X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne czy jest sens robić badania w 6 dc??
Odpowiedz

czy jest sens robić badania w 6 dc??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.Kochane prosze o pomoc.Chcialabym w tym cyklu zrobić badania hormonów.Napewno FSH i LH moze jeszcze prolaktyne..no chyba ze jeszcze jakies sie bada na poczatku cyklu??słyszalam że muszą one byc w 3 dc..a ja nie dam rady w ten dzień..moe 6 dc...czy jest sens wogóle isc na nie??jestem zielona jeśli chodzi o taki badania...robiłam tylko prl i progesteron a chcialabym wiecej...

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i podobna mezczyzna tez musi zbadac FSH...wiec bedziemy szli razem.bo jego poziom u naszych meżczyzn świadczy o prawidłowej pracy jąder i tworzeniu sie zdolnej do zapłodnienia spermy..

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OGÓLNIE PRZYJĘTE JEST ŻE TAKIE BADANIA ROBI SIĘ 3-5 D.C.
    dlatego że jest wtedy względna cisza hormonalna, a jest to przyjęte dla przecietnego cyklu wiec moim zdaniem śmiało 6 możesz jeszcze zrobić bo nie będzie to zbyt blisko Twoje ovu prawda?

    a o tym ze mężczyzna ma badać tsh szczerzre nie słyszałam
    ja wybieram sie w sobotę i zamierzam zbadac
    estradiol, prolaktyne, tsh,fsh,lh,testosteron i to chyba tyle

    Gunia lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam w podobnej sytuacji, 6 dc i ginekolog powiedziala ze jeszcze zdaze na badania, co prawda w ostatniej chwili ale jeszcze sie zmieszcze w hormonalnym okienku :)wiec jak Beata potwierdzila, powinno byc OK.

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    OGÓLNIE PRZYJĘTE JEST ŻE TAKIE BADANIA ROBI SIĘ 3-5 D.C.
    dlatego że jest wtedy względna cisza hormonalna, a jest to przyjęte dla przecietnego cyklu wiec moim zdaniem śmiało 6 możesz jeszcze zrobić bo nie będzie to zbyt blisko Twoje ovu prawda?

    a o tym ze mężczyzna ma badać tsh szczerzre nie słyszałam
    ja wybieram sie w sobotę i zamierzam zbadac
    estradiol, prolaktyne, tsh,fsh,lh,testosteron i to chyba tyle

    Beciu dziekuje:)ale sytuacja sie wyjasniła:)i mamy cały przyszły tydzień wolny w pracy:)wiec uda mi sie pójść 3 dc:)no ja tez te hormony co Ty będe badać:)no ja sieniedawno dowiedziałam że mężczyzna tez pownien badać hormony..a ze wiesz ze u nas problem z badanie mnasienia:(to po badaniu FSH u m będziemy mniej wiecej wiedzieć na czym stoimy:)

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no po pierwsze to mam nadzieję że nie doczekasz tego 6d.c. :P

    wiesz co mam na myśli

    a jaesli tak Wam zalecili to czemu nie przebadaj i jego :)

    Selena lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    no po pierwsze to mam nadzieję że nie doczekasz tego 6d.c. :P

    wiesz co mam na myśli

    a jaesli tak Wam zalecili to czemu nie przebadaj i jego :)

    no niestety doczekam..temp w dól i plamienie sie pojawiło..takze @ już blisko..:(

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ