X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża mamy a szczepienie starszaka
Odpowiedz

Ciąża mamy a szczepienie starszaka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie kieruje do dziewczyn strajacych się lub w ciazy z drugim (albo kolejnym maluszkiem). Czy słyszałyście cos aby szczepienia starszego dziecka stwarzały jakieś ryzyko dla ciaży?
    Nam w okresie starań wypadły już szczepienia MMR, pneumokoki a niedługo 6w1. Pediatra mówiła, że ryzykowne - tzn dziecko może po nim zarażać - są szczepienia na polio żywe (OPV) i ospę.
    A Wy - szczepicie zgodnie z kalendarzem, odraczacie?
    Bardzo jestem ciekawa Waszych doświadczeń.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 18 marca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepiłam na MMr, na ospę i na pneumokoki i już się wtedy staraliśmy. Nic nie wiedziałam, że są jakieś przeciwskazania. Choć z drugiej strony - córa szczepienie miała w październiku bodajże, ja do tej pory się staram. A dziecko nadal byłoby bez szczepienia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 14:42

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienie na ospę jest żywym wirusem więc teoretycznie jeśli byś nie miała przeciwciał to mogłabyś się od młodej zarazić. Podobnie to żywe polio, ale je się daje chyba 5 czy 6 latkom.
    Ja właśnie załuję, że na ospę nie zaszczepiłam z MMR, byłoby z głowy. Twoja córcia chodzi do przedszkola?
    Ja nie przekładam szczepień, ale tak się zastanawiam nad tą kwestią i ciekawa jestem jak robią inne dziewczyny. Ja się poczyta na innych forach to niektóre przekładają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 16:22

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 18 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienia idą zgodnie z planem jakiekolwiek by nie były.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny na informacje, zawsze można na Was liczyć :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 18 marca 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie wiadomo tak na prawdę ile takie starania potrwają.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ