X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czemu się nie udaje?
Odpowiedz

Czemu się nie udaje?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bardzo chciałabym znać przyczynę, czemu nie mogę zajść w ciążę. Badałam się chyba pod każdym kątem. Leżałam w szpitalu na oddziale endokrynologicznym, lekarz nie stwierdził żadnego problemu pod tym kątem. Nie widział żadnych przeciwwskazań ze swojej strony. U ginekologów bylam wielu, pomimo moich nieregularnych cykli, miałam monitoringi cykli, stwierdzono ze mam owulacje. Miałam zielone światła na dni, kiedy możemy współżyć. W końcu mąż zrobił badania w swoim kierunku. Lekarz również nie widzi przeciwwskazań. Wiec co jest?
    Zostaliśmy skierowanie na badania rozszerzone. W tym badanie kariotypu. Zobaczymy co dalej 😌

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5162 4765

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz listę badań od tych najbardziej podstawowych po te "zaawansowane" pewnie dużo z nich masz juz za sobą ale o wielu lekarze nie wspominają

    LISTA BADAŃ

    I ETAP
    3 dc:
    Estradiol
    LH
    FSH
    Prolaktyna
    Testosteron
    7 dpo:
    Progesteron
    pozostałe dni:
    TSH
    FT3
    FT4
    AntyTPO
    AntyTG
    USG tarczycy
    Krzywa glukozy
    Krzywa insuliny
    Monitoring cyklu
    Badanie nasienia partnera

    II ETAP
    Wit D
    Wit B12
    Homocysteina
    Kwas foliowy
    Żelazo
    Ferrytyna
    DHEAS
    SHBG
    Androstention
    17oh progesteron

    III ETAP
    AMH
    Białko S
    Białko C
    TestDNA (badania w kierunku trombofili)
    Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
    HSG
    Histeroskopia (z wycinkiem w kierunku zapalenia endometrium, cd138, badaniem komórek nk)

    IV ETAP
    Immunologia:
    Przeciwciała: ANA1-3, ASA, AOA, APA
    Subpopulacje limfocytów z komórkami NK (5-8 dpo)
    Ocena cytokin Th1/Th2
    Genetyka:
    KIR
    Kariotypy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2022, 13:38

    Omegi, IKA, Meeg, Jarosia85 lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Millaaa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 października 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki powinien być stosunek cd4 do cd8 I czy komórki nk 15.80 % to bardzo dużo ? Czy mogły być przyczyną ciąży biochemicznej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 14:42

  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 8 października 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie Amh ?Czy jajowody są drożne?Czy monitoring wskazał że pecherzyki pękają?

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 9 października 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH nie badałam. Żaden lekarz mi nie zlecał, sama tez nie badałam. Drożność jajowodów mam mieć na najbliższej wizycie ginekologa. Monitoring również mialam, stwierdzone pękające pęcherzyki.

  • okejka Autorytet
    Postów: 886 1613

    Wysłany: 10 października 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk wrote:
    AMH nie badałam. Żaden lekarz mi nie zlecał, sama tez nie badałam. Drożność jajowodów mam mieć na najbliższej wizycie ginekologa. Monitoring również mialam, stwierdzone pękające pęcherzyki.

    Drożność u ginekologa? W klinice się już leczysz?

    Tak jak dziewczyny u góry pisały, czeka Cię wykonanie całego panelu badań i trochę wizyt u specjalistów. Jeśli nie masz pakietu medycznego, rozważ jego zakup (praca czy indywidualnie), bo trochę zaoszczędzisz na badaniach.
    Jeśli cierpisz na jakieś autoimmunologiczne choroby warto od razu zrobić przeciwciała Ana i diagnostykę pod kątem zespołu antyfospilipidowego.

    Asiekk lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️32 🧒🏻33
    12 CS
    19.08.22 ⏸️ 🥺 (11 dpo)
    22.08.22 beta 288, prog 33 🤯❤️ (14 dpo)
    24.08.22 beta 712, próg 27. 2 🤯 (151%) (16 dpo)
    29.08.22 pęcherzyk 6.4 mm 😍
    12.09.22 zarodek 7.6 mm z bijącym serduszkiem😍
    3.10.22 3.25 cm😍
    19.10.22 przyspieszone usg prenatalne-6.29 cm uśmiechniętej, zdrowej (🤞) dzidzi ❤️
    14.11 168g człowieka 🥰
    6.12. 331g małej kobietki 😍😀❤️
    14.12 badania połówkowe - 398g babeczki ❤️
    20.12 438g 👶👧
    3.01 700g 👧
    24.01 1056g ❤️
    7.02 1530g ❤️
    22.02 III prenatalne - 1680g 🩷
    28.02 1752g 🩷
    7.03 1933g
    14.03 2270g ❤️
    21.03 2488g
    4.04 2848g ❤️
    11.04 3068g
    18.04 3260g 👧
    preg.png
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 10 października 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam już leczenie w klinice, tam gdzie mąż wykonywał badania. Za 2tyg mam wizytę, gdzie mam mieć robioną drożność jajowodów, zobaczymy jak moje badanie kariotypu (mąż ma ok). Jesteśmy już prowadzeni w projekcie, więc zaoszczędzimy sporo pieniążków.

  • małaczarna Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 15 października 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk wrote:
    AMH nie badałam. Żaden lekarz mi nie zlecał, sama tez nie badałam. Drożność jajowodów mam mieć na najbliższej wizycie ginekologa. Monitoring również mialam, stwierdzone pękające pęcherzyki.

    Asiekk mi lekarz tez nie zlecil. Zbadalam na wlasna reke i okazalo sie ze mam zespol policystycznych jajnikow.
    Pozdrawiam
    Ps w jednej z klinik leczenia nieplodnosci lekarz zalecil odrazu droznosc bez amh. Na szczescie wybralam najpierw badanie nieinwazyje i zrobilam amh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2022, 21:12

  • Jemarta Przyjaciółka
    Postów: 106 118

    Wysłany: 17 października 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tak się zastanawiam.... Czy warto iść w kierunku tak intensywnej diagnostyki jeśli lekarz gin nie zalecił, a wiadomo że z mężem jest kłopot na pewno? Czy to ma sens, bo jest na pewno drogie, ja się źle nie czuję. Dziękuję za poradę kochane

    👩🏼32;
    IX 22 BMI 25.2
    XI 22 BMI 24.24
    nadciśnienie
    💊 Ovarin, Dopegyt, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez , wit. C

    👨🏽33
    IV 22: morfologia 1%, mało żołnierzyków
    XII 22: kolejne bad.
    💊 Folandrol, Wit. D 2500IU, Omega 3, Magnez, Wit. C
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ