X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy płodnośc jest dziedziczna? W rodzinie ciąże bezproblemowe i zachodzenie też szybkie
Odpowiedz

Czy płodnośc jest dziedziczna? W rodzinie ciąże bezproblemowe i zachodzenie też szybkie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, moje Drogie, zastanawiam się nad tym jak to jest z tą płodnością w rodzinie, bo w mojej rodzinie po krótkim wywiadzie z moją mama stwierdzam, że przeciętnie kobiety w 3-4 miesiącu starań zachodziły w ciąże. Więc wnioskuje, że w tym cyklu też teoretycznie powinnam zajsc he he :P bo jest to moj 4 cykl starań. Czy macie przypadki podobne w rodzinie, że czas starań jest uzależniony genetycznie?



  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, pewnie w jakimś sensie płodność jest dziedziczna, pewnie bardziej chodzi o wiek pierwszej miesiączki czy menopauzy.
    Ale czy czas starań jest dziedziczny? Nie sądzę :/ z prostego powodu - staramy się o dziecko z partnerem, który nie dzieli naszej historii genetycznej.
    U mnie w rodzinie wszyscy szybko zachodzili a ja się "męczę" już rok.
    Oczywiście Tobie życzę, żeby ten 4 cykl był tym najszczęśliwszym :)

    Monifah lubi tę wiadomość

  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam też taką nadzieję,że to będzie ten cykl :) właśnie takie moje rozmyślania może już dziwnaczne. Bardziej chodziło mi też o to, że nie było zależne w jakim są wieku, bo wiadomo kiedys 20 lat to już jedno trzeba było miec takie czasy, moja mama ma 3 dzieci i jak pytałam to nie miała problemu zajsc właśnie zawsze max 4 mies starań. Z pierwszym dzieciekim 3 mies, z 2 -2 mies ,a ze mną 4 mies się starali. Przepraszam że taki może durnowaty temat, ale może szukam jaka jest przyczyna jeżeli jest zdrowa kobieta i zdrowy partner, a dziecka brak :)



  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monifah wrote:
    Przepraszam że taki może durnowaty temat, ale może szukam jaka jest przyczyna jeżeli jest zdrowa kobieta i zdrowy partner, a dziecka brak :)
    Temat spoko :) na pewno nie durnowaty ale niektóre to przyznam że są durnowate ;)
    Skoro stwierdzasz że wszystko ok tzn. że przebadaliście się oboje pod okiem lekarza... a tak z ciekawości badaliście np. poziom witaminy D3, robiłaś testy na nietolerancję pokarmową?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 18:15

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz do którego chodzę oprócz popularnych badań przy staraniach nie widzi potrzeby robienia dodatkowych badań, bo z jego założenia jak przez 6 mies nic nie zdziałamy, wtedy będziemy badac się bardziej, jak na razie kazał działac, bo on nie widzi przeciwskazań. Co do wit D3 i nietolerancji pokarmowej to nie badaliśmy się pod tym kątem...

    Wniosek mam taki, że chyba mnie w szpitalu podmienili :P



Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ