Forum Starając się - ogólne Ciąża po ciąży pozamacicznej- z której strony?
Odpowiedz

Ciąża po ciąży pozamacicznej- z której strony?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • LenaAnna Ekspertka
  Postów: 146 129

  Wysłany: 26 października 2017, 17:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Pytanie do dziewczyn którym udało się zajśc w ciążę po przebytej ciąży pozamacicznej- czy w kolejną ciąże zaszłyście z drugiego jajnika, czy którejś udało się z tego samego? Ja miałam tylko nacięty jajowód (nie pęknięty), wyczyszczony i pozostawiony. Potem miałam histeroskopię na której doktor nie zgodził się robić drożności bo twierdzi, że to badanie też uszkadza rzęski jajowodowe i predysponuje do kolejnej cp. Ale w USG po histeroskopii był płyn w zatoce Douglasa co ponoć sugeruje, że jajowody drożne.
  Mój problem jest taki, że niestety jajnik po stronie cp jest bardziej aktywny- po raz 5 z kolei mam z niego owu (czyli wszystkie od czasu ciąży) i boję się, że nie ma dla mnie już szans na normalną ciążę...:( tak liczyłam, że uda mi się złapać jajo z prawego a tu ciągle lewy i lewy ;/
  Jak było u Was?

  I IUI 12.2018 :(
  Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
  Aniołek 6tc(*) maj 2018
  MTHFR homozygota
  Hiperhomocysteinemia
  Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
  Nawracające polipy macicy
  Mąż super :)
  "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ