X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Infekcje, a ciąża
Odpowiedz

Infekcje, a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 27 września 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane!

    Mam pytanie natury techniczno psychologicznej :)

    Otóż wyszła mi w badaniu cytologicznym infekcja grzybiczna (a dziwne, bo czuję się świetnie), ponadto bakterie w moczu (jakby tego było mało). Krew w normie, torbielka na lewym jajniku zaczęła maleć (w końcu potrządna wiadomość!).
    Poza tym chyba zaczęła mi spadać tempka na wykresie (możecie sobie pooglądać).

    Na pewno każde wahanie zdrowotne kobiety wpływa negatywnie na jej płodność, ale czy bardzo? Jakie są konsekwencje moich dolegliwości? Czy któraś z Was miała podobny problem? Jeśli tak, to co z tego wynikło?

    Całuję i dziękuję za odpowiedzi!

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zerkłam na wykres i teraz dopiero widzę że temp. wcześniej mierzyłaś w ciągu dnia, a teraz dopiero rano. Dlaczego??

    Infekcje na płodność mogą wpływać niekorzystnie. Zmienia się ph w pochwie, zmienia się śluz uniemożliwiając ruch plemnikom...
    Ale ja kiedyś miałam podobną sytuację jak ty, i lekarz właśnie pytał czy odczuwam jakiś dyskomfort. A skoro nie, to nie ma potrzeby leczenia. Czy słusznie, nie wiem :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2013, 12:58

    Olgenek lubi tę wiadomość

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 27 września 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ wczesniej nie wiedziałam, że należy mierzyc rano, o stałej porze jeszcze przed wstaniem z łóżka. I jak tylko dowiedziałam się, że źle robię, od następnego dnia zaczęłam mierzyć o 8, żeby już w przyszłości mieć miarodajny wykres.

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgenek wrote:
    Ponieważ wczesniej nie wiedziałam, że należy mierzyc rano, o stałej porze jeszcze przed wstaniem z łóżka. I jak tylko dowiedziałam się, że źle robię, od następnego dnia zaczęłam mierzyć o 8, żeby już w przyszłości mieć miarodajny wykres.

    To pewnie masz duużo niższą tempkę w pierwszej połowie cyklu, i teraz jest ok..wcale nie spada :-)

    Olgenek lubi tę wiadomość

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 27 września 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ah! :) tylko się martwiłam, że wcześniej było około 36,9 a teraz jest 36,8, bo dowiedziałam sie, że jeśli rośnie to znaczy, że fasolka tam działa..

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 27 września 2013, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kilka miesięcy temu na wizycie u ginekologa również nie uskarżałam się na żadne dolegliwości a w cytologii wyszedł mi stan zapalny dużego stopnia;/ i nie wiem dlaczego tak jest że czasami nic nie czujemy . Lekarz oczywiście wdrożył leczenie trwało ono długo, bo aż 21 dni, no i staranka musiały został przesunięte o miesiąc.
    Dostałaś jakieś leki na tą infekcję?
    Ale już jest ok i czekam na @ planowana ma przyjść w niedziele,
    kiedy będziesz testować? ja mam w domu dwa testy i z trudem się powstrzymuje żeby wytrzymać do niedzieli!

    Olgenek lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 28 września 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze nie, dopiero na przyszły tydzień umówiłam się do gino i urologa.

    Nie mogę myślec o niczym innym jak o testowaniu :) dzis rano miałam 37 stopni.. silna wola słabnie, ale strasznie boje się rozczarować. z jednej strony chce juz zrobic test, pobrac krew, zrobic usg i w ogole wszystko co mozliwe, a z drugiej strony strasznie sie boje, że nic nie wyjdzie..

    amela lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 28 września 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wiem co czujesz. Ja dziś rano zrobiłam test, niestety jedna kreska:( Nawet nie wiesz jaki jest mój smutek. @ mam dopiero jutro dostać, ale i tak wiem że nic z tego
    Siedzę sama w domu i popłakuje.
    Ale z całych sił trzymam kciuki za Ciebie. 37 stopni to ładnie się utrzymuje:) kiedy masz dostać @?

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 28 września 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o boże tak mi przykro.. zachowaj pogodę ducha, wszystko będzie dobrze, prędzej czy później! Może jeszcze za wcześnie na testy? kto wie?

    Teoretycznie 3.10-4.10 plus minus 3 dni zawsze daję, bo az tak regularnych cykli nie mam.. Boję się tak jak przed maturą :P ale steram się uspokoic zeby nic niczemu nie zakłóciło.. zawsze jest nadzieja.

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 29 września 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziej u miera ostatnia:) Czasami testy nie wykrywają ciąży tuż przed @.
    Ale nie chce się za bardzo nastawiać bo potem jest jeszcze trudniej :( Zobaczymy kiedy przyjdzie @. Póki co cisza :)

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ