X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co jest przyczyną niepłodności
Odpowiedz

Co jest przyczyną niepłodności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 810 446

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 20:49

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z doświadczenia to wiem tyle że gdy po 2 latach starań zaszłam w upragnioną ciążę to od razu, kilka dni po terminie miesiaczki poroniłam samoistnie - nikt nie da mi pewności ze to był powod ale moje TSH wtedy wynosiło blisko 4 a powinno maks 2,5 - takie są zalecenia dla kobiet w ciąży.

  • zdezorientowana Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.. Sa osoby, które zachodzą w ciążę przy TSH ponad 8, a sa takie (jak ja), które maja TSH 1,5 i nic.. Nie mam stwierdzonej niedoczynności ani nadczynnosci, bo i na jakiej podstawie?
    Wiem, ze Hashimoto moze miec wpływ na implantacje, ale czy samo TSH?

    Ponad 2 lata starań i nic.. Czy kiedyś zaświeci słońce?
  • Izet Autorytet
    Postów: 1492 1306

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile staracie sie o ciąże ? Idealne tsh w ciąży powinno być w granicy 2, natomiast sa nawet tu na forum dziewczyny, które biorac leki na tarczyce normalnie zachodziły w ciąże, także jesli tsh jest uregulowane, nie powinien to być problem.

    🙎🏼‍♀️36 l., 👱🏻‍♂️ 38l.

    Bobo nr. 2

    Starania od 01/2024
    19.02.24 ⏸
    05.03 (6+2) wizyta : 2 zarodki 😅
    15.03 (7+4) : mamy ❤️❤️
    05.04 (10+5) : wizyta
    15.04 (12+1): badania prenatalne

    preg.png

    Synuś 👶🏼:

    Starania od 09/2021
    03.08.22: ⏸
    09.04.2023 (40+0) Dominis jest z nami ❤️ 11:27, 3680g., 55 cm

    age.png
  • Natash88 Przyjaciółka
    Postów: 110 136

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyną niepłodności może być słaba jakość nasienia partnera i od tego bym zaczęła, bo to jedno krótkie i bezbolesne badanie.

    preg.png
  • Kzz Autorytet
    Postów: 674 243

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Hej. Nie mam i nie miałam problemów z owulacja (mam wszystkie objawy owulacji, byłam też na monitoringu u ginekologa i została potwierdzona, prolaktyna w normie), a mimo to jest problem z zajściem w ciążę. Miesiąc temu endokrynolog stwierdził niedoczynność. Skoro TSH ma wpływ na owulację, to czy ma również wpływ na implantację zarodka? Bo załóżmy że owulację mam ale z jakiegoś powodu jest problem z zagnieżdżeniem.
    Od miesiąca biorę duphaston i leki na tarczycę (Letrox). Zobaczymy jak będzie w tym cyklu, ale moje pytanie jest takie: czy jeśli u mnie tarczyca nie zaburza owulacji, to czy może zaburzać implantację?
    Edit. Właśnie czytam, że podwyższone tsh moze powodować niewydolność ciałka żółtego.
    Czy któraś z was ma wiedzę na ten temat, może coś z własnego doświadczenia, sposobów poradzenia sobie z tym? Czy lewotyroksyna i progesteron wystarcza?
    Hej !
    Moja siostra zaszła w ciążę z tsh prawie 3. Wiec w jej przypadku to nie przeszkadzało najwidoczniej.
    To że jest owulacja, nie znaczy że cała reszta gra :) powodów może być wiele :) tak jak wyżej koleżanka napisała pierwszy krok to badanie nasienia męża/ partnera potem wydaje mi się że drożność jajowodów warto byłoby zrobić.
    U mnie po kilku miesiącach stymulacji owulacja , po 2 pęcherzyki prog po owu 23-26 niestety ciąży brak.zlecono mi histero-laparoskopie i co się okazało duża przegroda w macicy , niedrożny prawy jajowód. Endometrioza.

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś drożność jajowodów? Partner również powinien zbadać parametry nasienia.

    Darka96 lubi tę wiadomość

  • Vilka Autorytet
    Postów: 810 446

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Y

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 20:49

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ