X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne HSG, konsultacja
Odpowiedz

HSG, konsultacja

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kwiatekk91 Znajoma

Wysłany: 28 października 2019, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem dzisiaj po HSG jajowody drozne, ale w opisie znalazłam coś takiego jak Chromotubatio L+ P+. Czy któraś z Was miała coś takiego i wie co to znaczy?Do lekarza jestem umowiona, ale jestem ciekawa bo w necie nic nie znalazłam na ten temat...

Starania od 2017... Niepłodność idiopatyczna
  • Niki Ekspertka

Wysłany: 28 października 2019, 19:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatekk91 wrote:
    Hej, jestem dzisiaj po HSG jajowody drozne, ale w opisie znalazłam coś takiego jak Chromotubatio L+ P+. Czy któraś z Was miała coś takiego i wie co to znaczy?Do lekarza jestem umowiona, ale jestem ciekawa bo w necie nic nie znalazłam na ten temat...

Nie miałam jeszcze hsg ale luknelam w google i piszą że to oznacza właśnie że wykonano drożność jajowodów i że są drożne. Ale wiesz jak to jest,jak pisze w internecie. Lepiej to skonsultować z lekarzem.

Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Kwiatekk91 Znajoma

Wysłany: 28 października 2019, 19:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki wrote:
    Nie miałam jeszcze hsg ale luknelam w google i piszą że to oznacza właśnie że wykonano drożność jajowodów i że są drożne. Ale wiesz jak to jest,jak pisze w internecie. Lepiej to skonsultować z lekarzem.
    Aha, no zobaczymy co powie lekarz. Wbrew tego co różnie piszą o HSG, to nie warto z tym zwlekać. Samo badanie trwało chyba max do 10 min. i nie było bolesne. Podczas chodzenia trochę czułam podbrzusze, ale to nic w porównaniu czasami z bolesnym okresem. Trzeba dzisiaj odpoczywać i tyle. Wiadomo, że każda kobieta jest inna, ale trzeba mieć dobre nastawienie przed badaniem.

Starania od 2017... Niepłodność idiopatyczna
  • Niki Ekspertka

Wysłany: 28 października 2019, 19:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatekk91 wrote:
    Aha, no zobaczymy co powie lekarz. Wbrew tego co różnie piszą o HSG, to nie warto z tym zwlekać. Samo badanie trwało chyba max do 10 min. i nie było bolesne. Podczas chodzenia trochę czułam podbrzusze, ale to nic w porównaniu czasami z bolesnym okresem. Trzeba dzisiaj odpoczywać i tyle. Wiadomo, że każda kobieta jest inna, ale trzeba mieć dobre nastawienie przed badaniem.

Właśnie mój lekarz rozważa taką opcje.ale to będziemy gadać w przyszłym tygodniu na wizycie. Jeszcze badania z krwi muszę powtórzyć.

Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ