X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grypa a starania
Odpowiedz

Grypa a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tojaa Debiutantka
    Postów: 17 0

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miał ktoś taką sytuację, że podczas starań dopadło was przeziębienie, a mężczyznę grypa z gorączką powyżej 38? Proszę podzielcie się informacjami czy to szkodzi jakoś na plemniki lub zapłodnienie?

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 666 310

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tojaa wrote:
    Dziewczyny miał ktoś taką sytuację, że podczas starań dopadło was przeziębienie, a mężczyznę grypa z gorączką powyżej 38? Proszę podzielcie się informacjami czy to szkodzi jakoś na plemniki lub zapłodnienie?

    My się staramy już 3 lata, a średnio co miesiąc/dwa jestem chora ze względu na specyfikę pracy. Na etapie starań jest wszystko albo nic, albo będzie ciąża albo nie;)

    Tojaa lubi tę wiadomość

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2525 5355

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tojaa wrote:
    Dziewczyny miał ktoś taką sytuację, że podczas starań dopadło was przeziębienie, a mężczyznę grypa z gorączką powyżej 38? Proszę podzielcie się informacjami czy to szkodzi jakoś na plemniki lub zapłodnienie?

    My właśnie w tym cyklu mieliśmy taka sytuacje. Chłopa dopadła angina był na antybiotykach w czasie dni płodnych, a mnie dopadło teraz- już po owu.
    Póki co ratuje się jakimiś domowymi sposobami, bo świruje, że może coś wpłynąć na ewentualne zagnieżdżenie, ale jeśli będzie trzeba antybiotyk to wezmę.
    Myślę, że nie ma co się nad tym zastanawiać :) jeśli macie siłę do działania to działajcie, a nóż zaskoczy.

    Tojaa lubi tę wiadomość

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 02.04- 843 🥹 prog: 12.1❗️
    🍼 04.04- 2611☀️prog: 9.8❗️
    🍼 05.04- pęcherzyk ciążowy🍍
    🍼 12.04- piękniusi zarodek 🪺
    🍼 03.05- ponad 2cm smerfa👶🏼
    🍼 21.05- prenatalne+ NIFTY🍀
    ‼️ 2x dziennie prog doustnie,
    2x dziennie dopochwowo


    preg.png
  • Satince Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie są skuteczne domowe sposoby na bóle gardła, lekką gorączkę i bóle mięśniowe? Jestem 4dpo i stresuję się cokolwiek brać z leków... Mialam konsultacje z lekarzem, zalecił mi paracetamol, wit c, tamtum verde ale jakos nadal boję się cokolwiek wziąć...
    Czuję się fatalnie.. bardzo osłabiona i obolała.. piję herbaty z miodem, robię sobie shoty pomarańczowo cytrynowe.. ugotowałam sobie rosół.. no i wzięłam ten Tantum verde, bo nic mi nie daje ulgi na gardło... mój mąż uważa, że przesadzam, ale zdaję sobie sprawę ze pierwsze dni są kluczowe. Nie chciałabym zaszkodzić jeśli doszło do zapłodnienia 😞

    WiktoriaM lubi tę wiadomość

  • WiktoriaM Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotkach masz przecież opisane, jakie leki i kiedy można stosować. Aczkolwiek nie wiem jak ma to wpływa na ciążę, w sensie zapłodnienie. Ja zaszłam w ciążę będąc zupełnie zdrową. Mam nadzieje, że wszystko się uda. Swoją drogą pamiętajcie też o stosownych witaminach, różnych kuracjach witaminowych, o których wspomniano w jednym z artykułów https://glamstyle.pl/uroda/. Poza tym kwas foliowy rozumiem, że bierzesz ? Morfologię miałaś robioną ?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zaszłam w ciążę w okresie kiedy byłam najbardziej chora i brałam przeróżne leki na przeziębienie, goraczke i zatoki. Obecnie syn ma 6 miesiecy i ma się bardzo dobrze. W polowie ciazy znowu dopadlo mnie chorobsko i lekarz zlecil mi paracetamol, ktory spokojnie można przyjmować w okresie ciąży i karmienia piersią. Lekarz rodzinny mi zlecił. Kuruj się.

    Satince lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Makinka Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, mam ten sam dylemat.. dostałam od lekarki antybiotyk z uwagi na infekcje dróg moczowych. Teraz siedzę i szukam naturalnych sposobów, żeby tylko nie brać tego antybiotyku. Mam duże obawy, że może on zaszkodzić.. a właśnie jestem gdzieś tuż po owulce.

    Starania o pierwszego potomka od 06/2022🧸🍼

    🏩 fertistim, żel conceive plus, kubeczek i testy owu

    💉 wstępne badania OK ♀️✅️

    2023 to będzie Nasz rok!
  • Satince Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makinka wrote:
    Kurcze, mam ten sam dylemat.. dostałam od lekarki antybiotyk z uwagi na infekcje dróg moczowych. Teraz siedzę i szukam naturalnych sposobów, żeby tylko nie brać tego antybiotyku. Mam duże obawy, że może on zaszkodzić.. a właśnie jestem gdzieś tuż po owulce.

    Kurcze ciężko właśnie powiedzieć. Bo te ulotki leków raczej mówią o tym gdy jest się już w ciąży. A tutaj jest taka niewiadoma 😞
    Ale antybiotyku bym chyba nie brała..
    Ja kupilam sobie ten paracetamol, ale ostatecznie go nie wzięłam. Udało mi się dojść do siebie za pomocą shotów jabłkowo imbirowych i ciepłych herbat...

  • Makinka Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @satince ja w końcu wzięłam. Niestety krew w moczu mnie przeraża, dlatego wolę całkowicie sobie nie zaszkodzić.. mam nadzieję jednak, że to nie wpłynie źle na starania. Chociaż to już 7cs.. pewnie znów się nie uda :c

    Satince lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego potomka od 06/2022🧸🍼

    🏩 fertistim, żel conceive plus, kubeczek i testy owu

    💉 wstępne badania OK ♀️✅️

    2023 to będzie Nasz rok!
  • Satince Nowa
    Postów: 4 6

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makinka wrote:
    @satince ja w końcu wzięłam. Niestety krew w moczu mnie przeraża, dlatego wolę całkowicie sobie nie zaszkodzić.. mam nadzieję jednak, że to nie wpłynie źle na starania. Chociaż to już 7cs.. pewnie znów się nie uda :c

    Rozumiem, no w takim wypadku pewnie też bym już wzięła. Trzymam kciuki żeby się jednak udało!

  • Weronka Autorytet
    Postów: 283 486

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas infekcji na pewno jakość nasienia może być słabsza - taką informację dostaliśmy od lekarza, ale powiedział także, że na jakość nasienia ma także wpływ np. nawodnienie organizmu, więc zależności i czynników jest mnóstwo.

    Według mnie nie warto się przejmować. Jeśli są siły - działać. Jeśli choróbsko rozkłada naprawdę mocno, to leczyć, bo przyjmując po każdej owulacji, że możemy być w ciąży możemy sobie bardzo zaszkodzić.

    Wszystko z rozsądkiem.

    👩🏻 27 | 👨🏻 28
    _______________________________________
    ➡️ Starania o pierwszą ciążę od 09/2021
    _______________________________________
    👩🏻
    ➡️ Leczony od 10 lat gruczolak przysadki mózgu
    ➡️ Niedoczynność tarczycy
    ➡️ Niedrożność prawego jajowodu
    ➡️Dostinex + Euthyrox - wyniki w normie
    _______________________________________
    👨🏻
    ➡️ Sierpień 2022 r. morfologia 2%
    ➡️ Styczeń 2023 r. morfologia 10%, lekko zaniżona ruchliwość
    ➡️ Wdrażamy suplementację
    _______________________________________
    📆 01/2023 ➡️ Start leczenia w klinice
    📆 02/2023 ➡️ Szpital, oddział endokrynologiczny, kompleks badań
    📆 03/2023 ➡️ Badanie drożności jajowodów
    📆 04/2023 ➡️ Polowanie na owulację z lewego jajnika

    2023 r. będzie Nasz. 💙
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ