X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CYSTY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 lipca 2014, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona ja ze wzgl na to ,ze mam pcos mam sklonnosc do torbieli czynnosciowych pecherzykowych-czyli pecherzyki graafa z kom jajowa nie pekaja i przerastaja... W tym cyklu po clo wyhodowalam sobie 4cm na prawym jajniku ;)
    Na wchloniecie biore duphostan..U mnie spr sie jak do tej pory..Ale jesli sie jeszcze nie starasz to anty sa dobrym pomyslem bo wyczyszcza elegancko jajniki z torbielek...

    Nona, Malenq lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresuj się niepotrzebnie :*
    Idź jeszcze do innego gin podpytać.

    Z tego co pamiętam masz ślub w sierpniu i od wrzesnia będziesz się starac o fasolkę, więc może warto wykorzystać ten czas na pozbycie sie cyst.

    Nona lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Dziewczyny,

    Dziś w 24dc gin podczas rutynowej kontroli usg ginekologicznego pokazała mi na monitorze 2 cysty na przydatkach wielkości piłeczek ping-ponga.
    Byłam wcześniej u innego gin w 10 dniu cyklu i miałam pęcherzyk na jednym jajniku. Czy to możliwe, ze niepękający pęcherzyk przerodził się w cystę i wyrósł nowy?
    Gin poleca mi tabletki anty na 1 cykl, Co myślicie o takiej metodzie na wchłoniecie się cysty?
    Dodam że na usg gin chodzę co roku i nigdy cysty nie było.

    Zamiast tabletek anty weź duphaston lub lutke, zniwelują cysty a i pomogą uregulować cykl.

    Nona lubi tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poczytajcie tutaj fajnie opisane sa rodzaje torbieli

    http://www.medme.pl/zdrowie-a-z/choroby-a-z/torbiel-jajnika,411,0,1.html

    Nona lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 29 lipca 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym stawiała jednak na progesteron a nie tabletki anty. Sama mam od wielu lat skłonności do hodowania torbieli i poprzedni lekarz mnie karmił właśnie antykami z tej okazji. Może i pomogło bo torbiele się wchłaniały ale przy okazji rozpędzał się jeszcze większy hormonalny burdel w organizmie.
    Tym bardziej jeśli masz podwyższoną prolaktynę - antykoncepcja hormonalna często jeszcze bardziej podbija jej poziom. :/ Mi po "kuracji" skoczyła x2...
    I nie martw się za bardzo - raz jeden torbiele się mogą każdemu zdarzyć przy cyklu bezowulacyjnym np. Pilnuj tego, martwić się można dopiero jak to się zacznie powtarzać - możliwe, że to np. ta podwyższona prolaktyna zablokowała owulację i pęcherzyk przerósł...

    Nona lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 29 lipca 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona torbiel to może być nie pęknięty pęcherzyk, ale są też inne rodzaje torbieli powstające z innych przyczyn. Piszę torbiel bo mi gin tłumaczył że na jajniku nie mogą się robić cysty tylko torbiele. To że masz dwie wcale nie znaczy że miałabyś owulację z obu jajników. W pierwszej fazie cyklu rośnie kilka pęcherzyków a póź niej robi się jeden dominujący. Skoro dominujący nie pękł to mogły sobie rosnąć dwa z tego powodu. Gdzie jest granica - myślę że to dokładnie może określić tylko ginekolog. Ja miałam bardzo małe torbiele 12 i 13 mm. Też po jednej na jajniku, ale one wcale nie rosły przez kilka wizyt tak między 11 a 15 dc.

    kapturnica, Nona lubią tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:01

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze mówiąc nie wiem jakim metrażem zaczyna się torbiel a kończy pęcherzyk... te co ja "hoduję" mają niestety zwykle powyżej 4 cm, więc tu już nawet nie ma o czym dyskutować... :/ W każdym razie obiło mi się o uszy, że pęcherzyk powyżej 22 mm to już raczej nie pęka, ale nie to tylko mi się obiło o uszy...
    Torbiele z różnych powodów się robią - mogło być właśnie tak jak napisała Choco - niekoniecznie dwa pęcherzyki szykowały się w tym samym czasie do owulacji tylko jeden "się zawiesił" i poszedł kolejny i też to samo mu się przytrafiło.

    Nona lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:02

  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 29 lipca 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona może powinnaś iść na monitoring owulacji, wtedy było by widać w którym momencie pęcherzyki przestają rosnąć. No i powtórz tą prolaktynę bo to ona może być przyczyną.

    Nona lubi tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:02

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 30 lipca 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona,

    Któregoś pięknego razu wybierałam się do gina. Dobrze,ze spóźnila mi się @. Było to koniec starego, a początek nowego cyklu. Podczas badania USG lekarz zauważył torbiel, nie do końca byłam przekonana, że to to. Również przepisał mi antyki gdzie nie byłam zadowolona z tego rozwiazania. Dopiero później dowiedziałam sie, że można brać dupka lub lutke. Jednak po namyśle kupiłam 1 op na 1 mc, a receptę miałam na 3 mc. Postawiłam ten cykl na odpoczynek, a w kolejnym cyklu zaczęłam juz brać lek na obniżenie prolaktyny, a gin się jakoś tym nie przejął bo stwierdzil, że jest lekko ponad norme, a po obciążeniu jest dużo wyzsza. I opłaciło sie tak zrobic, bo w 2 cyklu był już kropek. Mimo to polecam skonsultować to z inny ginem.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ