X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Diagnoza endometriozy - trudna czy prawie niemożliwa?
Odpowiedz

Diagnoza endometriozy - trudna czy prawie niemożliwa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Staraczki!
    Przechodzę trochę ciężkie chwile w związku ze staraniami, jestem odsyłana od drzwi do drzwi praktycznie bez żadnych odpowiedzi... Liczę, że tutaj znajdzie się ktoś o podobnych doświadczeniach i coś podpowie :)
    W 2011 miałam laparoskopowo usuwaną torbiel czekoladową, która jak wiemy jest objawem endometriozy. Warto wspomnieć, że według źródeł z internetu taka torbiel tworzy się już przy bardziej zaawansowanych etapach endometriozy. Od sierpnia 2020 roku zaczęliśmy się starać z narzeczonym o potomstwo, ale coś nam nie idzie... Stąd coraz większa moja obawa, że być może moja endometrioza nie ograniczyła się tylko do 1 torbieli, a sieje niepostrzeżenie większe spustoszenie w moim organizmie... Mój lekarz, którego odwiedzam regularnie co roku powtarza mi, że endometriozy nie mam (jednak brak innych badań poza usg), dlatego postanowiłam zasięgnąć opinii innych specjalistów. I tak oto byłam już u 4 ginekologów i żaden nie potwierdza endometriozy, ale też nie wykonuje żadnej dogłębnej analizy poza standardowym badaniem. Skąd więc zatem ta torbiel lata temu? Mam już prawie 34 lata i nie mogę czekać kolejnego roku, żeby zacząć się diagnozować i szukać przyczyny niepłodności. Standardowe badania krwi mam już za sobą i wszystko w normie.
    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy na dolnym śląsku jest jakiś specjalista, który nie bagatelizuje endometriozy?

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • Alisek93 Autorytet
    Postów: 847 890

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem w 1 stopniu endometriozy może tworzyć się torbiel czekoladowa. Wcale nie świadczy to o najgorszym mozliwym stopniu:) Były też sytuacje, gdzie kobitki miały torbiel, a gdzie indziej brak ognisk. A może też być faktycznie zaawansowana. Niestety nie dowiesz się tego z USG.
    Masz jakieś objawy mogące świadczyć o endometriozie? Typu bardzo bolesne miesiączki, ból przy współżyciu, bóle w innych częściach cyklu?

    Jedyną opcją jest po prostu wykonanie laparoskopii i sprawdzenie całości i przy okazji drożności jajowodów.
    Ale nie wiem czy to nie trochę za szybko na takie kroki. To już jak uważasz;)

    powodzenia!

    snw lubi tę wiadomość

    💁‍♀️28
    🙋‍♂️31

    starania o pierwsze dziecko od 01.2020

    owulacje potwierdzone monitoringiem, jajeczka rosną/ dosyć późna owulacja i krótka f.lutealna
    badania nasienia - 09.2020
    morfologia 6%✔️
    ruchliwe 80%✔️
    bezwzględna ilość prawidłowych 22,8mln✔️

    30.11- laparoskopia z histeroskopią, udrożniony lewy jajowód, brak endometriozy
    17.05- sono hsg, lewy jajowód drożny, prawy przepuścił kontrast z lekkim opóźnieniem.

    21.07 ⏸️ 13dpo beta 80,2❣️
    23.07 15dpo beta 278,1 ❣️
    26.07 18dpo beta 2246 <3
    2fwas65gpmhv53wd.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na Twoim miejscu udałabym się do kliniki, tam nie bagatelizują takich informacji, angelius ja tam chodziłam co prawda bez pozytywnych rezultatów ale przyczynę znaleźli. 03.02 idę do invimed dopiero wtedy będę mogła polecić lub też nie :) powodzenia

    ja też mam endometriozę jak masz jakieś pytania napisz na priv :)

    snw lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli szukasz kliniki w kierunku endometriozy i dobrej diagnozy to tylko Medicus Clinic wroclaw. Dr Rubisz. Karmowski lub Kotarski. Zajmują się tylko endo.

    Ja mam torbiel i trochę zrostow, nic więcej. Aktualnie końcówka drugiej ciazy. Od sierpnia 2020 starania to Wybacz alw to tyle co nic :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2021, 11:36

    snw lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 - faktycznie trochę może się uparłam, ale tak dużo się naczytałam o kobietach, które straciły lata życia na bezowocne starania, a przyczyna była właśnie po stronie endomatriozy. De facto endometriozę najczęściej diagnozuje się dopiero szukając przyczyn niepłodności. No ale nie nakręcam się :D (tzn staram się nie nakręcać ;) )

    Alisek93 - laparoskopia to faktycznie jedyne wyjście, ale za Waszymi radami chyba się jeszcze troszkę wstrzymam :)

    MałaMi90 - też czytałam o invimed i nawet się zastanawiałam, więc będę super wdzięczna za Twoją opinię :)
    Chętnie napiszę na priv :)

    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi <3

    "Oficjalne" starania na ostro zaczęliśmy od połowy zeszłego roku, ale od 3 lat już próbowaliśmy tylko tak bez ciśnienia. Na pewno udawało nam się trafiać w te dni płodne chociaż raz na jakiś czas ;) ale efektów brak :(
    Badania nasienia już zaplanowane na początek lutego :D więc badam wiele tropów na raz ;)

    Pia88 lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Jeśli szukasz kliniki w kierunku endometriozy i dobrej diagnozy to tylko Medicus Clinic wroclaw. Dr Rubisz. Karmowski lub Kotarski. Zajmują się tylko endo.

    Ja mam torbiel i trochę zrostow, nic więcej. Aktualnie końcówka drugiej ciazy. Od sierpnia 2020 starania to Wybacz alw to tyle co nic :)

    veritaa pocieszyłaś mnie, dzięki wielkie! Skoro jesteś w 2 ciąży to znaczy, że endomatrioza może nie jest taka straszna :) i nie przekreśla szans na ciążę. Dziękuję! Trzymam kciuki za maluszka :)

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. 3lata starań o dziecko i nic. W grudniu miałam usunięta torbiel endometrialna z jajnika i nie znaleziono więcej ognisk endometriozy. Badalas amh?
    Moje amh spadło, 4.3 do 0.896 właśnie przez torbiel na jajniku. Mnie do kliniki pokierwal lekarz z Gyn Centrum z Katowic dr Szanecki. On jest ginekologiem onkologiem. A do Niego dostałam skierowaniem od swojego lekarza dr Mercika też z Gyn Centrum. Dwa razy miałam robione ca125 i nie wskazywały na endo, w sumie żadne objawy na to nie wskazywały oprócz niepłodności. Moja torbiel urosła we wrześniu ale mogła być wcześniej tylko malutka i nie było jej widać .
    Jednocześnie tak jak dziewczyny piszą pół roku starań to nie dużo, ale skoro Ty się martwisz i jeszcze wiek Cię martwi to idź do kliniki leczenia niepłodności

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ