X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

hsg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 22 września 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny moze ktoras z was miala to badanie czy bylo tak strasznie jak to wyglada i co wogole trzeba zabrac do szpitala bo to w sumie trwa podobno tylko z 15 minut cale to badanie ale jeszcze zostawiaja pacjentke bo badaniu na troche w szpitalu...moze ktos cos poradzi dzieki z góry;)

    Magda26
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 22 września 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy - ja robiłam prywatnie w klinice z narkoza i mnie wypuścili po 2 godzinach ;-)

    Jest już cały temat o tym. Zerknij:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/hsg,38.html

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • _ola_ Przyjaciółka
    Postów: 132 21

    Wysłany: 25 września 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magda 26, ja miałam robione hsg 3 dni temu. Dostałam skierowanie do szpitala w 10 dniu cyklu udałam się na SOR tam mnie skierowano na oddział. Byłam tam już rano więc załapałam się na poranny obchód i lekarz kazał mi czekać, po 15 minutach zawołała mnie pielęgniarka na wywiad i tam się wypytała o wszystko. Poszłyśmy więc z ginekologii na radiologie z wózkiem z tym całym osprzętem. Tam spotkałam kuzynkę (lekarza) i ona poprosiła pielęgniarkę by dała mi coś rozkurczowego inaczej bym się nie doczekała ale zastrzyk i tak nie zdążył zadziałać :). Leżąc już na stole lekarz założył mi "to" wszystko z pomocą pielęgniarki i wtedy zasłabłam więc dali mi wody. Lekarz kazał trochę odczekać a jak mi się zrobiło lepiej zabrał się za wlewanie kontrastu. Strasznie się bałam tego badania i powiem że się nie rozczarowałam ból był bardzo silny jak na okres ale o wiele wiele silniejszy robiło mi się słabo niedobrze ale całe szczęście nie trwało to długo. Mój lekarz jest super był delikatny i dzięki temu nawet dobrze to zniosłam. Okazało się że miałam zatkane oba jajowody dlatego tak mnie bolało ale jeżeli jest wszystko ok to podobno nie różni się to od badania ginekologicznego. Magda 26 nic się nie bój ból trwa krótko i jest do zniesienia potem szybko zapomnisz że miałaś jakieś hsg. Ja mam małą wytrzymałość na ból i stres jeszcze zrobił swoje ale ogólnie nie było tak źle. Pozdrawiam.

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 25 września 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a kto was kierował na hsg i ile musiałyście czekać ?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 ja dostałam skierowanie od mojego gin, który zresztą wykonywał moje hsg w szpitalu, bo miał wtedy dyżur. kazał mi sie zgłosić 12dc. z skierowaniem i tak zrobiłam, byłam w szpitalu o 7:00 a przyjeli mnie ok 12.00

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 września 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam prywatnie więc nie będę się wypowiadać ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • _ola_ Przyjaciółka
    Postów: 132 21

    Wysłany: 25 września 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 ja w sumie dostałam skierowanie przypadkiem, lecze się na niepłodność już drugi rok i każdy lekarz odsyłał mnie do innego jak pojawiły się schody, więc trochę odpuściłam ale w sierpniu miałam jakieś dziwne plamienie i ból pod koniec cyklu, więc poszłam do pierwszego lekarza jaki miał wolny termin, okazało się że trafiłam do ordynatora szpitala. Temat zszedł na moją niepłodność i on zaproponował że zrobi mi hsg w przyszłym cyklu i dał mi od razu skierowanie do szpitala. Więc ja 10 dc grzecznie udałam się do szpitala. :) Jeśli jesteś z lubelskiego to mogę dać Ci namiary ;)

  • falka Ekspertka
    Postów: 248 268

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jak tam Wasze hsg?? potrzebne do tego są jakieś posiewy?

    0d1y43r877gkl2tf.png
    PCOs Starania od 2013
    2 ivf Novum 11 2016 transfer 17.12 i... ❤ :)))
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz zalecił zrobić posiew ale w szpitalu nikt nie pytał o to

    3i49p07w0kmpd0v3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ