X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Starania o dziecko nie są łatwe i to niezależnie od tego, czy dopiero zaczęłaś swoją drogą do macierzyństwa, czy już dłuższy czas jesteś na tej wyboistej ścieżce. Wiążą się z ogromnymi nadziejami, które często co miesiąc kończą się smutnym rozczarowaniem. Każdy radzi sobie z tym na swój sposób, jednak u zdecydowanej większości lepiej sprawdza się tryb działania niż biernego wyczekiwania. Aby pomóc Ci działać i dać poczucie kontroli nad sytuacją, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking produktów, które mogą zwiększyć Twoje szanse na zajście w ciąże i sprawić, że szybciej zobaczysz wymarzone dwie kreski! 
 

1. Kubeczek FertiLily

 
Ten niepozorny kubeczek to jedno z innowacyjnych rozwiązań, które wychodzi naprzeciw coraz większym trudnościom z zajściem w ciążę. Może to być świetne rozwiązanie dla osób, które są na początku starań o dziecko, chcą spróbować naturalnie zwiększyć szanse na ciążę i tym samym uniknąć ingerencji hormonalnej, czy po prostu wypróbować wszystkie możliwości zanim zdecydują się sięgnąć po bardziej zaawansowane medycznie procedury wspierające zajście w ciążę. Kubeczek FertiLily umieszcza się w pochwie bezpośrednio po stosunku zakończonym wytryskiem. Jego zadaniem jest przede wszystkim dostarczenie większej ilości nasienia do szyjki macicy (nawet 3 razy więcej), co wg badań klinicznych przeprowadzonych przez producenta może przekładać się na zwiększenie szans na zajście w ciążę aż o 48%! Po stosunku kubeczek może pozostawać w pochwie do godziny, w tym czasie można wykonywać normalne czynności, łącznie z wzięciem prysznica, czy wyjściem na spacer. Nie ma konieczności leżenia, ponieważ kubeczek jest tak skonstruowany, że nawet podczas ruchu utrzymuje nasienie w miejscu. Jest wykonany z silikonu medycznego, dzięki czemu jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu i przede wszystkim bezpieczny.
 
Jeśli chciałabyś wypróbować kubeczek, możesz otrzymać rabat przygotowany specjalnie dla użytkowniczek OvuFriend. Na hasło "OVUFRIEND" otrzymasz 10% zniżki.  
 

2. Suplementy wspomagające płodność 

 
Rynek suplementów diety jest ogromny i to nie tylko tych, których zadaniem jest wsparcie płodności. Czasem ciężko wybrać dla siebie właściwie produkty, nie wiadomo, które składniki mają udowodnione działanie, a które są zwykłym chwytem marketingowym. Zadaniem suplementów diety jest dostarczenie do organizmu substancji, których potwierdzone działanie może przyczynić się do poprawy płodności. Jakich zatem składników szukać w suplementach propłodnościowych? Warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze grupy: witaminy, mikro i makro składniki oraz minerały. Jeśli chodzi o witaminy to tutaj najważniejsze są: C, D, A, E, K oraz witaminy z grupy B tj. B6, B12 oraz B9 bardziej znaną jako kwas foliowy. Jest on polecany zarówno w suplementach dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kwas foliowy pełni nie tylko istotną rolę w przypadku kobiecej płodności i w czasie ciąży, ale również w przypadku mężczyzn może przyczynić się do poprawy parametrów nasienia. Jeśli chodzi o mikro/makro- elementy oraz najważniejsze minerały, to tutaj warto upewnić się, że preparat zawiera: cynk, selen, magnez, miedź, żelazo, l-argininę, l-karnitynę, l-taurynę, cysteinę i glutation. Chodź nazwy tych ostatnich mogą brzmieć dosyć obco, są to bardzo ważne składniki wspierające płodność: czytaj więcej. Aby uniknąć suplementowania poszczególnych składników osobno, warto wybrać gotową mieszankę, która dostarczy wszystkich kluczowych składników dla kobiecej i męskiej płodności. 

 

3. Aplikacja monitorująca płodność 

 
To jedno z technologicznych rozwiązań, które łączy w sobie naukę i tysiące danych o cyklach miesiączkowych kobiet. Aplikacja OvuFriend z wykorzystaniem sztucznej inteligencji na bieżąco analizuje dane zapisywane przez kobietę, aby dostarczać jej spersonalizowanych informacji o zdrowiu, płodności, szansach na zajście w ciążę i sposobach na zwiększenie płodności. Jest świetna zarówno dla kobiet, które są na początku swojej drogi do macierzyństwa, jak i dla tych, które już od dłuższego czasu starają się o dziecko. Dzięki aplikacji kobieta może dowiedzieć się, kiedy występują u niej dni płodne, owulacja, czy cykle i poszczególne fazy cyklu są prawidłowe, czy odczuwane objawy są typowe, czy może występują jakieś dolegliwości, które mogą utrudniać zajście w ciążę i wymagają konsultacji lekarskiej. Dodatkowo aplikacja analizuje cykle pod kątem najczęstszych problemów ze zdrowiem hormonalnym np. PCOS, choroby tarczycy, czy endometrioza. Pozwala to wychwycić pewne charakterystyczne objawy dla tych schorzeń, które często są właśnie przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dzięki temu możliwa jest szybsza diagnoza i podjęcie leczenia, które w efekcie prowadzi do upragnionego zajścia w ciążę. To pozwala na zaoszczędzenie czasami wielu miesięcy (jak nie lat) bezskutecznych starań o dziecko. Przykładowo średni czas diagnozy endometriozy to kilka lat! A trzeba zaznaczyć, że czas odgrywa ogromną rolę, szczególnie u kobiet po 35. roku życia płodność ulega zdecydowanemu obniżeniu. 
 
 

4. Żel zwiększający szanse na zapłodnienie

 
Kobiecy śluz szyjkowy odgrywa bardzo ważną rolę podczas zapłodnienia. Jego zadaniem jest ułatwienie plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Idealny śluz to ten, który występuje najczęściej w trakcie dni płodnych, czyli w momencie, gdy szanse na zajście w ciążę są największe. Jest najczęściej przezroczysty, rozciągliwy i przypomina surowe białko kurzego jajka. Niestety wiele kobiet ma problemy z płodnym śluzem - może w ogóle nie występować lub jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Wśród najczęstszych przyczyn problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy wymienia się zaburzenia hormonalne. Istnieją naturalne sposoby na poprawę jakości śluzu - chociażby zwiększenie ilości spożywanej wody oraz stosowanie oleju z wiesiołka w pierwszej fazie cyklu (do wystąpienia owulacji). Jednak często na efekty trzeba poczekać… Z pomocą przyjdzie żel przyjazny plemnikom. Dlaczego warto postawić na środek przeznaczony dla par starających się o dziecko? Czy zwykły lubrykant nie wystarczy? Niestety klasyczne lubrykanty (podobnie jak ślina) mogą szkodzić i wręcz utrudniać plemnikom dotarcie do celu. Inaczej sprawa wygląda w żelu dedykowanym dla osób starających się o dziecko -  żel stwarza bezpieczne środowisko dla plemników (neutralne pH), dodatkowo zawiera fruktozę, która może dodawać plemnikom energii. Żel imituje śluz szyjkowy, przez co zwiększa komfort podczas seksu, szczególnie u kobiet, które mają problemy z odpowiednim nawilżeniem pochwy. 
Jeśli chciałabyś wypróbować żel, możesz otrzymać rabat przygotowany specjalnie dla użytkowniczek OvuFriend. Na hasło "OVUFRIEND" otrzymasz 10% zniżki. 
 
 

5. Tester owulacji 

 
Tester owulacji to domowy, naturalny, a przy tym skuteczny sposób wyznaczania dni płodnych i owulacji. Jest bardzo dyskretny, więc można z niego korzystać właściwie w każdych warunkach. Na rynku dostępnych jest kilka modeli. Jednym z najbardziej popularnych jest tester, który wykrywa owulację ze śliny z bardzo wysoką skutecznością sięgającą aż 98%! W tym modelu istnieje również możliwość analizy dni płodnych na podstawie śluzu szyjkowego, wówczas wystarczy niewielką ilość umieścić na testerze. Wynik pojawia się w ciągu 5 minut. Co ważne, tester jest wielokrotnego użytku i jeden starcza na około 2 lata regularnego użytkowania. Jest to zatem dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż chociażby klasyczne testy owulacyjne. Tester owulacji nie ma żadnych skutków ubocznych. Wyniki odczytywane w mikroskopie owulacyjnym można zapisywać w aplikacji OvuFriend, co bardzo może wzbogacać dane i wraz z innymi objawami dostarczać ważnych informacji o zdrowiu kobiecym i płodności. 
 

Artykuł powstał na zlecenie marki FertiLily

 

Oceń ten artykuł:
(12)

AUTOR:

Redakcja OvuFriend

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ