X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne duohaston - dziewczyny doradźcie 😭
Odpowiedz

duohaston - dziewczyny doradźcie 😭

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka ❤️
    biorę duphaston 5 cykl i mam sytuację, która nigdy nie miała miejsca i nie wiem co myśleć. Biorę go od 16-25 dc
    i w tym cyklu pierszy raz mi sie zdarzyło ze w 24 dc pojawilo mi sie na papierze jasnoróżowe plamienie potem juz nic, a w 25 dc czyli kiedy zostały mi jeszcze do wzięcia dwie tabletki pojawiło sie brazowe plamienie... zawsze pojawiało sie tak dzień po odstawieniu (bo wciąż mam z nimi problem)

    nie wiem co. o tym myśleć, może któraś miala podobna sytuację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2022, 08:28

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3451 6986

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ten Duphaston to bierzesz tak w ciemno między 16 a 25 dniem cyklu czy po potwierdzeniu owulacji na monitoringu? Masz w ogóle problem z produkcja progesteronu, że potrzebujesz wzmocnienia drugiej fazy cyklu? Badałaś progesteron 7 dni po owulacji?Owulacje masz swoje czy stymulowane? Pytam bo bez świadomości czy owulacja ma miejsce i kiedy ma miejsce oraz jakiej jest jakości takie podawanie Duphastonu na ślepo raczej nie przyniesie ci wymiernych korzyści i lekarze obecnie raczej od tego odchodzą. Polecam poczytać o takim zjawisku jak "Duphastonoza", doktor Krzysztof Janowiec opisywał w swoich socjalach te epidemie podawania Duphastonu na wszystkie możliwe problemy świata. A jeśli chodzi o plamienia podczas brania Duphastonu to może być jakiś sygnał od ciała, że masz zaburzenia hormonalne których Duphaston nie leczy (cykle bezowulacyjne, problemy z grubością endometrium, polipy czy nadżerki). Oczywiście odpowiedź da ci tylko ogarnięty lekarz zajmujący się niepłodnością, warto takiego poszukac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2022, 08:50

    siesiepy lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Marchewa88 Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taką sytuację już w pierwszym cylku brania że w 22 dniu dostałam plamienia i lekarz kazał odstawić duphaston. Poźniej już go nie zalecił.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ