X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston - brać?
Odpowiedz

Duphaston - brać?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ mam plamienia przed i po miesiączce lekarz przepisała mi Duphaston. Mam go brać przez 2 cykle, 2 razy dziennie od 16 do 25 dc. Jednak dziś jest 16 dc i dalej mam temp bez skoku. Wydaje mi się że lepiej poczekać do skoku, co myślicie? Najpierw lekarz mówiła mi żebym brała od 18 dc ale jak jej powiedziałam że w ostatnim cyklu juz w 18 dc zaczęłam plamić to zmieniła na 16 dc.

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób tak jak Ci kazała, od 16-go do 25-go. Duphaston ma powstrzymać plamienia i musi być odpowiednia jego dawka/stężenie w organizmie ciut wcześniej, by do plamień nie doszło.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak wtedy zatrzymam owulacje :/ Zawsze owu miałam 13 dc a w tym miesiącu coś jest inaczej i jeszcze nie było.

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz po skoku. I tak powinno pomóc na plamienia. U mnie pomogło. A owulki miałam też późno.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brać przez 10 dni czy do 25 dc?

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bierz od 18 - tego. miałas monitoring owulacji? jak długie masz cykle?

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam jeszcze monitoringu. Ostatnio mam cykle trochę nieregularne. Ostatni miałam 22 dni a wcześniej 27,24,27,23,31,27.

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego nie zapytałaś ginekolog jak miałaś okazje? Każda z nas odpowie Ci inaczej, bo żadna nie jest lekarzem. Wydaje mi sie, ze powinno sie postępować tak jak wskazał Ci ktoś z tytułem lekarza, jeśli nie jesteś pewna jej interpretacji Twojego cyklu to albo zmień lekarza albo zadawaj więcej pytań lekarzowi. Duphaston w małej dawcę a taka właśnie masz i taka sama ja mam (już w ciąży ) nie powoduje blokady owulacji. Jeśli staracie sie o dziecko to konieczne jest sprawdzenie czy dochodzi u Ciebie do owulacji . Czy plamienia masz stwierdzone z powodu niewydolności ciałka żółtego? Musi być powód tych plamien.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawy owulacji i skok temp zawsze wskazywał że owulacje miałam 13 dc a w tym cyklu jest inaczej i że zawsze była w tym samym dniu to nie pytałam gin co mam zrobić w takim wypadku. Dopiero zaczynam przygodę z lekarzami i jestem jeszcze zielona w tym temacie. Ale obecnie mam lekarza który nie za dobrze się sprawuje i szukam innego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę luteinę po skoku albo po owulacji potwierdzonej na USG. Najlepiej zadzwoń jutro do lekarki i zapytaj jak postąpić w tej sytuacji :)

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej brać później od 18 tego jak nie masz monitoringu i nie wiesz kiedy byla owulacja.

    Sigma - mi każdy lekarz mówił inaczej.

  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacje miałam wczoraj. Dziś już mam wyraźny skok temp.

  • Aguska_021087 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja biorę duphaston w celu uregulowania cykli. W poprzednim cyklu @ przyszła zaraz po odstawieniu leku teraz natomiast tylko brązowe plamienia. Dziś jest 13 dzien po odstawieniu duphastonu(37dc) i dalej to samo. Objawy jak na miesiączkę ale prawdziwego krwawienia brak. Test negatywny. Co sądzicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam w październiku problem. spóźniał mi się okres około 50 dni od pierwszego dnia ostatniej @. poszłam do swojej gin. zrobiła mi USG okazało się, że mam pogrubioną błonę tak jak na ciąże, ale nic więcej nie można pow. 50/50 % . skierowała mnie na bete i kazała mi brać duphaston dopóki nie zrobię bety lub dostanę @. beta wyszła niska. więc ciążę wykluczono. po 5 dniach brania tego leku dostałam okres. później mój cykl był książkowy 28 dni. gin stwierdziła, że po prostu mój organizm miał takie widzimisię i mi się zatrzymało bez konkretnej przyczyny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz jednak znów spóźnia mi się okres. nie wiem czy znów takie "widzimisię" mojego organizmu czy może jednak jest szansa na fasolkę. jutro idę po test. po niedzieli może wybiorę się na betę. chyba, że dostanę @ ...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ