X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne hashimoto niedoczynnosc nadczynnosc
Odpowiedz

hashimoto niedoczynnosc nadczynnosc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • novalijka007 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponad dwa lata temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i hashimoto. Zaszlam w ciaze i w ten sposób trafiłam do lekarza. Puste jajo plodowe.. Ponownie zaszlam w ciążę we wrześniu tamtego roku, po dwóch dniach od pozytywnego testu dostałam krwawienia..
    W czerwcu będąc na wizycie u endokrynologa dostałam zwiekszona dawkę leku - 125, w październiku zaczelam sie czuć tragicznie, straszna depresja, stany lękowe, bezsenność, zmieniłam dawkę na 100- poczułam sie naprawde lepiej, bralam taka dawkę do dzis. Dzis odebrałam wyniki - 3,450. Znow niedoczynność. Czy może miała ktoras z Was taka sytuacje? Czy 125 wpedzila mnie w nadczynność polekowa a zmieniona dawka na 100 okazala sie byc za mala i wpedzila mnie znów w niedoczynność? Mam mętlik w glowie..

  • novalijka007 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogło tak byc. Czasem lekarze dobierają leki np 3 razy w tygodniu bierze się 100 a 4 razy 125. Badz kazda inna konfiguracja. W sensie że dwie dawki są.
    Warto przejść się do lekarza i mu powiedzieć co się dzieje

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • novalijka007 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, ze wizyty sa raz na 9 mies..

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi to mówić ale przy tak rzadkich badaniach szanse na ustalenie właściwej dawki masz hmmmm raczej średnie żeby tak delikatnie to ująć. Powiedz lekarz przepisuje ci tyle leków że starcza na 9 miesięcy? Gdzie ty mieszkasz? W Pl to chybs by w ogóle nie było możliwe...

    npV2p1.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz na 9msc? Przy ustalaniu dawki? Eh :( chyba pozostało Ci badania robic prywatnie i ustalać coś z internista/rodzinnym lekarzem

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ