X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co moze oznaczac stosunek lh/fsh 3,64? Martwie sie...
Odpowiedz

Co moze oznaczac stosunek lh/fsh 3,64? Martwie sie...

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • wyczekujacnamaj Koleżanka
  Postów: 34 1

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 18:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam odebralam dzis wyniki fsh i lh i zaniepokoilam sie strasznie. Czy moga one oznaczać pcos? A moze niedomoge lutealna? Zaznacze ze mam plamienia przed @ i niski progesteron. Jednak okres przychodzi regularnie,mam tez bole owulacyjne i skok tylko krotki od 5 dni w gore.Badania byly robione 4 dc.

  Fsh 3,67 mlU/ ml norma 0,57-8,77
  LH 13,39 norma 2,39-6,60  Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 18:05

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 19:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też dziś robiłam takie badanie... Plamień przed @ pozbywam się duphastonem. LH jest ponad normę. A miałaś może robione usg? LH do fsh powyżej 1,5 było kiedyś interpretowane jako policystyczne jajniki, ale medycyna poszła do przodu i bez usg taki wynik nic nie znaczy. Podobno dobrze jest jak ten stosunek wynosi 1:1. U mnie jest 0,84 i też nie wiem czy ok. Trzeba iść d gina.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 grudnia 2014, 19:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Podwyższony poziom LH wiąże się z upośledzonym dojrzewaniem pęcherzyka. Ma negatywny wpływ na proces zapłodnienia i na rozwój embrionu. Lekarze w takim przypadku dodaja inne badania czy nie ma PCOS i na dodatek wlaczaja odpowiednie leki np na wzrost pecherzyka. Na progesteron stosuje sie luteine badz dhupaston, porozmawiaj z lekarzem na temat leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ