X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cykle po tabletkach antykoncepcyjnych: owulacje, miesiączki, ciąża
Odpowiedz

Cykle po tabletkach antykoncepcyjnych: owulacje, miesiączki, ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Wiem, że taki temat został już poruszony, ale chciałam zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu ;)
    Jestem po 6,5 roku brania antyków, to mój 3 cykl starań dziś 20 dc i wszystko jest pokiełbaszone... ;/ jestem ciekawa jak to wygląda u Was? Jak wyglądają Wasze cykle po tabletkach, czy wyszły na jaw jakieś Wasze choroby, czy zaszłyście w ciążę, jeśli tak to jak szybko? Zapraszam wszystkie po-tabletkowe staraczki :D

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 2 września 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tabletki anty przez ponad 3 lata...
    cykl wrócił do normy dopeiro po 9 miesiącach od odstawienia... (wnioskuję tak bo po raz pierwszy przez przypadek bo bylam na wizycie akurat byłam świeżo po owulacji a fl trwała 12 dni) potem cykl skrócił się do 38 dni i za 3 razem kiedy czułam owulacje - bóle owulacyjne udało się :)
    a na początku od odstawienia robiły się różne cyrki
    zanikła mi małpa na 4 miesiące, potem pojawiała się co 60 dni...
    Byłam w szoku i już miałam się wybrać na badania hormonalne w równy rok od odstawienia a tu bach :D
    cięzko było mi w to uwierzyć ale jednak się udało :D

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 2 września 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam tabletki ponad 11 lat. Na początku po odstawieniu miałam cykle jak w zegarku, co 28 dni i tak przez 4-5 miesięcy. Nawet się cieszyłam, bo przed tabletkami nigdy nie miałam regularnych cykli. W między czasie okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Od niedawna cykle zaczęły mi się skracać. Najpierw jeden 27 dni, a ostatni 24 dni w tym faza lutealna 8/9 dni. Trochę mnie to zaniepokoiło, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w tym cyklu. Na razie wszystko wydaje się ok, bo dziś mija 25 dc i 10 dzień fazy lutealnej. Mam nadzieje, że @ nie przyjdzie.

    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwszy cykl po dostawieniu: silne bóle owulacyjne, @ w 34dc skąpa i krótka; drugi cykl: silne bóle owulacyjne, @ w 30dc i skąpa, teraz 3 cykl, silne bóle owulacyjne, dziś 22dc i od samej owu bóle @; nie wiem co jest grane :/ lekarz twierdzi, że wszystko jest dobrze, mój układ rozrodczy wygląda książkowo, zielone światło. W drugim cyklu w 30 dniu na usg endo miałam tylko 6 mm ale pracuję nad nim od kilku dni :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue a czy lekarz zanim przepisał Ci antyki zlecił Ci jakieś badania? Mi - oczywiście - nie ;P

  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 2 września 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Przez cały okres brania anty nie miałam żadnych badań.
    Same miesiączki są u mnie prawidłowe. Nie odczuwam żadnych objawów owulacyjnych (w tym cyklu lekkie kłucie), ale za to przypomniałam sobie dokładnie co to znaczy PMS.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 12:11

    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak myślałam... kurde ja teraz jak już wiem, jak mi to szkodziło itd. to mam ochotę natrzaskać lekarzowi po gębie! ja musiałam skończyć brać tabletki bo pojawiły mi się nieznośne migreny i zatory w żyłach w nogach, popękało mi mnóstwo żyłek :(

  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 2 września 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję kochana. Mi na razie trudno powiedzieć czy tabletki wyrządziły jakieś szkody. Ze względu na tarczyce (tego nie wiążę z tabletkami) to dopiero mój 2 cykl starań, więc ciężko mi powiedzieć, ale to co Ty opisujesz to bezwzględna wina tabletek i mogło się skończyć źle. Dobrze, że w porę to wykryłaś i zaczęłaś leczenie.

    sury_cat lubi tę wiadomość

    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :/ wszystko było dobrze, dopóki lekarz mi nie zmienił, jak tylko zmieniłam tak się zaczęło, nawet cykle mi się rozregulowały i prawdopodobnie miałam ciążę biochemiczną bo oboje z mężem widzieliśmy cień drugiej kreseczki ale @ przyszła 3 dni spóźniona... :( nie wiem jednak czy to na pewno była ciąża bo lekarz nie potwierdził (ale byłam u niego miesiąc później bo myślałam, że może sobie tą kreseczkę wkręciliśmy...)
    Teraz czekam niecierpliwie na @ bo pewnie znów przyjdzie... a tak marzymy z mężem o dzidziusiu... No i niby lekarz twierdzi, że jest super, cieszę się zresztą, że @ mam regularne po odstawieniu a nie np. jak Mizzelka ;P

  • paula1 Autorytet
    Postów: 663 1162

    Wysłany: 9 października 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dopiero się zarejestrowałam na tym forum, ale mam podobny problem do Was. Ja brałam tabletki anty przez 9 lat, w sierpniu tego roku odstawiłam, ponieważ chciałabym już mieć drugiego dzidziusia. Co do cykli to pierwszy cykl po odstawieniu trwał 31 dni, 8 dc pojawiło się małe plamienie, @ w 31 dc normalna. Drugi cykl trwał tylko 25 dni, owulacja ( potwierdzona testami, bo temp. dopiero zaczynam mierzyć od jutra)była 19 dnia cyklu i objawiała się też bólami jajników przez cały dzień i niestety po 7 dniach od owulacji dostałam @. Więc myślę, że przy tak krótkiej fazie lutealnej mogę pomarzyć o dzidziusiu. Byłam u lekarza koniec sierpnia to powiedział, że wszystko jest ok i możemy się starać...nie wiem co myśleć, może rzeczywiście musi minąć trochę czasu aż to się ustabilizuje

    Nasza księżniczka Zuzia już jest z nami od 15.09. :)
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 13 października 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam bardzo podobnie do Blue.
    Tabletki brałam 11 lat, w tym roku w lutym wzięłam ostatnie opakowanie. W kwietniu byłam u ginekologa, wszystko było ok.
    Cykle w miarę regularne, 29, 28 dni. Przed każdą miesiączką pojawia się plamienie (ok 3 dni wcześniej), nie było to dla mnie podejrzane. Ale.....
    Ostatnio cykle zaczęły mi się skracać 26 dni, a ostatni 24 !!!!!! coś zaczyna się dziać i to chyba niedobrego. Za tydzień wizyta u lekarza.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam jakieś 10 lat, już w sumie nie pamiętam nawet od kiedy. Odstawiłam w połowie opakowania pod koniec lipca i od sierpnia starania, pierwszy cykl był chyba jeszcze "pod wpływem" :D ale wszystko regularnie i za drugim razem się udało ;) Teraz czekam na pierwsze USG czy jedno czy więcej bobasów :D badania książkowe ;)

  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 13 października 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tabletki prawie 6 lat. w sierpniu odstawiłam. cykle regularne, ale bardzo silne bóle owulacyjne. wyniki badań książkowe, lekarz mówi, że zielone światło.
    na razie nie mam powodów do niepokoju- 2 cykl starań ;)

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • Dorota1983 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 30 maja 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.Wiem,że takie tematy były już poruszane pewnie....ale nie wiem co mam zrobić...ponieważ tabletki odstawiłam po 8 latach a od 30 kwietnia 2016 staramy się o dzidziusia i dziś zrobiłam test i znowu nic ....możecie mi powiedzieć co może być tego przyczyną?cy iść do lekarza?,czy jeszcze poczekać?

    Xxboo lubi tę wiadomość

    Starania
  • weroniczek Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam tabletki po ok 8 latach. @ pojawiła się w pierwszym miesiącu po tabletkach i potem prawie rok nic :( Potem skąpe @ co 2-3 msc.

    Dorota1983 od 30 kwietnia nie minęło jeszcze dużo czasu, ale może warto skonsultować się z lekarzem, porobić badania... Po prostu sprawdzić hormony i się upewnić, że wszytsko w porządku :)

    Weroniczek
  • Anulika Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 listopada 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pomóżcie. Przez 5 lat brałam tabletki anty w zeszłym miesiącu odstawiłam kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia i nic :( . Po krwawieniu z odstawienia rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek wziąłem dwie i stwierdziłem ze jednak nie - dalej będę próbować bo bardzo chce mieć dzidziusia i dalej z mężem się staramy. W 9 dniu po odstawieniu tych dwóch tabletek dostałam takie plamienie słabsze od okresu bez skrzepow trwało półtorej dnia. Kiedy mogło dojść waszym zdaniem do owulacji? I czy to krwawienie nie bylo efektem zagnieżdżania? Co mylicie ??

    Anulik
  • Mama Sowa Koleżanka
    Postów: 40 38

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;) Odstawiłam tabletki w listopadzie po 2 latach brania, duze miałam krwawienia ale też nie chciałam mieć dzidziusia. Wiem że teraz organizm musi się sam przestawic.....

    Mama Sowa
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulika wrote:
    Hej dziewczyny pomóżcie. Przez 5 lat brałam tabletki anty w zeszłym miesiącu odstawiłam kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia i nic :( . Po krwawieniu z odstawienia rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek wziąłem dwie i stwierdziłem ze jednak nie - dalej będę próbować bo bardzo chce mieć dzidziusia i dalej z mężem się staramy. W 9 dniu po odstawieniu tych dwóch tabletek dostałam takie plamienie słabsze od okresu bez skrzepow trwało półtorej dnia. Kiedy mogło dojść waszym zdaniem do owulacji? I czy to krwawienie nie bylo efektem zagnieżdżania? Co mylicie ??

    To krwawienie nie miało nic wspólnego z zagnieżdżeniem, raczej wynikało z wahania hormonów po wzięciu tych dwóch tabletek. Spróbuj odczekać cały cykl bez tabletek antykoncepcyjnych i jeśli przez ten czas nie zajdziesz w ciążę, to zacznij na początek obserwować śluz. Owulacja będzie w okolicy szczytu śluzu, czyli dnia, kiedy jest najwięcej śluzu płodnego - jak białko jajka. Owulacja jest zwykle 10-14 dni przed terminem kolejnej miesiączki, ale u każdej kobiety może być inaczej, dlatego warto się obserwować.

    Jak długie miałaś cykle zanim zaczęłaś brać tabletki?

    ex2bvcqgjnvonbri.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ