X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ginekolog w poradni ginekologiczno polozniczej
Odpowiedz

Ginekolog w poradni ginekologiczno polozniczej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alenka89 Ekspertka
    Postów: 158 184

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam dzisiaj u ginekologa z powodu infekcji głównie, ale pomyślałam że zapytam czy martwić się że już ponad pół roku nie ma ciąży. A ona mi mówi żebym się zgłosiła do poradni leczenia niepłodności jeśli podejrzewam że mogę mieć problem. Czy korzystacie z usług takich specjalnych poradni? Wydawało mi się że podstawowe badania powinien zlecić lub podpowiedzieć zwykły ginekolog.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z dużą częścią ginekologów z NFZ jest taka, że on sie nie angażują aż tak bardzo szczególnie w niepłodność.
    Dziwie sie bo pół roku starań to jeszcze mało. Mówi sie o tym, że rok starań i wtedy ew. zacząć szukać przyczyny braku ciąży.
    Zresztą założę się, że ten sam ginekolog prywatnie miały całkiem inne podejście do tematu. A badań nie zlecają z oszczędności.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • alenka89 Ekspertka
    Postów: 158 184

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czytam że wielu ginekologow zleca po pół roku podstawowe hormony i zaleca zrobić badanie nasienia. Oczywiście na własny koszt.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ