X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ginekolog w poradni ginekologiczno polozniczej
Odpowiedz

Ginekolog w poradni ginekologiczno polozniczej

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alenka89 Ekspertka

Wysłany: 4 kwietnia 2017, 19:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam dzisiaj u ginekologa z powodu infekcji głównie, ale pomyślałam że zapytam czy martwić się że już ponad pół roku nie ma ciąży. A ona mi mówi żebym się zgłosiła do poradni leczenia niepłodności jeśli podejrzewam że mogę mieć problem. Czy korzystacie z usług takich specjalnych poradni? Wydawało mi się że podstawowe badania powinien zlecić lub podpowiedzieć zwykły ginekolog.

• Alicja81 Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2017, 20:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z dużą częścią ginekologów z NFZ jest taka, że on sie nie angażują aż tak bardzo szczególnie w niepłodność.
    Dziwie sie bo pół roku starań to jeszcze mało. Mówi sie o tym, że rok starań i wtedy ew. zacząć szukać przyczyny braku ciąży.
    Zresztą założę się, że ten sam ginekolog prywatnie miały całkiem inne podejście do tematu. A badań nie zlecają z oszczędności.

Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • alenka89 Ekspertka

Wysłany: 4 kwietnia 2017, 20:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czytam że wielu ginekologow zleca po pół roku podstawowe hormony i zaleca zrobić badanie nasienia. Oczywiście na własny koszt.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ