X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cytologia ASC-US a ciąża i HPV
Odpowiedz

Cytologia ASC-US a ciąża i HPV

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Czy któraś z Was miała wynik cytologii z komórkami typu ASC-US. Czy wtedy wyszedł Wam też wirus HPV, czy była to zwykła ostra infekcja, która przeszła po leczeniu? Ja mam teraz badanie w kierunku HPV po takim wyniku i strasznie się boję, że pozytywny wynik zagrozi staraniom o ciążę. Jeszcze nie jestem szczęśliwą mamą. Czy któraś może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Bardzo proszę.

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam kilka lat temu taki wynik cytologii. Po badaniu okazało się że mam HPV. Na szczęście niskoonkogenny. Po niecałym roku robiłam kontrolę i już go nie miałam. Lekarka nic nie wspominała żeby w tym czasie się nie starać.
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 11:19

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Troszkę się uspokoiłam. Dobrze, że udało Ci się zwalczyć wirusa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi 5 lat temu wykryto HPV, lekarka kazała się zaszczepić (obecny lekarz stwierdził, że niepotrzebnie, bo już po fakcie). Kolejne coroczne cytologie nie wykryły żadnych zmian. Oprócz tego wykryto u nie w tym samym czasie chlamydie- naczytałam się, że też może powodować problemy z zajściem. Ale wszystko było ok.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?
    Nie robiłam dodatkowych badań, bo wtedy nawet nie wdziałam, że takie są a lekarka nic mi nie powiedziała. Na chlamydię brałam tabletki. Pamiętam, że przez trzy dni po jednej i strasznie się po nich czułam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że ja jeżeli będę miała HPV to szybko się też tego pozbędę. Kiedyś leczyłam już długo ureaplasmę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 19:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zdrowie kobiet w ciąży. Na co zwrócić uwagę?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, kiedy powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie, ponieważ w dużej mierze przekłada się ono na zdrowie rozwijającego się dziecka. Przeczytaj, na jakie aspekty zdrowotne szczególnie zwrócić uwagę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 TOP gadżetów przydatnych w opiece nad noworodkiem

Produkty, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka. Pomagają, wspierają i ułatwiają codzienne funkcjonowanie młodych rodziców. Sprawdź naszą listę 6 najbardziej przydatnych gadżetów! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ