X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston a późniejsza owulacja
Odpowiedz

Duphaston a późniejsza owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madzigaw88 Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 7 stycznia, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć ile ludzi tyle opinii czy któraś z was nie wiedząc np że ma późniejsza owulację brała duphaston od 16dc i mimo to zaszła w ciążę 🤔
    Wczoraj dużo poczytałam przeanalizowałam moje cykle i doszłam do wniosku że lekarz błędnie kazał mi je brać od 16dc mimo że moje cykle są 28 dniowe ale po analizie wychodzi że skróciła mi się faza lutearna i owu mam tak jak przez ponad ,,20 lat" miałam czyli ok 16-17,18 DC przy cyklach które miały 31 dni i FL 14 dniowa i z ok 14 dniowej
    FL zrobiłam się na ok 10 dniową i z stąd starania pewnie bezowocne od stycznia ub. roku bez zapezpiecznia i nic od maja testy owu itp. intensywnie dalej nic byłam u dr w październiku wypisał na 4 cykle duphaston i kazał brać od 16dc do 25dc i jak do marca się nie uda przyjść z powrotem 😒 i tak go stosowałam w październiku i listopadzie po temperaturze w tych cyklach sądzę że przy tym dupku były bezowulacyjne nawet wtedy tak myślałam że są, że może dupek je wyreguluje 😔 ale dziewczyny uświadomiły mnie w grudniowym cyklu by nie brać go przed skokiem i w grudniowym cyklu tak zrobiłam przyjęłam go 2 dni po skoku ale...no właśnie ale 🐵 pojawiała mi się w 7 dniu brania dupka 🤷
    Więc w tym cyklu Styczniowym wróciłam do brania go od 16dc i teraz myślę że byłam głupia bo mimo objawów owu idealny śluz szyjka to myślę że znów zaburzyłam cykl i mogłam poczekać do 18 DC i że znów za hamowałam owu i kolejny cykl będzie stracony 😭😭😭
    Czy któraś stosowała dupka np 3 cykle bez mierzenia temperatury i udało się jej zajść w ciążę albo może któraś ma zalecenie przyjmowania go jak ja i owu u niej występuje i jest szansa na 🤰
    Szkoda aż mi tego cyklu ☹️🥲
    Serduszkowanie cały tydzień poszło na marne
    Jestem dzisiaj na 3 tabletce i mam rozciągliwy przeźroczysty śluz z domieszką białego kremowego wodnistego i 4 dzień miękką otwartą szyjkę która jest wysoko i nie wiem co myśleć i co zrobić może przerwać stosowanie dupka dodam że test owu wyszedł pozytywny w 14dc ....jestem załamana 😭😭😭

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    Kocham być mamą 🥰
  • Madzigaw88 Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 7 stycznia, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś coś 🥺
    A jak bym przerwała jego stosowanie owu by powróciła?
    Ktoś może wie czy jak bym przestała brać dupka teraz tz od jutra jak jestem na 3 tabletce to czy owu by się cofnęła 🥺🤔

    Kocham być mamą 🥰
  • Darcia1994 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 8 stycznia, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy ktoś leczył się lekiem Lametta ?

    Starania od 2022 👣
    📌PCOS
    📌Żylaki na miednicy

    Walcząc o szczęście 🍀✌️
  • Darcia1994 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 8 stycznia, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzigaw88 wrote:
    Ktoś coś 🥺
    A jak bym przerwała jego stosowanie owu by powróciła?
    Ktoś może wie czy jak bym przestała brać dupka teraz tz od jutra jak jestem na 3 tabletce to czy owu by się cofnęła 🥺🤔
    Witam nie wiem ale ja mam lek Lametta mam brać też i później na monitoring ale nie wiem czy ten lek może zdziałać cuda (29lat)

    Starania od 2022 👣
    📌PCOS
    📌Żylaki na miednicy

    Walcząc o szczęście 🍀✌️
  • Darcia1994 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 8 stycznia, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzigaw88 wrote:
    Ktoś coś 🥺
    A jak bym przerwała jego stosowanie owu by powróciła?
    Ktoś może wie czy jak bym przestała brać dupka teraz tz od jutra jak jestem na 3 tabletce to czy owu by się cofnęła 🥺🤔
    A na monitoringu byłaś czy ?

    Starania od 2022 👣
    📌PCOS
    📌Żylaki na miednicy

    Walcząc o szczęście 🍀✌️
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 8 stycznia, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzigaw88 wrote:
    Ktoś coś 🥺
    A jak bym przerwała jego stosowanie owu by powróciła?
    Ktoś może wie czy jak bym przestała brać dupka teraz tz od jutra jak jestem na 3 tabletce to czy owu by się cofnęła 🥺🤔

    Jeśli zaczniesz stosować progesteron przed owulacja to zablokujesz owulację w ten sposób. Dlatego zaleca się przyjęcie pierwszej dawki progesteronu dopiero 4 dni po potwierdzonej owulacji. Jeśli nie masz monitoringów, ani typowych objawów owulacji takie jak np ból owulacyjny które mogłyby potwiedzic owulację to biorąc w ciemno proga robisz sobie więcej szkody niż pożytku według mnie.
    Z jakiego powodu lekarz zalecił stosownie proga ? Masz niedomogę lutealna ? Badałaś proga 7 dni po owulacji ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia, 19:03

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 8 stycznia, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darcia1994 wrote:
    Witam nie wiem ale ja mam lek Lametta mam brać też i później na monitoring ale nie wiem czy ten lek może zdziałać cuda (29lat)

    Lametta, a progesteron to dwie różne rzeczy.
    Lamette stosuje się w celu stymulacji owulacji, by pobudzić jajniki do produkcji pęcherzyków jeśli nie występują naturalne owulacje lub w celu wytworzenia większej liczby pęcherzyków.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Robaczeekkk Przyjaciółka
    Postów: 88 46

    Wysłany: 8 stycznia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie coś… byłam u gin 16 dc I nie widziała pęcherzyka dominującego ( cykle 29/32) robię testy owulacyjne do 12 dc I dopiero 20/21dc wczoraj dziś mam pozytywny. Czy to normalne skoro gin nie widziała pęcherzyka?

    Starania 5 lat
    🙎🏻‍♀️28
    🙎🏼38
    Wyniki M super✅
    Lewy jajowód nie drożny ❗️
    22.11.23-laparoskopia


    Wszystko jest iluzją , jest i magia!! I zdarza się raz na milion 🍀
  • Justinka1986 Ekspertka
    Postów: 124 66

    Wysłany: 9 stycznia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzigaw88 wrote:
    Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć ile ludzi tyle opinii czy któraś z was nie wiedząc np że ma późniejsza owulację brała duphaston od 16dc i mimo to zaszła w ciążę 🤔
    Wczoraj dużo poczytałam przeanalizowałam moje cykle i doszłam do wniosku że lekarz błędnie kazał mi je brać od 16dc mimo że moje cykle są 28 dniowe ale po analizie wychodzi że skróciła mi się faza lutearna i owu mam tak jak przez ponad ,,20 lat" miałam czyli ok 16-17,18 DC przy cyklach które miały 31 dni i FL 14 dniowa i z ok 14 dniowej
    FL zrobiłam się na ok 10 dniową i z stąd starania pewnie bezowocne od stycznia ub. roku bez zapezpiecznia i nic od maja testy owu itp. intensywnie dalej nic byłam u dr w październiku wypisał na 4 cykle duphaston i kazał brać od 16dc do 25dc i jak do marca się nie uda przyjść z powrotem 😒 i tak go stosowałam w październiku i listopadzie po temperaturze w tych cyklach sądzę że przy tym dupku były bezowulacyjne nawet wtedy tak myślałam że są, że może dupek je wyreguluje 😔 ale dziewczyny uświadomiły mnie w grudniowym cyklu by nie brać go przed skokiem i w grudniowym cyklu tak zrobiłam przyjęłam go 2 dni po skoku ale...no właśnie ale 🐵 pojawiała mi się w 7 dniu brania dupka 🤷
    Więc w tym cyklu Styczniowym wróciłam do brania go od 16dc i teraz myślę że byłam głupia bo mimo objawów owu idealny śluz szyjka to myślę że znów zaburzyłam cykl i mogłam poczekać do 18 DC i że znów za hamowałam owu i kolejny cykl będzie stracony 😭😭😭
    Czy któraś stosowała dupka np 3 cykle bez mierzenia temperatury i udało się jej zajść w ciążę albo może któraś ma zalecenie przyjmowania go jak ja i owu u niej występuje i jest szansa na 🤰
    Szkoda aż mi tego cyklu ☹️🥲
    Serduszkowanie cały tydzień poszło na marne
    Jestem dzisiaj na 3 tabletce i mam rozciągliwy przeźroczysty śluz z domieszką białego kremowego wodnistego i 4 dzień miękką otwartą szyjkę która jest wysoko i nie wiem co myśleć i co zrobić może przerwać stosowanie dupka dodam że test owu wyszedł pozytywny w 14dc ....jestem załamana 😭😭😭
    Hej ja stosuje duphaston ale dopiero od 24 dc a mam takie cykle różnej długość ok 28 dni powiedzmy. Mam 2 razy 1 tabletkę brać też dziwnie przed owu biorę lamette na pęcherzyki a potem zastrzyki , mam owulację nawt potwierdzone ginekologicznie . Ale pamiętam że przy pierwszej ciąży lekarz kazał mi brać duphaston dopiero jak się dowiedziałam że jestem. Wspomnę jeszcze że to mój 3 cykl na stymulacji i przez wzięciem dupka w 21 dc miałam progesteron ponad 30…

    preg.png
    Justyna 38 lat Bartosz 35 lat Nadia 3,5 roku- starania ponad dwa lata
    AMH -072
    II kreseczki - 11.01.2024 - prawie 2 lata starań (stymulacja lametta)
    Beta 11.01.2024 - 54 Progesteron 49,60
    Beta 13.01 -155 Progesteron 56
    Beta 15.01 377 Progesterin 58,6
    Odstawienie Duphaston Progesteron 17.01-37,6
    18.01.2024 - wizyta wg kalendarzyka 4w5 wg usg 5w0 widoczny tylko pecherzyk ciązowy 4 mm
    22.01.2024- pęcherzyk ciążowy 7,5mm, pęchezryk żółtkowy 1,7mm i gdzies chyba błąkał się przy nim zarodek ale lekarz nie mógł go nawet uchwycic . Napisał pojedyńczy pęcherzyk ciążowy z echem pęchezryka żółtkowego i zarodka
  • tika32 Ekspertka
    Postów: 185 63

    Wysłany: 14 lutego, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duphaston dopiero po stwierdzonej owulacji powinno sie przyjmowac i tak z 10dni?

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3266 3553

    Wysłany: 14 lutego, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tika32 wrote:
    duphaston dopiero po stwierdzonej owulacji powinno sie przyjmowac i tak z 10dni?
    Proga powinno się przyjmować tylko po potwierdzonej owulacji bo może ja zahamować. 10 dni i potem powinno się zorvox test żeby wiedzieć czy kontynuować jego branie czy nie

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ