X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy to możliwe?
Odpowiedz

Czy to możliwe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • crashanka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, słuchajcie jak Wy to odbieracie bo ja już zgłupiałam...
    Od 3 lat staramy się o brzdąca.I odpukać moje wyniki i hormonów i kariotyp i drożność są ok.Staramy się już 3x z mężem o malucha metodą inseminacji na cyklu naturalnym.Niestety bezskutecznie.Teraz chcieliśmy podejść do niej po raz trzeci.A ponieważ akurat mam urlop pojechaliśmy do doktora aby sprawdził czy mam już owulację (na podstawie obserwacji temperatury zazwyczaj był to dzień między 12 a 14 dc). W dniu wizyty miałam 14dc czyli właściwie idealnie.Ale ovufriend jeszcze owulacji nie wykrywał.Podczas badania wyszło,że...mam jeden pęcherzyk Graffa i malutki bo 10mm:( Los sobie znów z nas zakpił...Ale dziś zmierzyłam z rana znów swoją temperaturę i jestem zaskoczona bo ovufriend stwierdził,że miałam owulację 12 dc! Zatem jak to jest? Czy to możliwe abym miała 2 pęcherzyki i jeden już mi pękł a drugi ten 10mm który widział lekarz to dodatkowy?Nie wiem co myśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2014, 14:20

    Nadzieja umiera ostatnia...
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok temperatury nie jest stuprocentowym wyznacznikiem tego, że do owulacji doszło - to powie Ci tylko ginekolog na monitoringu USG. Temperatura może pięknie skoczyć, test owulacyjny może pokazać piękne dwie krechy i to naprawdę jest dla nas tylko sygnałem, że owulacja MOŻE mieć miejsce.
    Myślę, że gdyby owulacja nastąpiła wcześniej lekarz zobaczyłby pozostałość po niej na USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2014, 14:37

    kapturnica, gosiunia lubią tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile mi wiadomo (byłam na monitoringu w tym cyklu) pozostałość po owulacji to widoczny płyn w zatoce douglasa - lekarz raczej by tego nie przegapił.

    vincaminor, gosiunia lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crashanka nie zawsze to co OF wyznacza jako skok faktycznie skokiem jest. Skłonna tu jestem stwierdzić, że OF nawalił w interpretacji.

    vanessa, gosiunia lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi OvuFriend w zeszłym cyklu wyznaczył piękną linię owulacji - skok był widoczny, elegancki, temperatura pięła się do góry, inne objawy też na nią wskazywały. Wczoraj byłam u lekarza - owulacji nie było, za to dorobiłam się z przerośniętego pęcherzyka czynnościowej torbieli dużej na całe pięć centymetrów. Także teoria teorią a praktyka praktyką. ;)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • crashanka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 8 lipca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się domyślałam...Dzięki dziewczyny.

    Nadzieja umiera ostatnia...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ