X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hsg doświadczenia.
Odpowiedz

Hsg doświadczenia.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jbe Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 29 lipca 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Założyłam ten wątek, ponieważ w poniedziałek mam planowane badanie drożności. Chciałabym poznać wasze doświadczenia po hsg. Czy którejś udało się zajść po badaniu? Oraz ogólnie jak przeszłyście badanie. Wiem, że każda jest inna i próg bólu jest inny ale bardziej mnie interesuje psychicznie czy się bałyście niedrożności, czy może udało się podczas badania że się udrożniły?

  • Pear Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 marca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem świeżo po badaniu hsg. Samo badanie nie należało do najprzyjemniejszych doświadczeń, ale było do zniesienia i przebiegło bardzo szybko. Czułam mocne rozpieranie w podbrzuszu, jak przy miesiączce. Trochę też krwawiłam.

    Wieczorem byłam bardzo zmęczona, pewnie też ze względu na wrażenia. Natomiast w nocy obudziłam się z wzdęciami, uczuciem przelewania się w brzuchu, trochę było mi też niedobrze i nagle zrobiło mi się bardzo zimno. Dopiero Ibuprofen pozwolił mi zasnąć.

    Kolejnego dnia też nie czułam się najlepiej, objawy podobne: wzdęcia, pobolewajnie brzucha, uczucie rozbicia, jakbym miała być chora.

    Czy któraś miała podobne efekty po badaniu?

  • Noheart93 Koleżanka
    Postów: 47 20

    Wysłany: 27 marca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak się czujesz? Ja jutro mam ten zabieg...

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    10.21 Starania o rodzeństwo

    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3147 3488

    Wysłany: 27 marca, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie hsg bolało bardzo ale miałam udrażniany jajowód więc dlatego. Wieczorem miałam bóle jak przy najgorszym okresie, na drugi dzień lekkie skurcze a potem wszystko wróciło do normy

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - lewy jajnik drożny, prawy udrożniony

    Biopsja endometrium - stan zapalny endometrium - mam nadzieję że wyleczony 🤞
    Acard 150 od pozytywnego testu
    Wracam do gry: 3-7 DC lametta 3 razy dziennie + Ovitrelle+ progesteron po owulacji

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • KatiePie Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 27 marca, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy sono HSG, nie czułam zupełnie nic..
    A nastawiłam się na straszny ból. Ale jajowody były całkiem drożne

  • Miśka_95 Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 27 marca, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszłam w cyklu z HSG, niestety poroniłam. Badanie przebiegło szybko, dla mnie bolesne było zakladanie cewnika na szyjkę (trzy razy wypadł, udalo sie za 4 razem), samo wpuszczanie płynu dawało uczucie rozpierania, ból trwał kilka sekund. Lekko plamiłam po zabiegu, warto mieć swoje podpaski. Ja starałam się podejść do tego zadaniowo i nie myśleć za dużo.

  • Flora1234 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 marca, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam HSG jesienią, też był problem z wprowadzeniem wziernika i myślałam, że to jest ból. Ale potem kontrast trzy razy - z każdym kolejnym gorzej, na koniec mi się ciemno przed oczami zrobiło, podpięły mi kroplówkę. Dość szybko jednak doszłam do siebie i po już też nie miałam dolegliwości. Wyszedł prawy niedrożny i wydaje się, że wtedy boli bardziej. Starania wciąż trwają więc cud się nie zdarzył…

  • Miśka_95 Znajoma
    Postów: 24 7

    Wysłany: 28 marca, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lewy wyszedl niby niedożny, ale to z lewego jajnika w tym cyklu mialam owulacje. Lekarz powiedział, że to przez to, że przez te parę prób było już dużo kontrastu i po prostu nie było widać w którym miejscu on z tego lewego jajowodu wypływa.

  • Nadzieja99 Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 28 marca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolało samo zakładanie cewnika i wziernika, taki mocny nagły ból jak przy okresie, później bolało ale znośnie nie tak bardzo jak sam początek. Badanie miałam 26.03 o 9 rano a o 14 dostałam wypis. Przy samym zabiegu dostałam fentanyl dożylnie jako lek przeciw bólowy. Po badaniu miałam podany antybiotyk biofazolin. Dziś miałam taki brązowy śluz ale bardzo mało. Oba jajowody mam drożne 😃. Mnie dłużej przetrzymali bo zemdlałam przy zakładaniu wenflon 😅😅(boję się wszelkiego rodzaju igieł i czasem robi mi się słabo), ale czuję się teraz już bardzo dobrze

    Starania od 01.2023, stymulacja pełna od 02.2024
    Ona👰🏻‍♀️24l.
    PCOS
    Za niski progesteron
    Clarzole 2-5 dc
    Ovestin 5-10dc
    Ovitrelle
    Duphaston 16-25 dc X2
    AMH 20.03
    HSG oba jajowody drożne
    On🤵🏽‍♂️24l.
    Badania nasienia w porządku
  • Noheart93 Koleżanka
    Postów: 47 20

    Wysłany: Dzisiaj, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po, samo badanie trwało chwile- max 10minut. 2 sekundy bólu na jeden jajowód :) ból jak przy okresie , może trochę mocniejszy. Do przeżycia, uważam, że ból to takie 1/10 :) tyle, że u mnie drożne.

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    10.21 Starania o rodzeństwo

    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4391 3537

    Wysłany: Dzisiaj, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jbe wrote:
    Cześć dziewczyny. Założyłam ten wątek, ponieważ w poniedziałek mam planowane badanie drożności. Chciałabym poznać wasze doświadczenia po hsg. Czy którejś udało się zajść po badaniu? Oraz ogólnie jak przeszłyście badanie. Wiem, że każda jest inna i próg bólu jest inny ale bardziej mnie interesuje psychicznie czy się bałyście niedrożności, czy może udało się podczas badania że się udrożniły?

    Ja miałam selektywne hsg (nie mylić z sono), to z użyciem kontrastu i mikronarzedzia. Udroznili mi dwa jajowody i po kolejnej owualcji byłam w ciąży. U przyjaciółki ten sam przypadek, cykl po i ciąża 😊
    Bolało jak chole..ra ale warto.

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ