X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co moze oznaczac stosunek lh/fsh 3,64? Martwie sie...
Odpowiedz

Co moze oznaczac stosunek lh/fsh 3,64? Martwie sie...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wyczekujacnamaj Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam odebralam dzis wyniki fsh i lh i zaniepokoilam sie strasznie. Czy moga one oznaczać pcos? A moze niedomoge lutealna? Zaznacze ze mam plamienia przed @ i niski progesteron. Jednak okres przychodzi regularnie,mam tez bole owulacyjne i skok tylko krotki od 5 dni w gore.Badania byly robione 4 dc.

    Fsh 3,67 mlU/ ml norma 0,57-8,77
    LH 13,39 norma 2,39-6,60



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 18:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też dziś robiłam takie badanie... Plamień przed @ pozbywam się duphastonem. LH jest ponad normę. A miałaś może robione usg? LH do fsh powyżej 1,5 było kiedyś interpretowane jako policystyczne jajniki, ale medycyna poszła do przodu i bez usg taki wynik nic nie znaczy. Podobno dobrze jest jak ten stosunek wynosi 1:1. U mnie jest 0,84 i też nie wiem czy ok. Trzeba iść d gina.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyższony poziom LH wiąże się z upośledzonym dojrzewaniem pęcherzyka. Ma negatywny wpływ na proces zapłodnienia i na rozwój embrionu. Lekarze w takim przypadku dodaja inne badania czy nie ma PCOS i na dodatek wlaczaja odpowiednie leki np na wzrost pecherzyka. Na progesteron stosuje sie luteine badz dhupaston, porozmawiaj z lekarzem na temat leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ