Forum Starając się - ogólne Histeroskopia - jak to wyglada?
Odpowiedz

Histeroskopia - jak to wyglada?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tvisha Koleżanka

Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za kilka dni idę do szpitala na ten zabieg, mam go mieć w znieczuleniu ogólnym, pod pełną narkozą. Dodatkowo mam też mieć robioną drożność.
    Trafilam w koncu do konkretnego lekarza i od razu skierowal mnie na ten zabieg, do tego podejrzewa pco...
    Ostatnio w szpitalu bylam 25 lat temu i po prostu trochę się boję, nie wiem na co mam się szykować.
    Może ktoras z Was tez miała ten zabieg i może mi powiedzieć co i jak, jak to wygladalo u Was, jak w ogole wyglada taki 3-dniowy pobyt na oddziale.
    No i co ze sobą zabrać.
    Trochę mnie wasze rady i informacje mam nadzieje uspokoją ...
    Z góry dzięki za wszelkie info!

starania pod opieką med. od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    CLO 2017, letrozol 2018, cienkie endo
    2019 - nowy lekarz, do 3 razy sztuka ;)
    2019-fatalne wyniki nasienia, wykryte żpn, zabieg, czekamy na powtórne wyniki i wyrok;)
  • MamaNl Autorytet

Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w grudniu ale bez znieczulenia ogólnego miałam polipa w macicy żaden groźny badania wyszły Ok cytologia tez .
    Na badanie poszłam spacerkiem miałam jakieś 2 km do szpitala i tak samo z niego wróciłam ;) Samo histero jak dla mnie nic strasznego ale mam fajna lekarkę tutaj (mieszkam w Nl) która wszystko mi pokazywała na ekranie jajniki itp ale ja ogólnie ciekawska jestem Wiec tez pytałam ;) Zabieg trwał może z 30min miała problem znaleść polip ale dzięki temu wszystko pooglądała dokładnie na drugi dzień wzięłam wolne w pracy ale ogólnie mało plamienia w dzień zabiegu a na drugi w sumie wcale bardziej ja chciałam się oszczędzić w pracy bo dość sporo dźwigam
    ❤️ Dzień po zabiegu tez nie sprawiło problemow
    Plus taki ze miesiączki są bardziej wyrównane mniej boli mnie brzuch i nie plamie wzrosły cykli czy tez po stosunku.
    W lipcu idę na kontrole pierwsza miałam 2-3tyg po zabiegu i teraz sama dla siebie zarejestrowałam się na kolejna kontrole.

Asia....

7b8eefdd2f5c20c7acf0507837e09f43.png
  • karolina7 Przyjaciółka

Wysłany: 27 czerwca, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny :)

Odświeżam temat. Jestem umówiona na histeroskopię na jutro po południu, ale doczytałam właśnie, że podczas badania nie można być przeziębionym. A ja właśnie mam końcówkę przeziębienia. Kataru już nie mam, gorączki w ogóle nie miałam, jedynie niewielki stan podgorączkowy na początku tygodnia.

Czy może miałyście podobną sytuację i lekarz mimo wszystko zdecydował się na wykonanie badania? Dzwoniłam do kliniki, ale pani pielęgniarka nie była w stanie odpowiedzieć, czy lekarz zdecyduje się na badanie, i mam dzwonić dopiero jutro, bo będzie położna i się wypowie.

Letrox 75, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO

07.2019 badania nasienia (morfologia 2%)
  • Kaś28 Autorytet

Wysłany: 27 czerwca, 14:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja żadnych takich wytycznych nie miałam przed zabiegiem. Sam zabieg trwal 10 minut i był w znieczuleniu ogólnym.

karolina7 lubi tę wiadomość

-starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
  • Anetka32 Autorytet

Wysłany: 27 czerwca, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina7 wrote:
    Cześć, Dziewczyny :)

Odświeżam temat. Jestem umówiona na histeroskopię na jutro po południu, ale doczytałam właśnie, że podczas badania nie można być przeziębionym. A ja właśnie mam końcówkę przeziębienia. Kataru już nie mam, gorączki w ogóle nie miałam, jedynie niewielki stan podgorączkowy na początku tygodnia.

Czy może miałyście podobną sytuację i lekarz mimo wszystko zdecydował się na wykonanie badania? Dzwoniłam do kliniki, ale pani pielęgniarka nie była w stanie odpowiedzieć, czy lekarz zdecyduje się na badanie, i mam dzwonić dopiero jutro, bo będzie położna i się wypowie.

Ja poszłam z mega katarem miałam zapchany nos mówiły mi przez telefon ze to lekarz podejmie decyzję. Na sali już mówię- Pani doktorze mam mega katar- on mi na to przezyje Pani :-)

Też miałam w znieczuleniu ogólnym zabieg trwał około 30 min . Po 2 godzinach zostałam wypisana
    Powodzenia <3

karolina7 lubi tę wiadomość

21.08.2017 Aniołek 6t6d[*]
    21.06.19. Beta Hcg 4298
    24.06.19.Beta Hcg 9802
    24.06.19. Jest <3
    Zostań z nami kruszynko;-*
    Hania 🥰🤰💁‍♀️

w57vyx8djruss93x.png
  • karolina7 Przyjaciółka

Wysłany: 27 czerwca, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to cudownie :) dzięki wielkie! Uspokoiłyście mnie :D

Letrox 75, Formetic 3x500, dostinex, acard, actifolin, zioła o. Sroki

06.2019 - sonoHSG (jajowody drożne)
    06.2019 - histeroskopia (macica łukowata, delikatnie dwurożna)
    07.2019 - brak śladu po PCOS (3 miesiące od rozpoczęcia picia ziół o. Sroki)
    08.2019 - pierwszy cykl z CLO

07.2019 badania nasienia (morfologia 2%)
  • Angela Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 10:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo krwawilyscie po histeroskopii ? I jak długo czekaliście z seksem ?

luksierre0131 lubi tę wiadomość

26l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -1.19

Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • luksierre0131 Koleżanka

Wysłany: 12 lipca, 10:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Dziewczyny jak długo krwawilyscie po histeroskopii ? I jak długo czekaliście z seksem ?

Dolaczam do pytania

24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 11:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawiłam 2,5 dnia - w dzień zabiegu i jeszcze 2 dni po. Przy czym ostatniego dnia już raczej plamiłam. A z seksem dłużej czekał mój Mąż, który stwierdził, że nie chce mnie skrzywdzić. Czekał a ż przyszedł kolejny okres i do tej pory jestem bez seksu :/ ale dziś to już liczę na co nie co ;)

Angela, luksierre0131 lubią tę wiadomość

ona:
    schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacja MTHFR A1298C - homozygota, mutacja PAI 4G/5G - heterozygota, KIR Bx, nieobecne: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy;
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on:
    p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hormony chyba już wyregulowane, mutacja F508del - heterozygota, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;
  • Angela Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 11:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja chciałam już wczoraj ale mój odmówił bo nie chciał mi zrobić krzywdy. Ale do następnego okresu chyba nie wytrwamy bo dziś dopiero 10dc.

26l
    O2.2019 IUI nieudana
    06.08.19 2IUI
    AMH -1.19

• luksierre0131 Koleżanka

Wysłany: 12 lipca, 12:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Krwawiłam 2,5 dnia - w dzień zabiegu i jeszcze 2 dni po. Przy czym ostatniego dnia już raczej plamiłam. A z seksem dłużej czekał mój Mąż, który stwierdził, że nie chce mnie skrzywdzić. Czekał a ż przyszedł kolejny okres i do tej pory jestem bez seksu :/ ale dziś to już liczę na co nie co ;)

Dlaczego do tej pory bez seksu? Kiedy mialas histeroskopie?

24 cs...
    PCO.
    16.07.19 - laparoskopia z histeroskopią. -jajowody drożne,wszystko OK.
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 13:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luksierre, jest wyjaśnione w poprzedniej wiadomości. Histeroskopię miałam 24 czerwca. Potem sama przez jakiś czas nie chciałam, ale i tak dłużej zwlekał mój Mąż, który bał się, że mnie skrzywdzi. A 7 lipca dostałam okresu, który skończył się wczoraj lub skończy się dziś. Ot i cała filozofia.

ona:
    schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolaktynemia czynnościowa, mutacja MTHFR A1298C - homozygota, mutacja PAI 4G/5G - heterozygota, KIR Bx, nieobecne: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy;
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on:
    p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hormony chyba już wyregulowane, mutacja F508del - heterozygota, HLA-C - C1/C2;
  • Lena986 Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog kazal odczekać ze staraniami do pierwszej @ po zabiegu, też żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia

Starania od maja 2018
    Tsh 2.4, letrox 50
    27 lat
    Histeroskopia- usunięcie 2 polipow
    66kg ---> cel 55 kg
    12 sierpnia-Kreta <3
    Czekam na pazdziernikowe testowanie .... :(
  • Angela Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedzieli żeby teraz nie podchodzić do inseminacji tylko w następnym cyklu i że naturalnie się możemy starać. Brzuch już mnie nie boli ale krwawię jeszcze

26l
    O2.2019 IUI nieudana
    06.08.19 2IUI
    AMH -1.19

• Krąsi Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 15:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    i że naturalnie się możemy starać.

Jak mieliście tylko to obciążenie, to ok. W naszym przypadku dochodzą przeciwciała przeciwplemnikowe u obojga, mój układ immunologiczny, który nie troszczy się odpowiednio o zarodek, wady genetyczne związane z układem krzepnięcia, które odpowiadają za poronienia oraz zaniżone znacznie parametry nasienia.

ona:

on:
  • Angela Autorytet

Wysłany: 12 lipca, 15:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też niestety słabe nasienie i wiem, że naturalnie raczej nie ma szans na ciaze, mimo to próbujemy z cicha nadzieją że może jakiś cud się zdarzy

26l
    O2.2019 IUI nieudana
    06.08.19 2IUI
    AMH -1.19

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)