X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Infekcja a starania
Odpowiedz

Infekcja a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agat Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, na które nie znalazłam do tej pory odpowiedzi, może któraś z Was była w podobnej sytuacji i będzie umiała mi doradzić. Otóż w piątek byłam u ginekologa, od jakiegoś czasu mam delikatne upławy (nie wskazujące konkretnie na rodzaj infekcji, pozatym brak innych objawów- pieczenia, swędzenia itp.), lekarka pobrała wymaz, więc na wyniki muszę chwilę poczekać. W międzyczasie przepisała mi macmiror complex 500, 7 szt. globulek. I tu się pojawia moje pytanie: czy odpuścić w tym miesiącu starania? Akurat koniec kuracji wypada mniej więcej na owulację. Czy możemy śmiało działać? Mąż dostał również leki, przez te 7 dni na pewno wstrzymamy się od stosunków. Taki mam dylemat 🙁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2020, 08:35

  • Embo Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja w czasie starań kilka razy miałam infekcje, ale moja ginekolog nie kazała przerywać starań. Oczywiście w czasie kuracji antybiotykiem wiadomo, że się wstrzymywaliśmy, ale po odstawieniu już normalnie. Pamiętam, że nawet po antybiotykoterapii miałałam brać preparat z kwasem mlekowym na unormowanie flory bakteryjnej w pochwie to też mi ginekolog mówiła, żeby nie brać w dni płodne, tylko już kilka dni przed okresem lub po nim, bo podobno blokuje to plemniki.

  • Agat Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ☺️

  • Ona_89' Autorytet
    Postów: 824 698

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam infekcję, na którą dostałam jakieś leki, juz nie pamiętam jakie. Po zakończeniu antybiotykoterapii od razu zaczęłam się starać i zaskoczyło. Niestety córka urodziła się z wadą genetyczną. Do dziś się zastanawiam, czy te leki nie miały jakiegoś wpływu :-(

    kjmn3e5err34dy73.png
    d69c8u696axvumzk.png
    wwgzdqk3fqqv6f45.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 14 października 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Embo wrote:
    Oczywiście w czasie kuracji antybiotykiem wiadomo, że się wstrzymywaliśmy, ale po odstawieniu już normalnie.
    Czemu 'wiadono"? Takie było zalecenia me lekarza? Ja byłam u gina po leczenie (wymaz wyszedł źle). Dostałam antybiotyk. Pytałam czy odłożyć starania ze względu na te infekcję i dostałam informację, że nie ma takiej potrzeby. Nie drążyłam, bo nie podejrzewałam, że otrzymany antybiotyk może jakoś źle wpływać na ewentualną ciążę. A brałam go w okresie okołoowulacyjnym, starałam się o dziecko w tym czasie. Nie wiem czy antybiotyk antybiotykowi nierówny czy lekarka po prostu wprowadziła mnie w błąd...

    3jgx90bvoj1fla1b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ