X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cytologia ASC-US a ciąża i HPV
Odpowiedz

Cytologia ASC-US a ciąża i HPV

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Czy któraś z Was miała wynik cytologii z komórkami typu ASC-US. Czy wtedy wyszedł Wam też wirus HPV, czy była to zwykła ostra infekcja, która przeszła po leczeniu? Ja mam teraz badanie w kierunku HPV po takim wyniku i strasznie się boję, że pozytywny wynik zagrozi staraniom o ciążę. Jeszcze nie jestem szczęśliwą mamą. Czy któraś może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Bardzo proszę.

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam kilka lat temu taki wynik cytologii. Po badaniu okazało się że mam HPV. Na szczęście niskoonkogenny. Po niecałym roku robiłam kontrolę i już go nie miałam. Lekarka nic nie wspominała żeby w tym czasie się nie starać.
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 11:19

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Troszkę się uspokoiłam. Dobrze, że udało Ci się zwalczyć wirusa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi 5 lat temu wykryto HPV, lekarka kazała się zaszczepić (obecny lekarz stwierdził, że niepotrzebnie, bo już po fakcie). Kolejne coroczne cytologie nie wykryły żadnych zmian. Oprócz tego wykryto u nie w tym samym czasie chlamydie- naczytałam się, że też może powodować problemy z zajściem. Ale wszystko było ok.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?
    Nie robiłam dodatkowych badań, bo wtedy nawet nie wdziałam, że takie są a lekarka nic mi nie powiedziała. Na chlamydię brałam tabletki. Pamiętam, że przez trzy dni po jednej i strasznie się po nich czułam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że ja jeżeli będę miała HPV to szybko się też tego pozbędę. Kiedyś leczyłam już długo ureaplasmę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 19:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ