X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak przygotować się do ciąży ?
Odpowiedz

Jak przygotować się do ciąży ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od września chcemy z mężem się zacząć starać o kolejną ciążę (2 pierwsze poroniłam) z racji tego chcę się idealnie do tego przygotować, nie wiem czy w poprzednich ciążach ja coś zrobiłam źle, czy też nie nie ważne, przyczyny poronienia są nieznane.
    Niby do poronienia doszło w kwietniu natomiast starania rozpoczniemy od września bo wtedy umowę o pracę mi przedłużają na kolejny rok, teraz jestem na okresie próbnym a nie chcę się stresować dodatkowo że będzie nam $ brakowało.
    Biorę od października zeszłego roku kwas foliowy i magnez + B6, dodatkowo teraz jestem na duphastonie żeby wyregulawać cykle bo wcześniej były co 30, 40 dni. Teraz idealnie jak w zegarku 28. Dodatkowo z racji tego że mam żylaki na nodze a nikt mi badań pod kątem krzepnięcia krwi nie robił zaczęłam stosować acard.

    Czy moge cos jeszcze zrobić dla siebie by organizm miał się jak najlepiej ?? Macie jakieś rady ?

    Wiem tylko że jestem uzależniona od kawy i dzień bez 3 kubków kawy to dzień stracony :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś badania tarczycy? Bardzo ważne, szczególnie w przypadku wcześniejszych poronien.

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj homocysteinę i wit D3 oraz wszystkie hormony. Ze względu na wcześniejsze poronienia.
    Polecam zrobić posiew na bakterie przed staraniami. A zamiast kwasu foliowego actifolin - przyswaja sie całkowicie , a zwykły folik tylko u części osób.
    Ogranicz kawy do 1 dziennie i do dzieła we wrześniu :-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tarczyca w porządku,

    Alexiaa czy na te badania może mi dać skierowanie lekarz rodzinny ??

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na homocysteinę , prolaktynę , progesteron, testosteron niestety nie moze ale zapytaj o wit D3 bo nie wiem ( ja robiłam prywatnie) na pewno moze Ci dać na Tsh - ft3 i ft4 a anty tpo i anty tg musisz juz dopłacić. Rozbij sobie najwyżej na 2 cykle , najwiecej kosztuje witD3 i homocysteina - przynajmniej u mnie
    Teraz doczytałam, ze tarczyca ok a robiłaś pełna jej diagnostykę ? Czy tylko ft3 i ft4 ? Bo niekiedy te sa dobre a anty tpo i tg wyjdą zle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2016, 18:27

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tarczyce robiłam tylko ths tak mi lekarz kazał

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ