X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrium a ciąża
Odpowiedz

Endometrium a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 2 listopada 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, napiszcie proszę jakie miałyście endometrium na początku ciąży albo jakie jest prawidłowe, jeśli są szanse na ciążę? może wam lekarz mówił. Ja miałam w pon. badanie usg, jestem jeszcze przed okresem, ale niepokoił mnie bardzo lewy jajnik, który od ponad tygodnia już mi świdruje, boli codziennie a nigdy tak nie miałam, teraz doszły jeszcze bóle jak na okres, od ponad 2 tygodni bolą mnie strasznie piersi, tak jakby od dni płodnych, z tym,że teraz to tak mnie bolą (głównie sutki),że wogóle nie mogę się dotknąć.No i tempka była mierzona i jest od paru dni lekko ponad 37 st. Okres powinnam dostać gdzieś w sobotę 5.11. Dr wczoraj powiedziała , że w tym lewym jajniku była właśnie owulacja i jest tam też ciałko żółte, endometrium mam 12,4 mm, czyli praktycznie chyba ładne, ale nie wiem czy to na okres, czy jednak jest jakaś szansa na ciążę, bo dr nic nie powiedziała..chyba zaczynam już świrować :( pomóżcie, pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2016, 22:49

  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 2 listopada 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 8,1 mm ;) także nie ma reguły. W końcu każda kobieta jest inna.

    Do soboty już nie dużo zostało - trzymam kciuki :)

    Betka86 lubi tę wiadomość

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 3 listopada 2016, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 mm to ladne i spokojnie na ciaze! Ja niestety tez potwierdzona owulacja z prawego jajnika, widoczne cialko zolte, plyn w zatoce douglasa troche endometrium ladne tez dokladnie 12 mm ale niestety beta mniej niz 2 i malpa :( boje sie ze mam zrosty po oprracjach badz niedrozne jajowody. Juz od 4 cykli kiedy lekarze dopuscili mnie po oprracji i poronieniu mam potwierdzone owulacje brak torbieli co dla mnie jest sukcesem a ciazy brak :( Dziewczyny ktore zaszly po poronieniu czy zabiegach jest to nienalne ze w niektorych cyklach poprostu nie wychodzi a wszystko ok i niebawem pyknie poprostu? Bo juz dostaje na glowe biore pod lupe wsZystko a tak sie nie da :( tak pragne ciazy i dzidziusia

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam w ciazy dzien przed owulacją niecałe 7mm, po owulacji 10mm, i ciaza była. Z kolei był tez cykl, kiedy pod koniec endo miało 16mm i ciazy nie było ;). Także widzisz jak to wyglada :), powodzenia!

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 3 listopada 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nola wrote:
    12 mm to ladne i spokojnie na ciaze! Ja niestety tez potwierdzona owulacja z prawego jajnika, widoczne cialko zolte, plyn w zatoce douglasa troche endometrium ladne tez dokladnie 12 mm ale niestety beta mniej niz 2 i malpa :( boje sie ze mam zrosty po oprracjach badz niedrozne jajowody. Juz od 4 cykli kiedy lekarze dopuscili mnie po oprracji i poronieniu mam potwierdzone owulacje brak torbieli co dla mnie jest sukcesem a ciazy brak :( Dziewczyny ktore zaszly po poronieniu czy zabiegach jest to nienalne ze w niektorych cyklach poprostu nie wychodzi a wszystko ok i niebawem pyknie poprostu? Bo juz dostaje na glowe biore pod lupe wsZystko a tak sie nie da :( tak pragne ciazy i dzidziusia

    obawiam się, że u mnie to też jednak okres :( został już dzień albo 2 do okresu, ale już mam takie bóle jak przeważnie na okres, niemiłosiernie ciągnie mnie podbrzusze i w obu jajnikach (w tym lewym mocniej), też mam zrosty , które kiedyś były wycinane operacyjnie i to 2 razy, ale nic to nie dało :( zaczynam już się stresować,że nigdy nie będę mogła mieć dziecka :( mojej koleżance, która miała podobne problemy z hormonami co ja, ale nie potwierdzono u niej zrostów, udało się w końcu zajść w ciążę ostatnio. W jej przypadku możliwe,że podziałało właśnie badanie na drożność, bo w 3 cyklu od tego badania już zaszła. Więc może warto próbować ;) ja się na pewno zapiszę.. Póki co, mam jeszcze przebadać męża , a potem ja idę na ten zabieg na drożność.. boję się jak cholerka, myślałam,że uda się tak bez niczego, tylko na lekach, bo już trochę czasu łykam Bromergon na zbicie prolaktyny i luteinę,bo mam za niski progesteron..eh zobaczymy, czas pokaże. Wam też życzę powodzenia i 3mam kciuki :)

  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawy artykuł:
    http://artnewsletter.pl/artykuly/7/3.php

    ale gdyby komuś się nie chciało czytać całej ściany txtu to najważniejsze chyba z tego jest, że :

    "(...) Odpowiednia grubość endometrium jest prawdopodobnie niezbędna do zaistnienia ciąży w cyklach ART (Gonen et al., 1989; Zenke and Chetkowski, 2004; Zhank et al., 2005; McWilliams and Frattarelli, 2007). Liczne badania wykazały korelacje między „cienkim” endometrium, a niskim wskaźnikiem implantacji (Gonen et al., 1989; Alam et al., 1993; Abdalla et al., 1994; Richter et al., 2007). Shapiro i wsp. (1993) uważają, że minimalna grubość endometrium warunkująca skuteczną implantację wynosi 6 mm. Inni autorzy (McWilliams and Frattarelli, 2007; Alam et al., 1993; Basir et al., 2002) sugerują, że endometrium grubości 8 mm jest wartością limitującą wyniki ART. Podczas gdy za minimalną grubość endometrium przyjmuje się wartości od 5 do 8 mm (Friedler, 1996), najczęściej akceptowaną dolną wartością jest 7 mm pod koniec fazy folikularnej (Khalifa et al., 1992). (...)

    :)

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladybag wrote:
    Bardzo ciekawy artykuł:
    http://artnewsletter.pl/artykuly/7/3.php

    ale gdyby komuś się nie chciało czytać całej ściany txtu to najważniejsze chyba z tego jest, że :

    "(...) Odpowiednia grubość endometrium jest prawdopodobnie niezbędna do zaistnienia ciąży w cyklach ART (Gonen et al., 1989; Zenke and Chetkowski, 2004; Zhank et al., 2005; McWilliams and Frattarelli, 2007). Liczne badania wykazały korelacje między „cienkim” endometrium, a niskim wskaźnikiem implantacji (Gonen et al., 1989; Alam et al., 1993; Abdalla et al., 1994; Richter et al., 2007). Shapiro i wsp. (1993) uważają, że minimalna grubość endometrium warunkująca skuteczną implantację wynosi 6 mm. Inni autorzy (McWilliams and Frattarelli, 2007; Alam et al., 1993; Basir et al., 2002) sugerują, że endometrium grubości 8 mm jest wartością limitującą wyniki ART. Podczas gdy za minimalną grubość endometrium przyjmuje się wartości od 5 do 8 mm (Friedler, 1996), najczęściej akceptowaną dolną wartością jest 7 mm pod koniec fazy folikularnej (Khalifa et al., 1992). (...)

    :)

    ladybag , bardzo dziękuję za link , przyda się na pewno :) u mnie póki co, okresu nadal nie widać, czekam jeszcze do jutra. Mma jednak niepokojące bóle podbrzusza, jakby coraz mocniejsze i ćmi mnie lewy jajnik, nie wiem czy to możliwe,żeby w ciąży aż tak bolało, już biorę nospę, bo nie mogę chwilami wytrzymać z bólu. Przy czym gorączki brak, więc raczej nie powinno być torbiela albo zapalenia przydatków, bo z tego co czytałam, to przy tym występuje też temperatura. Masakra, boję się i nie mogę doczekać aż się wszystko wyjaśni .. :( pozdrawiam :)

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 5 listopada 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam po owulacji endometrium 6mm a dr powiedziała ze jest ok.
    Na pogrubienie endometrium od 4 dni pije czerwone wytrawne wino zobaczymy czy będzie lepiej i czy owulka będzie :-)

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Kasita Przyjaciółka
    Postów: 104 22

    Wysłany: 5 listopada 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, martwię się o ten prawidłowy przyrost endometrium. Mi prawie nie przyrasta, nawet pod wpływem sporej dawki estrogenów (moze z 0.5 mm w ciagu 3 tyg. i nieustannie wynosi zaledwie 5.2 - 5.5 mm. Proszę podzielcie się doświadczeniami na temat jak to u Was było z tym przyrostem, z powodzeniem w zajściu oraz na temat zażywanych leków, jeśli takowe miałyście. Z góry dodam, ze biorę wit. E, pije czerwone wino, zażywam Progynove, a wcześniej Puregon. Co jeszcze mogę zrobić??... Dlaczego u mnie nie przyrasta??...

    Kasita
    16.11 - krio-transfer 5-dniowej blastki
    05.12 - pozytywna beta
    15.12 - bicie serca :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ