X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grubość endometrium a wielkość krwawienia @
Odpowiedz

Grubość endometrium a wielkość krwawienia @

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    czy któraś może wie jak to do końca jest? :)

    Czy "ilość" krwawienia @ jest bezpośrednio skorelowana z grubością endometrium? Dobrze rozumuję, że im grubsze endometrium, tym bardziej obfita miesiączka?

    I analogicznie: czy obfita @ oznacza, że nasze endometrium było potężne?

    Anna255 lubi tę wiadomość

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można zauważyć pewne korelacje, im grubsza błona śluzowa macicy - tym bardziej obficie się złuszcza, kobiety z cienkim endometrium zazwyczaj mają skąpe miesiączki. Grubość endometrium też się zmienia przez cały cykl, najgrubsze jest tuż przed miesiączką;)

    Miu95 lubi tę wiadomość

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy z cienkim endomentrium jest możliwa obfita @?

    Bo na USG ciągle tylko słyszałam jakie to mam beznadziejnie cienkie endometrium (3-4mm) a jak @ w końcu przyszła (wywołana po ok 160dniowym cyklu) to trwała tydzień, była baaaardzo obfita (przez 3 dni musiałam nawet w nocy zmieniać podpaski ;/) i się zaczęłam gęsto zastanawiać, czy może z moim endometrium było jednak trochę lepiej ;).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu niekoniecznie, pytanie czy masz zbadane TSH i czy jest jakas diagnoza np PCOS, to zalezy tez od roznych czynnikow.

    Miu95 lubi tę wiadomość

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja jestem z tych co mają PCOS pochodzenia nadnerczowego, hiperprolaktynemię czynnościową i niedoczynność tarczycy :). TSH mam regulowane Euthyroxem.

    Myślałam, że chociaż to endometrium vs krwawienie będzie jednoznaczne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 00:41

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje endo jest ok8 mm a mieiaczka jest bardzo skapa,prawie niewidoczna wiec nie wiem czy to ma zwiazek


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz mialam tak skapy @, ze juz nie pamietam kiedy ostatni raz tak bylo, pierwsze co pomyslalam, ze moze faktycznie grubosc endo ma wplyw na obfitosc @ - ciekawe jak jest naprawde... <3

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 1 marca 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi powiedział, że to wcale niekoniecznie jest tak powiązane i że bywa, że obfite miesiączki wcale się nie wiążą z grubym endometrium i odwrotnie.

    Anna255, vanessa lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ