X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Fazy cyklu, badanie progesteronu - pomóżcie!
Odpowiedz

Fazy cyklu, badanie progesteronu - pomóżcie!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eve19 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 6 lutego 2023, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    pomóżcie proszę bo nie mogę zrozumieć mojego wyniku progesteronu.

    Badanie robiłam ok 21-23dc , ale nie mogę pojąć tych faz i norm na wyniku.
    "Faza lutealna 0,95 - 21,0
    Środkowa lutealna 7-8 6,0 - 24,0"

    Mój wynik to 7,16 i nie wiem totalnie czym jest faza środkowa lutealna i do jakiej mogę swój wynik zaliczyć. Co oznaczają cyfry 7-8? Kiedy wypada ta środkowa lutealna? nic w Google nie ma na ten temat. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2023, 23:46

  • Nadzieja97 Autorytet
    Postów: 885 717

    Wysłany: 7 lutego 2023, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza folikularna jest od czasu okresu do owulacji
    Faza lutealna zaczyna się po owulacji.
    Peogesteron najlepiej zbadac w 7-8 dniu po owulacji i w ten sposób można sprawdzić czy owulacja była dobra.

    25 🎁
    2020 💒
    07.2021 👧

    Hashimoto

    4cs
    23.02.2023 (11dpo) ⏸️ beta 32 ✊💚 prog 15.10
    25.02.2023 beta 87 (przyrost 178%) ✊💚 prog 16.30
    10.03.2023 (6+3) 0.22cm kropka z ❤️
    31.03.2023 (9+3) 2.4 cm fasolki ❤️
    24.04.2023 (12+6)Prenatalne(niskie ryzyko)6.7cm🩷🌸
    22.05.2023 (16+6) 153g🩷🌸
    19.06.2023 połówkowe 🙏

    preg.png
  • Eve19 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 7 lutego 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja97 wrote:
    Faza folikularna jest od czasu okresu do owulacji
    Faza lutealna zaczyna się po owulacji.
    Peogesteron najlepiej zbadac w 7-8 dniu po owulacji i w ten sposób można sprawdzić czy owulacja była dobra.

    kochana ja to wiem - pytałam o fazę środkową lutealną bo taką mam na wyniku.
    Ale tak na mój babski rozum to jeśli lutealna trwa dajmy te 14 dni to pewnie środkowa lutealna będzie właśnie 7-8. Długo mi to myślenie zajęło . :D

    Ale patrząc na mój wynik to rewelacji nie ma. Może to jest przyczyna moim plamień :/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ