X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża przy endometriozie
Odpowiedz

Ciąża przy endometriozie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • majka84 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 października 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy znacie przypadki bądź same możecie zaliczyć się do kobiet, które przy podejrzeniu endometriozy zaszły w ciążę? Mój lekarz podejrzewa u mnie niestety tę chorobę, na USG widać na jednym jajniku trzy torbiele czekoladowe, CA 125 robione trzy krotnie daje podwyższony wynik. Na marzec przyszłego roku ustaloną mam laparoskopię. Do tego czasu mamy się starać, przyjmuję CLO (mam za sobą już pierwszy cykl). Na monitoringu mam potwierdzoną owulację z jednego jajnika, drugi pokryty torbielami produkuje pęcherzyk, który niestety nie pęka. Wiem że laparoskopia to podstawa ale zastanawiam się jakie są szanse na ciążę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka ma endometriozę i dwa razy zaszła w ciążę :), ma dwójkę kochanych dzieciaczków. Więc jest możliwe :)

  • majka84 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 października 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 dziękuję za odpowiedź. Ale czy koleżanka zaszła w ciążę bez laparoskopii? Wiem że po laparo są duże szanse jednak zastawiam się jakie są szanse przed laparo.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 26 października 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka84 a skąd jesteś? Może jest w okolicy klinika, w której na zabieg nie trzeba aż tak długo czekać? Ja miałam laparo w katowicach i czekałam na zabieg niecały miesiąc (zabieg był refundowany). Może warto się rozejrzeć - gdyby była taka możliwość, to nie ma na co czekać. pozdrawiam

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majka84 wrote:
    ewa81 dziękuję za odpowiedź. Ale czy koleżanka zaszła w ciążę bez laparoskopii? Wiem że po laparo są duże szanse jednak zastawiam się jakie są szanse przed laparo.


    Z tego co wiem, nie miała żadnej laparoskopii

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 27 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka ja zaszłam po laparoskopowym usunięciu endometriozy, wcześniej lekarz pół roku karmił mnie CLO dzięki czemu tylko miałam problem z torbielami i okropnymi bólami brzucha. Jeżeli masz endometriozę i torbiele czekoladowe to dzięki CLO tylko się to wszystko rozrośnie, wiem z doświadczenia. Darowałabym sobie na twoim miejscu tego lekarza i postarała jakoś przyśpieszyć laparoskopię. Gdybym wiedziała, że w drugim cyklu po laparoskopii zajdę w ciążę mogłabym już parę lat być mamą, a tak to też trafiłam na lekarzy, którzy z wszystkim czekali i będę rodzić pierwsze dziecko mając 33 lata. Zastanów się więc czy na prawdę chcesz wiecznie czekać..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też podejrzenie endometriozy (też trzy torbiele). Ponad tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży, staraliśmy się tylko dwa cykle. Także głowa do góry! Tobie też się uda :)

  • majka84 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Toxey, w jakis nieuzasadniony sposob takie slowa bardzo pomagaja. Szczerze gratuluje i zycze powodzonka:)

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 28 października 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toxey, gratuluję! Spokojnej ciąży!

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z podejrzeniem endo. Po laparoskopii jestem 5 miesięcy i nadal nie zaszłam. Ale znam takie, co zaszły po laparo :)

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 27 lutego 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam CA 125 wynik 78, gin powiedziala ze jest endomenda i mocny stan zapalny... czekam na termin laparo....

    Mordeczka lubi tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 października 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podbijam post - czy któraś z was zaszła przy endo naturalnie, bez laparo? U mnie torbiel czekoladowa po braniu tabletek anty sie cofnęła, teraz niestety jak zaczęłam sie starać to wróciła w 4 cyklu od odstawienia tabsow - ognisko wielkości 5 groszy znajduje sie na zewnątrz macicy na jej tylnej ścianie. Jajniki czyste. Owulacje są, jedynie w 3 cyklu po tabsach pojawiła sie torbiel czynnosciowa, która sie w kolejnym cyklu wchłonęła.

    Ide do gina w środę i juz sie zastanawiam czy nie zacząć myślec o HSG i laparo bo kto wie, czy rurki drożne mam. Odkąd byłam nastolatka to miałam silne bole podczas okresu ale w tamtych czasach nikt nie prowadził u mnie badania pod katem endo. Brałam tez tabletki anty przez 10 lat z przerwami wiec napewno cos tam sie uspokoiło ale ciagle mysle o tym jakie mam szanse czy z laparo czy bez

    zem3i09kl173cczw.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 13 października 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest cały wątek o ednometriozie na "starając się z pomocą medyczną"

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 14 października 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki :)

    zem3i09kl173cczw.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ