X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak się przygotować do drożności jajowodów
Odpowiedz

Jak się przygotować do drożności jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 4 listopada 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Idę do Was z zapytaniem, jak się przygotować do drożności jajowodów? Będę miała robione badanie po raz pierwszy. Próbowałam wyczytać coś w internecie, ale wiadomo, każda strona mówi co innego. Wiem, że rodzaj bólu jest kwestia każdej kobiety i zależy czy jajowody są drożne czy nie.
    Ale tu bardziej mi chodzi o takie kwestie: czy powinnam być na czczo? Tu raczej słabo by było gdybym musiała, bo zabieg zaplanowany mam na godz 15. Czy mam lrzyjmowac jakieś leki, też wyczytałam że zalecane jest wzięcie. Ale chciałabym zobaczyć, jak to było u was? Opowiecie mi?

  • Monisiaa Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 4 listopada 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Miałam w październiku na Polnej w Poznaniu . Ja nie musiałam w żaden sposób się przygotowywać ...samo badanie trwało kilka minut , leków sama nie brałam , dostałam kroplówkę z ketonalu i to wszystko . Po zabiegu musiałam poczekać ok 1.5h , w tym czasie dostałam wypis i mogłam opuścić oddział . Aha weź ...podpaski ...ja dość mocno krwawilam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2022, 23:47

    Asiekk lubi tę wiadomość

  • Kluska95 Autorytet
    Postów: 1625 2697

    Wysłany: 5 listopada 2022, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba być na czczo 😉 ja na sonoHSG wyszłam na godzinkę z pracy i wróciłam 😉 ból jest mocno indywidualny - jednych boli, innych nie. Wzięłam 2 ketonale godzinę przed zabiegiem. Mnie nie bolał, miałam lekkie plamienie tylko.

    Asiekk lubi tę wiadomość

    Starania o pierwszego 👶 od 11.2021 | 12.2021 - cp 💔
    _________
    Po 11 miesiącach...
    08.11 - 9dpo ⏸️
    10.11 - bHCG 47,16
    12.11 - bHCG 160,49 - przyrost 223% 🥳
    14.11 - bHCG 566,04 - przyrost 201% 🥳
    21.11 - pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🍀
    2.12 - mamy dzidziutka z bijącym ❤️
    23.12 - 2.8cm misia 🐻
    10.01 - prenatalne - niskie ryzyka 🎉 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    10.02 - 16+5 182g dziewczyneczki 🥰
    9.03 - 20+4 połówkowe - 384g bobasa 👶
    18.04 - 26+2 1032g Emilki 🌸
    19.05 - 30+5 III prenatalne 1835g Promyczka ☀️
    13.06 - 34+2 2718g Kluseczki 🍬
    30.06 - 36+5 3080g Miśki 🥰
    09.07 - 38+0 3350g Bobosia 👶
    22.07 - 40+0 3900g Babeczki 🙈

    31.07 Emilka na świecie!🩷👶

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jestem umówiona na to badanie na 12 listopada na 6:30 rano, także lipa straszna, ale innych godzin mój kochany doktor już nie miał :( a muszę to zrobić przed owulacją...
    Dostałam antybiotyk i ketonal do przyjmowania 2h przez badaniem... zobaczymy, napiszę po badaniu, jak to wyglądało. Lekarz mówił, że dzięki ketonalowi i antybiotykowi nie boli, no, ale wiadomo, każdy inaczej odczuwa ból...

    Asiekk lubi tę wiadomość

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 8 listopada 2022, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszkaq6 wrote:
    Ja akurat jestem umówiona na to badanie na 12 listopada na 6:30 rano, także lipa straszna, ale innych godzin mój kochany doktor już nie miał :( a muszę to zrobić przed owulacją...
    Dostałam antybiotyk i ketonal do przyjmowania 2h przez badaniem... zobaczymy, napiszę po badaniu, jak to wyglądało. Lekarz mówił, że dzięki ketonalowi i antybiotykowi nie boli, no, ale wiadomo, każdy inaczej odczuwa ból...

    To czekam na wiadomość, po badaniu ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2022, 22:22

  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 10 listopada 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu. Nie trzeba być na czczo ale lepiej wziąć przed badaniem leki przeciwbólowe.
    U mnie okazało się, że mam tylko drożny jeden jajowodów. Drugi niedrozny. Co do dalszych postępowań, mam się umówić na kolejną wizytę, a w tym roku niestety już mój ginekolog nie ma miejsc. I znów tyle czekania ...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ