X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Clostybegyt brać na własną rękę?
Odpowiedz

Clostybegyt brać na własną rękę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 12 października 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie: jeśli clostybegyt nie zadziałał w pierwszym cyklu to jest sens brać go w kolejnym? I od jakiego dnia cyklu i przez ile mozna go brać? Czy zawsze jest to od 3-5 dc? Czy można np od 7-10 dc jeśli mam długie cykle? Może to to było przyczyną braku reakcji, że zaczęłam za wcześnie? Dodam, że brałam od razu 2 tabsy dziennie. Odpiszcie proszę.

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bierz Clo na własną rękę - może wystąpić hiperstymulacja jajników, mogą się porobić torbiele, nie warto tak ryzykować. Jest sens go brać w kolejnym cyklu, ale pod okiem lekarza i z monitoringiem owulacji na USG - bo być może pęcherzyki rosną, tylko nie pękają - a wtedy można spróbować podać zastrzyk, który pomoże im pęknąć :) Dni, w które bierzesz lek ustala lekarz, zwykle to 5 dni pod rząd, a nie tylko 3 tak jak u Ciebie było, i nie zawsze rozpoczyna się 3 dnia cyklu. Wszystkie wątpliwości rozwieje Ci lekarz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że jest sens! Nie wolno go brać na własną rękę bo możesz sobie tylko zaszkodzić. Zawsze słuchaj lekarza z dawkowaniem i rób monitoring cyklu. Ja też miałam długie cykle bez owulacji. A teraz pięknie się wyregulowal. Każda kobieta jest inna i ma ten lek dostosowany pod siebie ja np biorę go wczesniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2014, 14:09

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 12 października 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1983 Ja brałam CLO bez monitoringu teraz 1 cykl z tym był i owulka potwierdzona , same popękały ale Ja po prostu nie miałam możliwości monitorowania cyklu , brałam od 4-8 dc więc widzisz sama , że nie ma na to reguły tylko lekarz musi to Twojego cyklu sam dostosować dzien w ktorym zaczniesz brać , nigdy na własną rękę ! Jeszcze wybrałaś sama sobie dni i po 2 tabletki dziennie ??? ;o przecież mogłaś okropnych problemów sobie narobić , może dlatego nie zadziałało bo albo w złe dni zaczełaś albo pęcherzyki same nie potrafią pęknąć albo przestymulowałaś jajniki . Nie rób tak więcej bo teraz krzywdy sobie moze nie zrobiłaś ale nastęnym razem moze sie cos złego stać , idz do lekarza niech Ci lekarz wyjasni wszystko i poda dni od ktorych mozesz do ktorych brac i monitoring ! Pozdrawiam ciepło ;)


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mana, tak z ciekawości - jaką bierzesz dawkę? Bierzemy w tych samych dniach, a u mnie nadal owulka jest późno. W 1 cyklu brałam 5-9 dc i owulacja się mocno spóźniła, więc lekarz mi przesunął na 2-6 dc, ale u mnie owulka występuje mniej więcej 2 tygodnie po ostatniej tabletce, to strasznie późno! Lekarz proponuje zwiększenie dawki z 1 do 2 tabletek dziennie, ale nie wiem, czy to coś da i czy jest sens, skoro mój organizm reaguje na mniejszą dawkę, tylko powoli. Jak myślisz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma 1 tabl co 12 godz czyli 2 dziennie. ale ja jeszcze mam bromergon. Myślę że to przyspieszy trochę. posluchaj się lekarza ;) ja w tym cylku po raz pierwszy jestem grzeczna słucham się i póki co dobrze na tym wychodzę zobaczymy jak się zakończy...

    Sigma lubi tę wiadomość

  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 13 października 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Mana, tak z ciekawości - jaką bierzesz dawkę? Bierzemy w tych samych dniach, a u mnie nadal owulka jest późno. W 1 cyklu brałam 5-9 dc i owulacja się mocno spóźniła, więc lekarz mi przesunął na 2-6 dc, ale u mnie owulka występuje mniej więcej 2 tygodnie po ostatniej tabletce, to strasznie późno! Lekarz proponuje zwiększenie dawki z 1 do 2 tabletek dziennie, ale nie wiem, czy to coś da i czy jest sens, skoro mój organizm reaguje na mniejszą dawkę, tylko powoli. Jak myślisz?
    to może ja coś powiem :) ja na początku brałam CLO od 5 do 9dc 2x1 tabl. i cykle z 35/40dni skróciły się do 30dni więc owulacja była ok 7/8dni po osatniej tabl. A później brałam od 3 do 7dc i cykle zrobiły się 27/29dni. Więc owulacja była też wcześniej więc może jedna tabletka jest za słaba...powodzenia. A my dziś mamy pierwszą wizytę zobaczymy czy coś uda się wypatrzeć na tym etapie w USG bo to 6tc :) a udało się w 6 ostatnim cyklu z CLO :)

    Anutka, Sigma lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 13 października 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 wrote:
    to może ja coś powiem :) ja na początku brałam CLO od 5 do 9dc 2x1 tabl. i cykle z 35/40dni skróciły się do 30dni więc owulacja była ok 7/8dni po osatniej tabl. A później brałam od 3 do 7dc i cykle zrobiły się 27/29dni. Więc owulacja była też wcześniej więc może jedna tabletka jest za słaba...powodzenia. A my dziś mamy pierwszą wizytę zobaczymy czy coś uda się wypatrzeć na tym etapie w USG bo to 6tc :) a udało się w 6 ostatnim cyklu z CLO :)
    U mnie w 6 tc byl kropeczek, jeszcze bez serduszka :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 13 października 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie brałam na własną rękę tylko pod okiem lekarza od 3-7 dc - a nie do 5 dc tak jak napisałam - pomyliłam się :). Po 2 tabletki. U mnie wogóle to nie zadziałało.

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn. 1 tabletka nie jest do końca za słaba, bo bez Clo w ogóle nie było owu, a przy Clo jest od pierwszego cyklu (potwierdzona monitoringiem). Tyle, że właśnie jest późno.

  • Kasia1983 Koleżanka
    Postów: 73 4

    Wysłany: 14 października 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie ma znaczenie od którego dnia cyklu zaczynam brać clo? Może nie zadziałał w pierwszym cyklu bo za wcześnie zaczęłam go brać?

    bhywgu1rggktwwkc.png

    tkvg7ddlnnah46ij.png

    9ltfegz2l1be5f37.png[
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 14 października 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) ja brałam dwa cykle pod okiem lekarza:) potem mała przerwa ze względu na słabe nasienie męża a w szczęśliwym cyklu wzięłam na własną rękę po pół tabl CLO od 3-7 dc i sie udało:D
    pozdrawiam serdecznie:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 14 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałąm clo od 2 dnia do 6 po jednej tabletce plus cyclo plus monitoring w pierwszym cyklu się udało :)

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczenie ma takie, że owulka powinna się pojawić kilka dni po ostatniej tabletce, więc jeśli masz długie cykle z natury, to lepiej brać później, a przy krótkich trzeba brać szybciej. Lepiej w gruncie rzeczy mieć długie cykle i brać później, bo Clo upośledza wzrost endometrium, więc im później zaczniesz brać, tym większe zdąży ono urosnąć przed pierwszą tabletką :)

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 27 października 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny Ja CLO brałam 1 cykl i się udało , brałam od 4-8 dc i 16 dc miałam owulacje ... udało się ale na chwile bo poroniłam :(


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ