoc od mądrzejszych ode mnie ;-) ostatnio z chłopakiem kochaliśmy się pierwszy raz bez zabezpieczenia i skończył tam.. ;-) oostatnią miesiączkę miałam od 26 marca i trwała 6dni i w tym momencie nie pamiętam czy kochaliśmy się w nocy z 1 na 2 kwietnia czy z 5 na 6, cykl mam 28 dniowy, zakładając że dni płodne są na 5dni przed owulacją i 4 po niej, a owulacja następuje 14 dc to wypadła na 8 kwietnia, powiedzcie mi proszę czy jest szansa na to, że mogę być w ciąży? na objawy na pewno jest za wcześnie i na test, i już głupieję czy to podświadomość czy na prawdę coś się dzieje? ostatnio czuję kucie w dole brzucha, mam mdłości.. dziękuję za przeczytanie i za wszystkie odpowiedzi ;-) pozdrawiam ;-)

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet przy 28dniowych cyklach bez monitoringu nie można stwierdzić czy owulacja byla oraz którego dnia. Jezeli kochaliście się bez zabezpieczenia to tak chyba na zdrowy rozsądek masz szanse 50/50 ze jesteś w ciąży. A inne objawy typu młodości i klucie brzucha, hmmm nie szukaj na silę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 20:34

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksandra1216 wrote:
    , chociaż wiem, że nie jesteście wróżkami ani lekarzami

    Amen

    miszkaaa, Eklerka lubią tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam temat: https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/uwaga-zanim-zalozysz-temat-nr-975124577-pt-czy-mialam-owulacje,7003.html

    Nie martw się na zapas :)

    Eklerka lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróżkami nie jesteśmy aczkolwiek znajdzie się tu kilka wiedźm :D
    szansa jest ZAWSZE ;)

    lauda., Ewa99 lubią tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny troll? :/

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres 26 marca? Czyli kolejny ok. 24 kwietnia. Masz dopiero 19dc, jeśli owulację masz faktycznie w 14dc i w tym cyklu nastąpiła w 14dc właśnie (czyli 9.04) to NAJWCZEŚNIEJ objawy mogą się pojawić za jakiś tydzień.
    Ponieważ:

    "Implantacja (zagnieżdżenie) zarodka jest to proces w którym zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w macicy. Do zagnieżdżenia dochodzi zazwyczaj po około 7-10 dni od owulacji.".

    Test ciążowy o najwyższej czułości wykrywa ciążę kilka dni po zagnieżdżeniu. Radziłabym zaczekać do tego 26dc i dopiero zacząć mówić o objawach, a o teście ciążowym pomyśleć po 24 kwietnia. Życzę powodzenia, ale szanse na ciążę w 6dc są minimalne, chyba że mąż operuje dobrymi plemnikami ;) W 10dc szanse są większe, nie takie cuda się zdarzały :D Ale skoro marzysz o dziecku to powinnaś się lepiej wstrzelać w dni płodne.

    Dni płodne nie są 4 dni po owulacji (kiedy wiesz kiedy ona następuje), bo w ciążę możesz zajść do 24 godzin po owulacji (przy naprawdę dobrych wiatrach).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 21:11

    mar, Eklerka lubią tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ