Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston a wynik progesteronu
Odpowiedz

Duphaston a wynik progesteronu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 14 lipca, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    W tym cyklu miałam stymulację aromkiem, co poskutkowało podwójną owulacja. Dodatkowo dostałam na podtrzymanie duphaston od dnia kiedy na monitoringu było widać, że pęcherzyki pękły (zakładam, że to było 1dpo) przed 10 dni dwa razy dziennie. niestety nie udało się - 8dpo beta negatywna, za to progesteron aż 29, przy czym norma dla fazy lutealnej jest do 20. Teraz czekam już na okres i nie ukrywam, że chciałabym dostać go w terminie, czyli w przyszłym tygodniu jakoś w czwartek/piatek. Czy tak wysoki poziom progesteronu nie spowoduje tego, że po odstawieniu duphaston (jutro dopiero biorę ostatnie dwie tabletki) mogę czekać jeszcze długo na okres (mimo, że owulacja była stwierdzona na monitoringu w zeszły piątek)? Jakie są Wasze doświadczenia?

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5761 11133

    Wysłany: 14 lipca, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Hej dziewczyny,

    W tym cyklu miałam stymulację aromkiem, co poskutkowało podwójną owulacja. Dodatkowo dostałam na podtrzymanie duphaston od dnia kiedy na monitoringu było widać, że pęcherzyki pękły (zakładam, że to było 1dpo) przed 10 dni dwa razy dziennie. niestety nie udało się - 8dpo beta negatywna, za to progesteron aż 29, przy czym norma dla fazy lutealnej jest do 20. Teraz czekam już na okres i nie ukrywam, że chciałabym dostać go w terminie, czyli w przyszłym tygodniu jakoś w czwartek/piatek. Czy tak wysoki poziom progesteronu nie spowoduje tego, że po odstawieniu duphaston (jutro dopiero biorę ostatnie dwie tabletki) mogę czekać jeszcze długo na okres (mimo, że owulacja była stwierdzona na monitoringu w zeszły piątek)? Jakie są Wasze doświadczenia?
    Zaraz zaraz.
    8dpo to mógł się jeszcze zarodek nawet nie zagnieździć. Co na to wszystko lekarz? Mówil ci kiedy masz zrobić test i ewentualnie odstawić leki?

    Duphaston nie wychodzi w krwi bo jest syntetyczny.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 14 lipca, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Zaraz zaraz.
    8dpo to mógł się jeszcze zarodek nawet nie zagnieździć. Co na to wszystko lekarz? Mówil ci kiedy masz zrobić test i ewentualnie odstawić leki?

    Duphaston nie wychodzi w krwi bo jest syntetyczny.
    Dzięki za odpowiedź.
    Już doczytałam na forum, że nie wychodzi duphaston w krwi. A ja głupia myślałam, że mam tak wysoki wynik, bo jestem na leku. Tym bardziej jestem w szoku, że wynik jest tak wysoki, może to przez podwójną owulację.
    Lekarz mówił, że mam brać 10 dni 2x dziennie od momentu gdy na monitoringu było widać ciałka żółte, a było to w zeszły piątek. W środę jeszcze były dwa pęcherzyki i bardzo bolał mnie jajnik aż do czwartku rano, stąd założyłam, że pękły w środę późnym wieczorem lub w czwartek.
    Nie mówił nic o testowaniu. Na betę z krwi poszłam, bo mi test sikany wyszedł słabo pozytywny, przy okazji zbadałam progesteron.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ