X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co to może być?
Odpowiedz

Co to może być?

Oceń ten wątek:
  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 19 października 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Taka sytuacja :

    Kochałam się z mężem tydzień temu w poniedziałek i sobotę. Od 4 dni pobolewa mnie podbrzusze a dziś parę razy zakluly mnie jajniki i pobolewaja plecy na dole. Szyjka macicy jest miękka, nisko i otwarta tak mocno że palec by się tam zmieścił. Temperatura ciała rano to 36,7 a.wieczorem już.37.6. Czy to oznacza okres czy coś innego? Proszę o pomoc.


    PS. NIGDY nie bolał mnie brzuch przed okresem ani plecy.

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 19 października 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Taka sytuacja :

    Kochałam się z mężem tydzień temu w poniedziałek i sobotę. Od 4 dni pobolewa mnie podbrzusze a dziś parę razy zakluly mnie jajniki i pobolewaja plecy na dole. Szyjka macicy jest miękka, nisko i otwarta tak mocno że palec by się tam zmieścił. Temperatura ciała rano to 36,7 a.wieczorem już.37.6. Czy to oznacza okres czy coś innego? Proszę o pomoc.


    PS. NIGDY nie bolał mnie brzuch przed okresem ani plecy.

    Nic nie piszesz jakiej długości masz cykle , wykresu też nie widzę, kiedy przypuszczasz owulacje? Czy już była? Czy masz tego pewność? Otwarta szyjka może świadczyć o owulacji lub nadchodzacym okresie
    Czy wierzysz temperaturę jak tylko otworzysz oczy bez wstawania rano ?
    Wieczorna temperatura raczej się nie sugeruj

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 20 października 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Nic nie piszesz jakiej długości masz cykle , wykresu też nie widzę, kiedy przypuszczasz owulacje? Czy już była? Czy masz tego pewność? Otwarta szyjka może świadczyć o owulacji lub nadchodzacym okresie
    Czy wierzysz temperaturę jak tylko otworzysz oczy bez wstawania rano ?
    Wieczorna temperatura raczej się nie sugeruj

    Cykle mam 30 dniowe owulacje miałam 12.10.19 r potwierdzona testami. Temperatury nigdy nie mierze bo nie czuje takiej potrzeby ogólnie. Śluz jest raczej nieplodny więc to nie owulacja bo Mam sucho w pochwie. Dziś dalej boli mnie brzuch i mam kłucia. Nigdy tego nie miałam.

    Tysia150 lubi tę wiadomość

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 20 października 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzednim cyklu tak miałam i dostałam wcześniej @.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 20 października 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella88 wrote:
    Ja w poprzednim cyklu tak miałam i dostałam wcześniej @.


    U mnie 3 dni do okresu a brzuch boli od zeszłego tygodnia :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    Cykle mam 30 dniowe owulacje miałam 12.10.19 r potwierdzona testami. Temperatury nigdy nie mierze bo nie czuje takiej potrzeby ogólnie. Śluz jest raczej nieplodny więc to nie owulacja bo Mam sucho w pochwie. Dziś dalej boli mnie brzuch i mam kłucia. Nigdy tego nie miałam.

    Pozytywny test owulacyjny wcale nie potwierdza że owulacja się odbyła, on tylko wyznacza pik ( skok hormonu lh) , kobiety które mają np pcos nie owuuluja A testy mają często pozytywne. Brak śluzu wcale nie oznacza również ani owulacji ani nadchodzacej miesiaczki ( śluz może być w środku w szyjce ) tego nie jesteś w stanie sprawdzić.
    Ciężko cokolwiek doradzić, nie wiem jaka masz temperaturę w fazie fl A jaka w lutealnej , jednorazowy pomiar wiele nie wnosi
    Pozostaje czekać do @ lub testować w terminie
    Powodzenia ❤

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 20 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Pozytywny test owulacyjny wcale nie potwierdza że owulacja się odbyła, on tylko wyznacza pik ( skok hormonu lh) , kobiety które mają np pcos nie owuuluja A testy mają często pozytywne. Brak śluzu wcale nie oznacza również ani owulacji ani nadchodzacej miesiaczki ( śluz może być w środku w szyjce ) tego nie jesteś w stanie sprawdzić.
    Ciężko cokolwiek doradzić, nie wiem jaka masz temperaturę w fazie fl A jaka w lutealnej , jednorazowy pomiar wiele nie wnosi
    Pozostaje czekać do @ lub testować w terminie
    Powodzenia ❤

    W okresie testowania owulacyjnego miałam śluz jak jajko kurze i było go dużo mam go co miesiąc. Przed okresem zawsze był taki ciężki śluz aż wkładka była ciężka i zoltawy. W ogóle wydaje mi się że szyjka jest jakaś inna mimo tego że przypomina przygotowywanie jak na okres. Jest bardziej otwarta niż zwykle o tym czasie (do. Okresu 3 dni) a śluzu nie ma

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    W okresie testowania owulacyjnego miałam śluz jak jajko kurze i było go dużo mam go co miesiąc. Przed okresem zawsze był taki ciężki śluz aż wkładka była ciężka i zoltawy. W ogóle wydaje mi się że szyjka jest jakaś inna mimo tego że przypomina przygotowywanie jak na okres. Jest bardziej otwarta niż zwykle o tym czasie (do. Okresu 3 dni) a śluzu nie ma

    Nie sugeruj się tym , owszem jest to podpowiedz że owulacja była ale nie możesz być tego pewna na 100%
    Czasem jest tak ( wierz mi jest to sprawdzone ) że wykres szyjka i testy się pokrywaja A okazuje się że owulacji nie było. Jeśli chodzi o szyjke to na ciążę powinna być ona zamknięta i rozpulchniona .
    U Ciebie wskazuje to albo na owulacje ( która wykluczasz ) albo na miesiączke . Obym się myliła i test za 3 dni będzie pozytywny 😊

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 20 października 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Nie sugeruj się tym , owszem jest to podpowiedz że owulacja była ale nie możesz być tego pewna na 100%
    Czasem jest tak ( wierz mi jest to sprawdzone ) że wykres szyjka i testy się pokrywaja A okazuje się że owulacji nie było. Jeśli chodzi o szyjke to na ciążę powinna być ona zamknięta i rozpulchniona .
    U Ciebie wskazuje to albo na owulacje ( która wykluczasz ) albo na miesiączke . Obym się myliła i test za 3 dni będzie pozytywny 😊

    Dzięki. Jestem ciekawa sama co się ze mną dzieje. Owulacja nie trwa tyle dni że boli brzuch przecież więc stawiam na okres jak już

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 20 października 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadalam dziś szynkę to jest wyżej uniesiona i miękka i otwarta śluzu trochę miałam na palcu to był biały jak śnieg. Czy to będzie okres?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    Zbadalam dziś szynkę to jest wyżej uniesiona i miękka i otwarta śluzu trochę miałam na palcu to był biały jak śnieg. Czy to będzie okres?

    Mleczny śluz to zdecydowanie praca progesteronu. Może być na okres i na ciążę:-)
    Jednakże tak jak mówię na ciążę szyjka powinna być zamknięta

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 25 października 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres się nie pojawił , wciąż mam sucho w pochwie a szyjka jest miękka i otwarta i nisko. Testy są negatywne a mi się chce spać non stop. Śluz szyjkowy w szyjce jest mleczny. Czy to cykl bez okresu?

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 25 października 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    Okres się nie pojawił , wciąż mam sucho w pochwie a szyjka jest miękka i otwarta i nisko. Testy są negatywne a mi się chce spać non stop. Śluz szyjkowy w szyjce jest mleczny. Czy to cykl bez okresu?

    U mnie był podobny problem tj. bóle jajnika lewego, podbrzusza. Czasami aż nie do zniesienia. Śluz mleczny. Okres spóźnial się, poszłam do gina w 40 dc i stwierdził, że wszystko w porządku na usg i badaniu ginekologicznym. (owulacja byla w 14 dc (byłam akurat też wcześniej na kontroli u gina w 17 dc potwierdził owu). Dostałam duphaston na wywołanie miesiączki po 6 dniach po odstawieniu dopiero dostałam miesiączkę. Do teraz nie wiadomo czemu tak się stało. Wyniki z krwi hormonów wszystkie dobre. Teraz idę do innego gina, może on coś mi pomoże, bo problem od nowa się pojawia

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tutaj nowa, od ponad pół roku staramy się z mężem o dziecko i nic, zaniepokoilo mnie to zwłaszcza że zaczęły bardzo wypadać mi włosy i pojawił mi się tradzik, zrobiłam sobie badania TSH i innych hormonów TSH miałam 3,59 ulU/ml a Prolaktynę 650 ulU/ml, inne hormony tez podwyzszone, na wizycie u Endokrynolog miałam zrobione USG tarczycy-wyszło ok, Pani doktor stwierdziła u Mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy i przepisała Euthyrox 50 i kazała zrobić ponownie wyniki po półtorej miesiąca.
    Wyniki robione dwa tygodnie temu
    TSH: 1,20 ulU/ml
    FT3: 4,33 pmol/l
    FT4: 17,67 pmol/l
    Prolaktyna: 242 ulU/ml
    anty TPO: 6,1 IU/ml
    anty TG: 7,75 IU/ml

    Czy według Was jest ok? I jaki może być problem?
    Ostatnią miesiączkę miałam 7 października , 20 października wyszedł mi pozytywny test owulacyjny tego dnia zaczęliśmy współżyć z mężem, a od 22 Października zaczęły mi się różowe plemienia i trwają nadal, czym to może być spowodowane, Ginekolog stwierdził że wszystko ok, robiłam cytologie i tez ok, czym mogą być spowodowane różowe plemienia?
    Dodam że mam 30 lat i mam już dwuletnią córeczkę, z pierwszym dzieckiem zaszłam w ciążę w drugim cyklu starań, ale ciążę miałam na początku zagrożoną, ponieważ miałam krwiaka podkosmówkowego, brałam duphaston.

  • Ala222 Koleżanka
    Postów: 129 11

    Wysłany: 25 października 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    U mnie był podobny problem tj. bóle jajnika lewego, podbrzusza. Czasami aż nie do zniesienia. Śluz mleczny. Okres spóźnial się, poszłam do gina w 40 dc i stwierdził, że wszystko w porządku na usg i badaniu ginekologicznym. (owulacja byla w 14 dc (byłam akurat też wcześniej na kontroli u gina w 17 dc potwierdził owu). Dostałam duphaston na wywołanie miesiączki po 6 dniach po odstawieniu dopiero dostałam miesiączkę. Do teraz nie wiadomo czemu tak się stało. Wyniki z krwi hormonów wszystkie dobre. Teraz idę do innego gina, może on coś mi pomoże, bo problem od nowa się pojawia

    Ja cały sierpień okresu nie miałam dopiero 56 dnia cyklu. A teraz znowu 😌

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 26 października 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala222 wrote:
    Ja cały sierpień okresu nie miałam dopiero 56 dnia cyklu. A teraz znowu 😌

    U mnie tak samo było w czerwcu, cykl trwał 56 dni. Później następny 28 dni. A kolejny 43 dni... Więc teraz idę do innego lekarza, żeby dokładniej wszystko zbadał. Bo jednak to nie jest normalne i wszystko ok chyba nie jest, skoro tak nadal się dzieje 😕

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Sabcia9030 Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • Sabcia9030 Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

  • Sabcia9030 Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ