X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HSG czy laparo-co wybrac?
Odpowiedz

HSG czy laparo-co wybrac?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzisiaj u mojej ginekolog. Monitoring wskazuje ze na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Mam male odchyly w hormonach ale nie jakies diametralne. Zaproponowano mi jako nastepny krok:
    HSG lub laparoskopie. Mam zdecydowac sama. Za laparo. placi kasa chorych, za HSG nie (ceny do przelkniecia).

    Nie wiem na co sie zdecydowac. Na pieniadze tutaj nie patrze. Z jednej strony boje sie narkozy a po operacji tydzien zwolnienia ale za to ta metoda zobacza duzo wiecej niz podczas HSG i bedzie wszystko jasne. Z drugiej strony boje sie bolu podczas HSG no i lekarze nie zobacza tyle ile podczas laparo. Do tego jesli sie podczas HSG okaze ze cos jest nie tak i trzeba zrobic jednak laparoskopie to wyjdzie na to ze beda mnie dwa razy meczyc (plus niepotrzebne koszta).

    Osobiscie sklaniam sie do laparoskopii. Pani doktor powiedziala ze wskazaniem sa mocne bole podczas @, przebyte zabiegi chirurgiczne w dole brzucha lub przebyte infekcje np. Chlamydia. Nic z tego mnie nie dotyczy ale…Kiedy bylam mala (ok12lat) cwiczylam gimnastyke artystyczna i akrobatyke. Umialam zrobic szpagat ale kiedys sie nie rozgrzalam odpowiednio i bardzo mnie zabolalo w kroku. Od tamtej pory czasem czuje bol gdzies tam w srodku ale ciezko mi powiedziec gdzie dokladnie, tak jakby w pochwie. Bol pojawia sie bardzo sporadycznie i nie wiem od czego zalezy, napewno od natezenia i pozycji w jakim wykonuje ruch nog ale nie umiem okreslic kiedy dokladnie. Nigdy zaden lekarz nie dopatrzyl sie nieprawidlowosci przy zwyklym badaniu gin. albo usg. Zapomnialam niestety o tym wspomniec dzisiaj lekarce.

    Macie jakies rady? Co wybrac? Jakie sa wady a jakie zalety obu zabiegow?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam HGS Sono i chwalę sobie, również nie miałam wskazań do laparoskopii, więc wybrałam tę mniej inwazyjną metodę.
    HGS w moim przypadku było praktycznie bezbolesne.

    Fasolka
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze jeszcze ktos cos doradzi:)?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Fidelissa Autorytet
    Postów: 3385 3376

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie.
    Zadałam je na naszym forum ale pewnie nie zauważyłam:))
    co powoduje, że gin poleciła Ci te badania. Mnie też dała do wyboru.
    Tylko się zastanawiam czy to nie za wcześnie? Jake są wskazania do HSG a jakie do laparoskopie?...

    qq87j44jhto0od0f.png


  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku wskazaniem było: brak ciąży pomimo innych dobrych wyników. Często właśnie niedrożność jest powodem niepłodności. Ja wybrałam HGS Sono ponieważ jest mniej inwazyjne, laparoskopia to jednak już mała operacja... Miałam delikatną jednostronną niedrożność, z którą HGS sobie poradziło, więc nie musiałam poddawać się laparoskopii.

    Fidelissa lubi tę wiadomość

    Fasolka
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm ja miałam HSG i naprawdę te 5 min. bólu jest do przeżycia, a całe badanie trwa 10 min. Jeżeli zaś boisz się bólu to chyba ci lekarka nie powiedziała, że przy laparo przede wszystkim pompują powietrze pod powłoki brzuszne żeby odsunąć od narządów i po tym będzie cię kilka dni boleć brzuch. Poczytaj.. Uważam że HSG jest bezpieczniejsze, ale fakt że jeżeli będzie jakieś wskazanie do zabiegu (zrosty, pco) to będziesz przechodzić przez to podwójnie. Na pocieszenie powiem, że tak naprawdę w cale niedrożność nie jest taka częsta, a często HSG wystarczy żeby jajowody udrożnić.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fidelissa wrote:
    Mam pytanie.
    Zadałam je na naszym forum ale pewnie nie zauważyłam:))
    co powoduje, że gin poleciła Ci te badania. Mnie też dała do wyboru.
    Tylko się zastanawiam czy to nie za wcześnie? Jake są wskazania do HSG a jakie do laparoskopie?...


    "Staramy" sie o dziecko juz sporo ponad 12miesiecy. Nie liczylam dokladnie i tez sie tak dokladnie nie staralismy. Ale jednak skoro nei zaszlam przez tak dlugi czas to cos chyba jest nie tak. Lekarka dala mi skierowanie na to bo z monitoringu wynika ze wszystko jest super. Hormony sa troche rozhwiane i mozna by je uregulowac ale ona chyba wychodzi z zalozenia ze nie ma potrzeby szprycowac sie lekami skoro moze jest jakas fizyczna przeszkoda.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 25 lutego 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badanie HSG miałam na NFZ

    Izaczek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ