X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrioza?CA 125
Odpowiedz

Endometrioza?CA 125

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 marca 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Na ostatniej wizycie ginekolog wykryła endometriozę na lewym jajniku(?). Najpierw mówiła, że chyba,ale później,że jednak na pewno. Żadnych objawów endometriozy do tej pory nie miałam. Cykle regularne, owulacje były zawsze, żadnych dużych dolegliwości bólowych, żadnych plamień. Mam mieć robione HSG, później laparo (starania ponad rok), dlatego zleciła mi kilka badąń w tym CA125. Norma jest do 35, mi wyszło 14. Wiem, że wynik ten może nie wykryć endometriozy, ale czy może chociaż stwerdzić, że endometrioza nie jest bardzo zaawansowana? Czy jest możliwe,że ginekolog się mogła mylić i endometriozy jednak nie ma? Wybaczcie jeśli moje pytania są bezsensowne, ale już wariuję...

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 marca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bzduraaaaa!!! Endometriozy nie stwierdza sie po usg ani po CA-125 - to marker nowotworowy... sprawdza jedynie stan zapalny... Podczas operacji widac ogniska. Jednak na usg to jedyne co moze zobaczyc to jak rozrasta sie endometrium, czy robia sie torbiele, zrosty.

    Mozna miec regularne miesiaczki, bezbolesne i bez plamien. Leczylam sie 3 lata by wynik histopatologii po operacji potwierdzil endometrioze. Od 8 lat ją mam, obecnie jest ok.

    Aishha lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 9 marca 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za ODP. Mam nadzieje,ze nie będzie tak zle ze mna:) A masz dzieci lub starasz sie?Jak długo?

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzi wrote:
    Dzięki za ODP. Mam nadzieje,ze nie będzie tak zle ze mna:) A masz dzieci lub starasz sie?Jak długo?

    Nie mam dzieci, mam 26 lat, wycięty jajnik... Miałam dużo torbieli, długie leczenie po operacji, 5 lat minęło i odstawiłam z 31 września anty... I teraz tak... W sumie nie wiem co się dzieje :P badań nie mam złych, mąż ma super nasienie. Zaczęłam 6 cykl, jak się trafi - ok, jak nie, to nie będę płakać. Różnie lekarze mnie teraz diagnozowali, jeden, że super, inny bezpłodna, potem PCO, kolejna zrosty.... Przez leki, suplementy rozwaliło mi poprzedni cykl, wiem jednak, że owulacje są. Nie wiem co będzie dalej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 marca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, i jeśli masz wyniki idealne... To trudno o ednometrioze, endometrioza szaleje jak ma się dużo estrogenu, on pomaga rozrastać się endometrium, wtedy tworzą się świństwa :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ