X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak przeżyć spotkanie z ciężarnymi
Odpowiedz

Jak przeżyć spotkanie z ciężarnymi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Triste Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 26 lipca 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2023, 14:57

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobną sytuację, bo dwie bliskie koleżanki zaszły w ciążę jedna po drugiej. Oczywiście bardzo się cieszyłam ich szczęściem, ale kilka dni po drugiej szczęśliwej nowinie przepłakałam...
    Rozmawiałam z jedną z nich, mówiła, że najgorsze co mogę zrobić w tej sytuacji to zacząć się izolować. Ale teraz same mnie odizolowały gdy 95% tematów dotyczy dzieci... Najgorsze było gdy po rozbudzeniu przez lekarkę nadziei na inseminację, ta nagle oznajmiła, że kwalifikujemy się tylko do in vitro - przerabiałam wtedy mimo woli tematy laktatorów itp. Ok, nie wiedzą na czym polega problem, wiedzą że chodzę do kliniki, ale delikatności żadnej... Żeby choć tematów było po połowie, nawet nie zapytają jak się mam, czuję, jakby takie pytanie było zarezerwowane tylko dla ciężarnych czy kobiet po porodzie.
    Jak sobie z tym radzę? Nie radzę w żaden sposób. I to nie chodzi już o dziecko, którego nie mam, a o poczucie bycia odrzuconą, bo nie jestem taka jak ona. Jeśli chodzi o wspólny wyjazd, napomknęłam, że nikt nam nie zaproponował, to koleżanka powiedziała, że to wyjazd z dziećmi, więc siłą rzeczy nas nikt nie brał pod uwagę... Bardzo przykre. Wiem, że to zabrzmi brutalnie, ale mam wrażenie, że ta nowa sytuacja, w której wszystkie trzy się znalazlysmy to taki miernik siły relacji między nami. Zdałam sobie sprawę, że była powierzchowna, skoro w tej nowej rzeczywistości nie ma już dla mnie miejsca. U Ciebie oczywiście może być inaczej i tego Ci życzę, Twoja paczka to typowo babskie grono, zżyte ze sobą. Mam nadzieję, że dostrzegą, że są inne tematy, inne sprawy i będą delikatne w kwestiach, które są dla Ciebie bolesne.
    Faszerowanie się lekami na uspokojenie to nie jest dobre wyjście. Nie myślałaś o wizycie u psychologa?

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Różowa_90 Ekspertka
    Postów: 241 297

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pewnością trzy ciąże na cztery przyjaciółki to dużo, zwłaszcza w Twojej sytuacji. Musi to być bardzo trudne. Troszkę jestem w stanie sobie wyobrazić co możesz czuć, ponieważ od tego roku posypały się ciąże wśród moich znajomych. Było dobrze, cieszyłam się z nimi, dopóki nie poroniłam, o czym właściwie nikomu nie powiedziałam, na spotkaniach robiłam dobrą minę do złej gry, przeżywałam w sobie, w końcu poszlam do psychologa. Moja złość i frustracja skupiła się zwłaszcza na jednej parze, bardzo nam bliskiej, jest mi z tym źle, bo źle im nie życzę, psycholog dobrze mi to wytłumaczył i dużo przepracowaliśmy, ale i tak wiem, że odsunęłam się od tej pary i póki co nie jestem w stanie wrócić do wcześniejszej relacji. Uważam, że ludzie, którzy nie mają podobnych przeżyć związanych z płodnością i tematami pokrewnymi, nie mają pojęcia co takie osoby przeżywają i kompletnie nie wiedzą jak się zachować i nawet, się chyba specjalnie nad tym nie zastanawiają.

    Olaola, Limosa lubią tę wiadomość

    Początek 03.2021 - starania o pierwsze 👶
    2 cykle starań: 💔 31.05.21 - 8tc
    4 cykle starań: 26.11.21 - ⏸
    13.12.21 - jest ♥️!
    25.01.22 - prenatalne 👌 👨‍🦱
    22.03.22 - połówkowe 👌 👨‍🦱
    26.05.22-badanie III trymestru 👌👨‍🦱
    ❤️1.08.2022 - mamy synka! ❤️
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_90 wrote:
    psycholog dobrze mi to wytłumaczył i dużo przepracowaliśmy
    Jak psycholog zaleca radzić sobie z tym?

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Różowa_90 Ekspertka
    Postów: 241 297

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Jak psycholog zaleca radzić sobie z tym?

    Wydaje mi się, że nie ma uniwersalnej rady, bardzo indywidualnie do tego podchodzą, zależy z czym dana osoba ma problem, to nie jest takie łatwe. Rozmawialiśmy nie tylko o poronieniu, ale wielu sferach i sytuacjach życiowych i tych spotkań było kilka.
    Także ciężko mi przekazać ogólną radę, tu chodziło konkretnie o mnie i mi pomogło.

    Początek 03.2021 - starania o pierwsze 👶
    2 cykle starań: 💔 31.05.21 - 8tc
    4 cykle starań: 26.11.21 - ⏸
    13.12.21 - jest ♥️!
    25.01.22 - prenatalne 👌 👨‍🦱
    22.03.22 - połówkowe 👌 👨‍🦱
    26.05.22-badanie III trymestru 👌👨‍🦱
    ❤️1.08.2022 - mamy synka! ❤️
  • syskaa Przyjaciółka
    Postów: 78 42

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem, nie radzę sobie z wieścią o kolejnej ciąży wśród znajomych. Moja bliska przyjaciółka jest teraz w ciąży, rodzi za miesiąc, a ja kiedy powinnam być przy niej, nie potrafię zadzwonić czy napisać smsa, bo znów zacznie opowiadać o dziecku, ubrankach, przygotowaniach, a to tak boli. Zastanawiam się nad wizyta u psychiatry, byłam już raz u psychologa, ale chyba potrzebuję innych metod. Mąż juz nie wie jak ma mi pomóc, od znajomych i rodziny się oddalamy, bo ja nie chce się spotykać, żeby przypadkiem ów temat nie był poruszony.

    Poronienie samoistne 28.04.2020 [*]

    Ona-30l
    ANA1 - dodatnie
    reszta ok

    On-35l
    MSOME - I - 4%, II-4%
    Morfologia - 10%

    3 x IUI ❌
    21.10.2022 - IVF
    12 dpt(02.11) - beta 267,0
    14 dpt(04.11) - beta 613,0
    19dpt(09.11) - beta 4091,0
    26dpt(16.11) - beta 26543,0
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ