X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne hormony - czy możliwe aby zajść przy takich wynikach
Odpowiedz

hormony - czy możliwe aby zajść przy takich wynikach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możliwe jest, abym mogła zajść w ciąże przy takich wynikach hormonów??
    TSH - 3,97
    prolaktyna 25
    progesteron 8,7 ??
    wiem, że wyniki są kiepskie i musze je chociaż o połowe zbić, a w przypadku progesteronu zwiększyć. Chodzi mi o to, czy możliwe, żeby zaszła w ciąże przy takich wartościach. Czy przez cały ten rok, to było przyczyną naszych porażek i przez ten cały czas łudziłam sie, a nie mogło wyjść z takimi wartościami.

    Proszę o odpowiedź.

    mhsvh371pdpt408y.png
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak myślicie moje drogie

    mhsvh371pdpt408y.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie wyniki nie są złe. W którym dc je robiłaś?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH za wysokie zaleca sie zeby przy staraniach bylo 1. Ale z wyzszymi dziewczyny zachodzily tylko trzeba byc w ciazy z wysokim tsh pod kontrola lekarza bo moze powodowac poronienie.
    Prolaktyna pewnie w gornej granicy bo u mnie norma do 25. Moglas byc zestresowana albo sie zmeczylas przed badaniem? Bo to moglo zaburzyc wynik.
    Progesteron to zalezy w ktorym dniu cyklu robiony

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo podobne wyniki i nie zaszłam od września ale są dziewczyny, którym udało się z gorszymi ;-) Od tego miesiąca leczę tarczycę, od września zbijam prolaktynę i podnoszę progesteron - czekam na efekty ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Twoim miejscu poszłabym do endokrynologa, tarczyca jest za wysoka jak dla staraczki. Wysoka prolaktyna to pewnie też przez tarczycę, miałam podobną. Nie leczyłam jej bo moja endo -gin powiedziała, że jak obniżę TSH to raczej na pewno prolaktyna też spadnie i miała rację. Startowałam z TSH prawie 7, zbiłam do mniej niż 1 w ciągu dwóch miesięcy i od razu zaszłam w ciążę, czego i Tobie życzę <3

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciapulinka wrote:
    Na Twoim miejscu poszłabym do endokrynologa, tarczyca jest za wysoka jak dla staraczki. Wysoka prolaktyna to pewnie też przez tarczycę, miałam podobną. Nie leczyłam jej bo moja endo -gin powiedziała, że jak obniżę TSH to raczej na pewno prolaktyna też spadnie i miała rację. Startowałam z TSH prawie 7, zbiłam do mniej niż 1 w ciągu dwóch miesięcy i od razu zaszłam w ciążę, czego i Tobie życzę <3
    Baaardzo pokrzepiające wieści :) Ja mam podejrzenie podwyższonego tsh, 2 lata temu miałam 3,3.

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciapulinka wrote:
    Na Twoim miejscu poszłabym do endokrynologa, tarczyca jest za wysoka jak dla staraczki. Wysoka prolaktyna to pewnie też przez tarczycę, miałam podobną. Nie leczyłam jej bo moja endo -gin powiedziała, że jak obniżę TSH to raczej na pewno prolaktyna też spadnie i miała rację. Startowałam z TSH prawie 7, zbiłam do mniej niż 1 w ciągu dwóch miesięcy i od razu zaszłam w ciążę, czego i Tobie życzę <3

    A co zazywałas, ze tak szybko udalo Ci się zbić wyniki?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie masz aż takich złych wyników:) Tsh można szybko obniżyć tak jak pisze Ciapulinka :) ja w przeciągu dwóch miesięcy zbiłam z 4 (z haczykiem) na 0,81

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 10:44

    Ida, polkosia lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie -leczenie jest bardzo proste, po prostu hormon tarczycy bierzesz w tabletkach, ja brałam -i biorę -euthyrox. Niestety jest trochę zabawy z ustaleniem dawki, startowałam z 75, potem stopniowo obniżałam -trzeba często badać tsh i konsultować się z endo. Ale efekty naprawdę są szybkie.

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli chodzi o prolaktynę i progesteron, to wiele zależy od dnia cyklu, w którym to badanie było. Ja np. robiłam 7 dpo i miałam niższy progesteron niż autorka wątku (dlatego teraz po owu biorę Luteinę), a prolaktynę wyższą i lekarz powiedział, że wyniki są jak najbardziej w porządku i nie ma co popadać w paranoję! Nie straszcie dziewczyny... Potem robiłam badanie w 6 dc i prolaktyna wyszła w połowie normy, czyli okazało się, że wszystko OK, a po owu mogła być zafałszowana, bo zjadłam zbyt dużą kolację czy dotykałam piersi zbyt intensywnie etc. Na podwyższenie prolaktyny wpływa wiele czynników i moim zdaniem wynik jest jak najbardziej OK. Mi lekarz przy 28 powiedział, że dopiero jak 2x prolaktyna jest wyższa niż górna norma, to robi się dodatkowe badania, bo ona bardzo skacze w ciągu dnia.

    Co do TSH, to faktycznie jest wysokie, ale mieści się w normie jeszcze i ja mam około 3, a lekarka powiedziała, że wynik jest dobry i niby są teraz nowe normy, że trzeba mieć około 1-2 w ciąży, ale i przy 4 i 6 dziewczyny zachodzą i wszystko jest OK. Warto sprawdzić TSH jeszcze raz, bo u mnie w ciągu 3 tygodni też się wahało i to dosyć dużo.

    Wizyta u endo nie zaszkodzi, może jakieś dodatkowe badania lekarz zleci, ale moim zdaniem ogólnie nie jest źle :)

    A od kiedy się starasz?

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odpowiedzi.
    Badania robiłam 7 dni po owulacji.
    Staram sie już ponad rok. Czułam, że coś ze mną nie tak. Cały czas źle się czułam, cągle mi się chce spać, a moje brodawki są wielkości parasola, a sutki jak w starej reklamie lodów na patyki ;p
    Wybrałam sie więc na badania. Mam już skierowanie do kliniki, więc resztę badań zrobią mi na nfz.
    To pokrzepiające, że można poprawić wyniki już w ciągu 2 miesięcy. Jestem świadoma tego, że wyniki są kiepskie, ale da się je naprawić.
    Czekam jeszcze na wynik amh i wybieram sie do tej kliniki. Prawdopodobnie już po świętach, choć wolałabym jak najszybciej, bo już dość się naczekałam.
    Mam nadzieje, że to jedyny problem naszych niepowodzeń.

    Pozdrawiam serdecznie :)

    mhsvh371pdpt408y.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lekko zbocze z tematu, ale potrzebuje Waszej pomocy, pierwszy raz zwatpilam w kompetencje swojego ginekologa. Dostalam skierowanie na trzydniowe 'wczasy' na ginekologii w celu badania hormonów (wszystkich) i tarczycy. Mam sie zgłosić na oddzial 8 dc. Czy to nie za późno na niektore badania i za wczesnie na pozostale? Bo juz sama zwatpilam, nie wiem czy zgloscic sie do szpitala czy zrobic badania na wlasna kieszen we właściwych dniach....

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Spokojnie nie masz aż takich złych wyników:) Tsh można szybko obniżyć tak jak pisze Ciapulinka :) ja w przeciągu dwóch miesięcy zbiłam z 4 (z haczykiem) na 0,81

    bardzo pokrzepiające wieści :) dziękuję. We wtorek idę do gin-endo.

    mhsvh371pdpt408y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ