X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston... I co z nim? :)
Odpowiedz

Duphaston... I co z nim? :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, próbowałam poszukać tematu o tym, albo podobnego ale wszystkie sprzed 5 lat...
    Może ktoś mi podpowie.
    Biorę od kilku dni dupka. Jak na niego reagujecie? Ja mam mega wrażliwość na zapachy, nie wiem czy to przez to, czasem tak miałam ale nie aż tak. Mam też rzut na słodycze od paru dni. Dziwi mnie to. Miałam też ból jajnika 3 dni temu, taki nie do wytrzymania a teraz nic. Jestem cały tydzień zmęczona, zdekoncentrowana... To może powodować dupek?

    Ps. W ciąży na pewno nie jestem ;) Może to jakieś zaburzenia hormonalne?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak. Ja po dupku mialam wszystkie dolegliwości ciążowe plus przybieranie na wadze i ataki duszności. Lekarz zmienil mi dupka na luteine i ją znoszę juz świetnie :)

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DoveLove wrote:
    Dokładnie tak. Ja po dupku mialam wszystkie dolegliwości ciążowe plus przybieranie na wadze i ataki duszności. Lekarz zmienil mi dupka na luteine i ją znoszę juz świetnie :)

    No nie wiem czy to takie ciążowe, ale apetyt wzrósł, nie mam wrażliwości piersi co mnie cieszy, ale też nie mam śluzu... Totalnie. A do okresu ciekło ze mnie. I jak już myślałam, że nauczyłam się czegoś przy cyklach tak teraz nic.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak bierzesz dupka? Po owu czy w jakichś konkretnych dniach cyklu?

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz... Kazala od 16 dc po 1 tabletce do 25 dc. Wzielam od 12... Bo czulam, ze dostane okresu... I chce pociagnac do 23dc bo mam wolne i po okresie mam brac distreptaze. A podobno sie po tym zle czuje. Wiec wole to poza praca brac.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym drugim nie mam doświadczenia...też miałam brac tak jak Ty, ale dziewczyny tutaj mnie oswiecily, ze progesteron jest potrzebny po owulacji, wiec zaczęłam go tak przyjmować. No i chyba to pomoglo ;)

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... Ja bylam przrkonana, ze jestem po owulacji... bo bylo tak widsc w 8dc... Ale juz sama nie wiem.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długie masz cykle? 8dc to jakoś wcześnie...mierzysz temperatury albo robisz testy owu?

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy zadne mi nie wychodzily. Z temperatur to wychodzi, ze w jednyn 17 w innym 21 i w tym niby 14... Ale bedac 8dc ginka stwierdzila, ze po juz jestem... tak od dwoch dni. Bo zanika slad po peknieciu. A ze mialam wysoko szyjke i plodny sluz to by sie zgadzalo. Objawy tez by na takowa wskazywaly. Niby podczytalam, ze zdarza sie, ze sa dwie owulki...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cykle mialam 29, 26 i 30 dni

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zdarza sie. Tak samo jak cykle bez owu. Dupek powinien Ci uregulować cykle, na mnie tak zadziałał (jedyny plus jego zażywania). Osobiście uważam, ze luteina mi bardziej pomogła, a brana po owu utrzymała ładnie proga.

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę, najwyżej pójdę do ginki i powiem jak się czuje.

    Ona dała mi na wzmocnienie, bo to dopiero 4 cykl po anty a i biorę formetic - powiedziała, że tak jeszcze z 3 miesiące by się uregulowało, dlatego dupek wspomaga.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w grudniu byłam pierwszy cykl na dupku i pierwszy raz miałam bardzo wyraźne i silne objawy owulacji. Mocny ból owulacyjny, ból i wrażliwość piersi. 5 dni przed terminem spodziewanej miesiączki zrobiłam test ciążowy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 20:14

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to ból owulacyjny, obudziłam się rano z mega bólem, potem aż miałam nudności z bólu i w ogóle. Taki ból miałam przy torbieli. Po czym znikł... Tak nagle i tempka wzrosła na drugi dzień...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, nie ma sie co męczyć. Skoro odpowiednikiem dupka jest luteina (naturalna) to można pokusic sie o zmianę i sama ocenisz z czym Ci lepiej. Lutka poza tym tańsza :) i masz dwie wersje- podjezykowa i dowcipną ;)
    Trzymam kciuki za to by Ci prog pomógł :)

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O... To nie wiedziałam :) A jest na receptę, tak?

    Mam nadzieję, plus jest taki, że nie bolą mnie piersi i nie swędzą sutki jak przez ostatnie 3 cykle :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na receptę. Ja brałam podjezykowa, a w tym szczęśliwym cyklu dowcipną i ją biorę do tej pory, by utrzymać nasze marzenie :)

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, to pogadam z ginekolog :) a czy wiesz może jak to jest z okresem? Czy jak odstawię to w ciągu 3 dni dostanę?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • DoveLove Autorytet
    Postów: 762 374

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po dupku dostawalam okres po 2-3dniach po odstawieniu. Jak w zegarku :)

    qb3cwn15v37nxio5.png
    klz96iyehfls5pph.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to dobrze :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ