Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cytologia ASC-US a ciąża i HPV
Odpowiedz

Cytologia ASC-US a ciąża i HPV

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Czy któraś z Was miała wynik cytologii z komórkami typu ASC-US. Czy wtedy wyszedł Wam też wirus HPV, czy była to zwykła ostra infekcja, która przeszła po leczeniu? Ja mam teraz badanie w kierunku HPV po takim wyniku i strasznie się boję, że pozytywny wynik zagrozi staraniom o ciążę. Jeszcze nie jestem szczęśliwą mamą. Czy któraś może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Bardzo proszę.

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam kilka lat temu taki wynik cytologii. Po badaniu okazało się że mam HPV. Na szczęście niskoonkogenny. Po niecałym roku robiłam kontrolę i już go nie miałam. Lekarka nic nie wspominała żeby w tym czasie się nie starać.
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 11:19

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Troszkę się uspokoiłam. Dobrze, że udało Ci się zwalczyć wirusa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi 5 lat temu wykryto HPV, lekarka kazała się zaszczepić (obecny lekarz stwierdził, że niepotrzebnie, bo już po fakcie). Kolejne coroczne cytologie nie wykryły żadnych zmian. Oprócz tego wykryto u nie w tym samym czasie chlamydie- naczytałam się, że też może powodować problemy z zajściem. Ale wszystko było ok.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    A badałaś może jakie masz typy wirusa?może organizm sam go zwalczył i dlatego cytologie były dobre. A chlamydię leczyłaś?
    Nie robiłam dodatkowych badań, bo wtedy nawet nie wdziałam, że takie są a lekarka nic mi nie powiedziała. Na chlamydię brałam tabletki. Pamiętam, że przez trzy dni po jednej i strasznie się po nich czułam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że ja jeżeli będę miała HPV to szybko się też tego pozbędę. Kiedyś leczyłam już długo ureaplasmę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2019, 19:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ