Forum Starając się - ogólne Czy to możliwe?
Odpowiedz

Czy to możliwe?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • crashanka Debiutantka
  Postów: 12 6

  Wysłany: 8 lipca 2014, 14:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć dziewczyny, słuchajcie jak Wy to odbieracie bo ja już zgłupiałam...
  Od 3 lat staramy się o brzdąca.I odpukać moje wyniki i hormonów i kariotyp i drożność są ok.Staramy się już 3x z mężem o malucha metodą inseminacji na cyklu naturalnym.Niestety bezskutecznie.Teraz chcieliśmy podejść do niej po raz trzeci.A ponieważ akurat mam urlop pojechaliśmy do doktora aby sprawdził czy mam już owulację (na podstawie obserwacji temperatury zazwyczaj był to dzień między 12 a 14 dc). W dniu wizyty miałam 14dc czyli właściwie idealnie.Ale ovufriend jeszcze owulacji nie wykrywał.Podczas badania wyszło,że...mam jeden pęcherzyk Graffa i malutki bo 10mm:( Los sobie znów z nas zakpił...Ale dziś zmierzyłam z rana znów swoją temperaturę i jestem zaskoczona bo ovufriend stwierdził,że miałam owulację 12 dc! Zatem jak to jest? Czy to możliwe abym miała 2 pęcherzyki i jeden już mi pękł a drugi ten 10mm który widział lekarz to dodatkowy?Nie wiem co myśleć...

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2014, 14:20

  Nadzieja umiera ostatnia...
 • vincaminor Autorytet
  Postów: 1048 1046

  Wysłany: 8 lipca 2014, 14:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Skok temperatury nie jest stuprocentowym wyznacznikiem tego, że do owulacji doszło - to powie Ci tylko ginekolog na monitoringu USG. Temperatura może pięknie skoczyć, test owulacyjny może pokazać piękne dwie krechy i to naprawdę jest dla nas tylko sygnałem, że owulacja MOŻE mieć miejsce.
  Myślę, że gdyby owulacja nastąpiła wcześniej lekarz zobaczyłby pozostałość po niej na USG.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2014, 14:37

  kapturnica, gosiunia lubią tę wiadomość

  grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
  h84fi09kllurhqo8.png
 • lulu_ovufriend Autorytet
  Postów: 364 347

  Wysłany: 8 lipca 2014, 14:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  O ile mi wiadomo (byłam na monitoringu w tym cyklu) pozostałość po owulacji to widoczny płyn w zatoce douglasa - lekarz raczej by tego nie przegapił.

  vincaminor, gosiunia lubią tę wiadomość

  qdkk3e5e8pqfcpg2.png

  n59ycwa1tmfbsmtq.png
 • Asta Autorytet
  Postów: 490 303

  Wysłany: 8 lipca 2014, 14:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Crashanka nie zawsze to co OF wyznacza jako skok faktycznie skokiem jest. Skłonna tu jestem stwierdzić, że OF nawalił w interpretacji.

  vanessa, gosiunia lubią tę wiadomość

  Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
  d92562f68b.png
 • vincaminor Autorytet
  Postów: 1048 1046

  Wysłany: 8 lipca 2014, 14:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mi OvuFriend w zeszłym cyklu wyznaczył piękną linię owulacji - skok był widoczny, elegancki, temperatura pięła się do góry, inne objawy też na nią wskazywały. Wczoraj byłam u lekarza - owulacji nie było, za to dorobiłam się z przerośniętego pęcherzyka czynnościowej torbieli dużej na całe pięć centymetrów. Także teoria teorią a praktyka praktyką. ;)

  grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
  h84fi09kllurhqo8.png
 • crashanka Debiutantka
  Postów: 12 6

  Wysłany: 8 lipca 2014, 15:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak się domyślałam...Dzięki dziewczyny.

  Nadzieja umiera ostatnia...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ