Forum Starając się - ogólne Czy płodnośc jest dziedziczna? W rodzinie ciąże bezproblemowe i zachodzenie też szybkie
Odpowiedz

Czy płodnośc jest dziedziczna? W rodzinie ciąże bezproblemowe i zachodzenie też szybkie

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monifah Ekspertka

Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, moje Drogie, zastanawiam się nad tym jak to jest z tą płodnością w rodzinie, bo w mojej rodzinie po krótkim wywiadzie z moją mama stwierdzam, że przeciętnie kobiety w 3-4 miesiącu starań zachodziły w ciąże. Więc wnioskuje, że w tym cyklu też teoretycznie powinnam zajsc he he :P bo jest to moj 4 cykl starań. Czy macie przypadki podobne w rodzinie, że czas starań jest uzależniony genetycznie?

• ulek Autorytet

Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, pewnie w jakimś sensie płodność jest dziedziczna, pewnie bardziej chodzi o wiek pierwszej miesiączki czy menopauzy.
    Ale czy czas starań jest dziedziczny? Nie sądzę :/ z prostego powodu - staramy się o dziecko z partnerem, który nie dzieli naszej historii genetycznej.
    U mnie w rodzinie wszyscy szybko zachodzili a ja się "męczę" już rok.
    Oczywiście Tobie życzę, żeby ten 4 cykl był tym najszczęśliwszym :)

Monifah lubi tę wiadomość

• Monifah Ekspertka

Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam też taką nadzieję,że to będzie ten cykl :) właśnie takie moje rozmyślania może już dziwnaczne. Bardziej chodziło mi też o to, że nie było zależne w jakim są wieku, bo wiadomo kiedys 20 lat to już jedno trzeba było miec takie czasy, moja mama ma 3 dzieci i jak pytałam to nie miała problemu zajsc właśnie zawsze max 4 mies starań. Z pierwszym dzieciekim 3 mies, z 2 -2 mies ,a ze mną 4 mies się starali. Przepraszam że taki może durnowaty temat, ale może szukam jaka jest przyczyna jeżeli jest zdrowa kobieta i zdrowy partner, a dziecka brak :)

• vanessa Autorytet

Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monifah wrote:
    Przepraszam że taki może durnowaty temat, ale może szukam jaka jest przyczyna jeżeli jest zdrowa kobieta i zdrowy partner, a dziecka brak :)
    Temat spoko :) na pewno nie durnowaty ale niektóre to przyznam że są durnowate ;)
    Skoro stwierdzasz że wszystko ok tzn. że przebadaliście się oboje pod okiem lekarza... a tak z ciekawości badaliście np. poziom witaminy D3, robiłaś testy na nietolerancję pokarmową?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 18:15

7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

201701271765.png

(*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Monifah Ekspertka

Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz do którego chodzę oprócz popularnych badań przy staraniach nie widzi potrzeby robienia dodatkowych badań, bo z jego założenia jak przez 6 mies nic nie zdziałamy, wtedy będziemy badac się bardziej, jak na razie kazał działac, bo on nie widzi przeciwskazań. Co do wit D3 i nietolerancji pokarmowej to nie badaliśmy się pod tym kątem...

Wniosek mam taki, że chyba mnie w szpitalu podmienili :P

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego