X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co to jest monitoiring cyklu???
Odpowiedz

Co to jest monitoiring cyklu???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co to jest monitoring cyklu? Kiedy należy zrobić badania na płodność?
    Staramy się z M już 6 miesięcy i nadal nic.
    Mam 31 lat i chyba już najwyższy czas...

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring cyklu to nic innego jak obserwacja cyklu w różnych jego fazach, najlepiej przy wykorzystaniu aparatury USG. Dzięki niej można dokładnie określić nie tylko, w której fazie cyklu jest kobieta, ale również zbadać prawidłowość zachodzących zmian oraz sprawdzić stan zdrowotny jajników i macicy. Można ocenić w ten sposób także, czy w cyklu dochodzi do jajeczkowania oraz czy w ogóle tworzą się pęcherzyki. Ustalenie tego jest bardzo ważne, gdyż brak powstawania pęcherzyków i brak owulacji powodują brak ciąży.

    Dodatkowo odysyłam do tematu w którym o tym mowa
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-owulacje/monitoring-cyklu,4.html

    a tak z polskiego na nasze ;) idziesz na Usg -dowcipne kilka razy w odstępach co 2 dni, lekarz sprawdza czy jest dominujący pęcherzyk, czy rośnie , sprawdza grubość endometrium i czy pęcherzyk pęka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2013, 22:15

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Fasolinka Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    Monitoring cyklu to nic innego jak obserwacja cyklu w różnych jego fazach, najlepiej przy wykorzystaniu aparatury USG. Dzięki niej można dokładnie określić nie tylko, w której fazie cyklu jest kobieta, ale również zbadać prawidłowość zachodzących zmian oraz sprawdzić stan zdrowotny jajników i macicy. Można ocenić w ten sposób także, czy w cyklu dochodzi do jajeczkowania oraz czy w ogóle tworzą się pęcherzyki. Ustalenie tego jest bardzo ważne, gdyż brak powstawania pęcherzyków i brak owulacji powodują brak ciąży.

    Dodatkowo odysyłam do tematu w którym o tym mowa
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-owulacje/monitoring-cyklu,4.htm

    a tak z polskiego na nasze ;) idziesz na Usg -dowcipne kilka razy w odstępach co 2 dni, lekarz sprawdza czy jest dominujący pęcherzyk, czy rośnie , sprawdza grubość endometrium i czy pęcherzyk pęka



    Właśnie dziś mój lekarz powiedział ,że muszę się starać co najmniej rok,żeby można mi było zacząć robić monitoring cyklu ???

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojj.. o tym nie wiedziałam, ja byłam u lekarza nagle w styczniu bo dostałam dodatkowego krawawienia i mnie to zaniepokoiło. Przy okazji powiedziałam mu że kilka miesięcy staram sie o dziecko a nic z tego nie wychodzi i sam zaproponował mi monitoring, powiedział że to lepsze niż leki i stresująca procedura w klinice niepłodności a po za tym świetnie diagnozuje czy wszystko przebiega prawidłowo. Wychodzi więc na to że to zależy od lekarza

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi, czy wy na ten monitoring to chodzicie prywatnie do gin, czy normalnie na NFZ wam coś takiego wykonują?

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Talija Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    A powiedzcie mi, czy wy na ten monitoring to chodzicie prywatnie do gin, czy normalnie na NFZ wam coś takiego wykonują?
    ja chodze prywatnie zracji tego, że ciezko z terminami sie wbic na NFZ Poza tym w ogole leczenie prywatnie mamy wiec i monitoring tez. Monitoring mozesz sobie zrobic nawet u innego lekarza My leczymy sie w innym miescie wiec nie zawsze na sam monitoring chce mi sie dojezdzac wiec znalazlam sobie na miejscu fajnego doktorka i do niego latam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    A powiedzcie mi, czy wy na ten monitoring to chodzicie prywatnie do gin, czy normalnie na NFZ wam coś takiego wykonują?
    Jak trafisz na lekarza który zgodzi ci zrobić monitoring na NFZ c=to tak jakbyś w lotka wygrała!!!
    Prywatnie zawsze i wszystko idzie załatwić !!Byle kaska z kieszeni do kieszeni płynęła!!!
    A monitoring najlepiej robić pierwszo ok 10 dc a potem co 2-3 dni żeby sprawdzić jak pęcherzyk rośnie !!!I po owulce też warto zrobić bo to jedyna metoda żeby w 100 % być pewnym czy pęcherzyk pękł!!:-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ