X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dostinex a uszkodzenia zastawki serca?
Odpowiedz

Dostinex a uszkodzenia zastawki serca?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 19 września 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, lekarz przepisał mi Dostinex na zbicie prolaktyny (podstawowy wynik w normie, po obciążeniu wzrost x 22 :/ ). Na ulotce jest napisane że skutkiem ubocznym, częstszym niż w 1 przypadku na 10 jest USZKODZENIE ZASTAWKI SERCA. Brzmi strasznie, jakim cudem przy tak częstych powikłaniach >1/10 lek jest dopuszczony?? wzięłam 1/2 tabletki zamiast całej (mam brać 1 na 7d), objawów ubocznych brak, ale bardzo się boję że uszkodzę sobie serce. Co sądzicie?

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 19 września 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Dostinex od wrzesnia i bardzo dobrze go toleruję. Każdy lek ma jakieś skutki uboczne niestety ale nie martwiłabym się na zapas... A Dostinex jest raczej dobrze tolerowany, nie spotkałam jeszcze dziewczyny która go bierze i coś sie dzieje niepokojącego.
    Ale dziwię sie raczej, ze masz tak dużą dawkę przepisaną. Ja wyjściowa prolaktynę miałam też OK tylko po obciążeniu x15 i biorę 1/4 tabletki na tydzień i po miesiącu już było w normie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 12:05

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę dawkę 1/4 na 10 dni bo prolaktynę mam poniżej normy co jakiś czas, więc i dawkę biorę coraz rzadziej. Zaczynałam od 1/2 na tydzień.
    Wiadomo, że każdy lek ma skutki uboczne, a na ulotkach często piszą takie groźno brzmiące powikłania.
    Ja również lek toleruję dobrze.

  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 19 września 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! A czy lek Wam ułatwił zajście w ciążę?

    Z tego co piszecie duża ta moja dawka, zostanę przy 1/2 na tydzień

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz na razie 1/2 na tydzień ja od takiej dawki zaczynałam i po 3 tygodniach badanie krwi z obciążeniem, spadła poniżej normy i ginekolog kazał brać 1/4 na tydzień, potem znowu badanie po ponad 4 tyg. i było w normie, kolejne badanie z ciekawości po ok. 2 mies. i poniżej normy więc biorę 1.4 na 10 dni ;) niedługo idę znowu zbadać, bo może będzie trzeba brać raz na 2 tyg. tylko.

    Ten lek nie ułatwił mi zajścia w ciąże, ale wysoka prolaktyna uniemożliwia zajście w ciąże i blokuje owulację więc lek obniżający jest na pewno pomocny ;)

  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 19 września 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że ja mam owulację (progesteron 7dpo - 19). Nie do końca więc wiem jak ten lek ma u mnie zadziałać

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno ma obniżyć prolaktynę ponieważ ona utrudnia zajście w ciąże jeśli jest za wysoka. Ja przed obciążeniem też miałam w normie.. tylko po obciążeniu ok. 15 wyższa.
    Zapytaj o wszystko lekarza, on na pewno najtrafniej i najdokładniej Ci to wytłumaczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2014, 12:45

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ