Forum Starając się - ogólne Ciąża po operacji mięśniaków
Odpowiedz

Ciąża po operacji mięśniaków

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • szatyna Nowa

Wysłany: 28 września 2014, 12:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    staramy się o dziecko już pół roku i nic. Jestem po operacji na mięśniaki (żyję o połowie jajnika prawego i 3/4 jajnika lewego). jestem pod stałą kontrolą lekarza. Aktualnie skończyłam terapię diatermia krótkofalową na przydawki. Od dni płodnych minęło już 7 dni a ja od jakiś 5 mam ciągłe bóle prawego jajnika, czuję się pełna tam. Czy ktoś jest też tu po operacja na mięśniaki i doradzi co najlepiej działać?

szatyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 29 września 2014, 15:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Ja również jestem po operacji ( usuniecie mięśniaka macicy i torbieli endometrialnej jajnika prawego) Kiedy miałaś operację?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 15:41

• szatyna Nowa

Wysłany: 29 września 2014, 18:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    w styczniu 2013 potem 12 miesięcy na tabletkach hormonalnych i od tego czasu staramy o dzidziusia i nic :( kwas foliowy i witaminki dla przyszłych mam biorę bez przerwy. Facet jest obdarzony dużą ilością wszystkiego także jego mamy z głowy :) A Ty kiedy miałaś operacje? Na jakim stadium jesteś?

szatyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 29 września 2014, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam operacje nie całe dwa miesiące temu. Więc mogę powiedzieć,że to dość świeża sprawa. Też obecnie jestem na tabletkach i muszę odpuścić starania no ale nie aż tak długo, cóż zrobić... :/

• szatyna Nowa

Wysłany: 30 września 2014, 17:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to rzeczywiście świeżutka sprawa :) Będzie ok :) doszłaś już do siebie po operacji? Miałaś laparoskopię czy otwarcie? Powiem Ci, że ja o dziwo po 3 tygodniach od operacji a mam kreche na jakieś 20 cm byłam już jak nowa chociaż najbardziej nie mogłam się pożegnać z pasem uciskowym na brzuch jakoś tak bezpieczniej się czułam. Niestety nie chciałam od razu zajść w ciąże ale lekarz mówił że najwcześniej pół roku od operacji moglibyśmy się starać. Mimo wszystko jestem dobrej myśli.

szatyna
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2014, 17:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko napisze Wam pocieszajacy przykład tu z forum:) jest tu dziewczyna o nicu moniska4444 która przeszła operacje mieśniaków i teraz jest w ciąży :)
    ja przeszłam zabieg histeroskopowy było bardzo cieżko a nie cieli mnie ze wzgledu na mój wiek i starania sie o 1 dziecko teraz jestem wciazy kolejnej - poroniłam wczesniejsze ale zwiazane jest to z innymi problemami zdrowotnymi. Teraz tez mam miesniaka ale nie przeszkadza on w niczym.
    Powodzenia życze kazdej z Was <3

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2014, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się dobrze. Można powiedzieć,że już doszłam do siebie. Niestety laparoskopię wykluczyli w moim wypadku i byłam cięta. Powiem Ci,że gdybym tylko mogła od razu zaczęłabym starania. Od dawna bardzo czekamy z mężem na te dwie kreseczki na teście, niestety musimy czekać... Najgorsze w tym wszystkim jest to czekanie :/

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2014, 17:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję inessa żeby nie zapeszyć ,również życzę dużo zdrówka , powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2014, 17:51

• Ofelaine Autorytet

Wysłany: 30 września 2014, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam miesniaka malego i przed sama operacja zaszlam w ciaze :) teraz jak u inessy w niczym nie przeszkadza. Nie traccie nadziei :)

atdc8iikup31msj2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 września 2014, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko jest nie tracić nadziei czekając tyle czasu :/

• szatyna Nowa

Wysłany: 3 października 2014, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie :( najgorsze te rozczarowania a nóż się udało i nagle łazienka i widok @ nie jest za szczęśliwą chwilą:(

szatyna
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego