Forum Starając się - ogólne Jak wyluzować?
Odpowiedz

Jak wyluzować?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 8 grudnia 2017, 16:58

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No jak? :( jestem spieta przed owu, żeby ją wyłapać, bo po owu progesteron. Jestem spieta po, bo obserwuję czy są jakieś objawy. Myślę o tym non stop.
  Chciałam odpuścić jeden cykl, ale nie mogę odpuścić progesteronu...
  Jakieś rady?
  W poprzednią ciążę zaszłam w cyklu, w którym stwierdziłam, że długa praca jeszcze przede mną... ale jak wyłączyć oczekiwanie i myślenie?

  Karolcia2a lubi tę wiadomość

 • Kingulla Autorytet
  Postów: 2698 2639

  Wysłany: 9 grudnia 2017, 18:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Też się chętnie dowiem...

  Sebek - 2010 <3 <3
  Starania od I 2016

  18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

  V 2019 IVF - 😭

  III 2020 😭

  Czekam na cud..

  HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 grudnia 2017, 13:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam :) dołączam się do pytania, bo ja też nie umiem przestać o tym myśleć...

 • Cukierkowa Autorytet
  Postów: 293 210

  Wysłany: 12 grudnia 2017, 14:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja nawet wczoraj od chłopa usłyszałam "weź wyluzuj", kiedy zaczęłam mu czytać o płodności. Ta.... "wyluzuj". Yhmhmm...

  Basia wrzesień 2018
  8p3o9jcgjn2k7381.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 grudnia 2017, 15:44

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No właśnie, a może właśnie tutaj tkwi problem naszej "bezpłodności"
  Kurde, tylko jak tu o tym nie myśleć???

  Kam. lubi tę wiadomość

 • kasienka1188 Przyjaciółka
  Postów: 80 23

  Wysłany: 13 grudnia 2017, 09:43

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Powiem na własnym przykładzie - miałam duże parcie na dziecko jeszcze miesiąc temu. Rok temu znalazłam pracę na umowę o pracę i mimo, że się męczyłam w niej, to pracowałam - bo jak zajdę w ciążę, to będzie płatne L4 i macierzyński. Kiedy w końcu zaczęliśmy się starać nie wyszło - i choć to był tylko jeden cykl starań, to zdałam sobie sprawę, że będę co miesiąc przeżywać katusze w pracy i liczyć na to, że jak najszybciej zajdę. A co jeśli starania potrwają rok, dwa? Albo i więcej? Nie wyobrażałam tego sobie, więc kiedy szefowa podjęła decyzję o sprzedaży firmy stwierdziłam, że odchodzę (mimo, że była możliwość kontynuacji umowy) i zaczynam własny biznes. To oznacza, że wstrzymujemy starania na kilka miesięcy.
  Kiedyś chciałam urodzić pierwsze dziecko przed 30-tką - jednak życie weryfikuje nasze plany ;) Zaangażowałam się w planowanie i organizowanie własnej firmy i moja obsesja minęła. Czasami jeszcze powracają wątpliwości i wyrzuty sumienia - zwłaszcza, że nieraz ktoś znajomy lub z rodziny pyta lub sugeruje, że można byłoby postarać się o dziecko. Albo gdy okazuje się, że któraś znajoma jest w ciąży :) Czasami więc to parcie wynika z presji jaką świadomie (albo nieświadomie) wywiera na nas społeczeństwo.
  Ja staram się cieszyć tym co mam - kochanym i wspaniałym mężem, moim hobby i organizacją firmy. I powtarzam sobie, że jestem wartościową kobietą bez względu na to czy będę mamą czy też nie.
  Pewnie jak na nowo zaczniemy się starać, to siłą rzeczy będę też myśleć o tym - jednak nie chciałabym aby stało się to obsesją. Może to zabrzmi jak oczywistość, ale myślę, że po prostu trzeba zająć czymś innym umysł.

  Magda - mbc, werni, Kormik, Sikorka.ka lubią tę wiadomość

  29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

  fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
 • Myszaka76 Ekspertka
  Postów: 412 63

  Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja sama nie wiem czy da się wyluzować. Osobiście po bardzo długich staraniach zdecydowaliśmy się na wizytę u psychologa. Korzystaliśmy z usług lekarza, który pracował w naszej klinice – w Invimedzie. I to co napisała kasienka1188 to prawda, jesteśmy wartościowe bez względu na wszystko.

  2x1nxuun6jmzurfc.png

  Hashi i PCO - Grudzień 2016
  Invimed pierwsza wizyta - Marzec 2017
  Insulinooporność i słabe wyniki nasienia - Kwiecień 2017


  Łykam euthyrox i metforminę!
 • terka Autorytet
  Postów: 9694 1966

  Wysłany: 3 stycznia 2018, 11:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo dobrym pomysłem jest uświadomienie sobie ze bycie mama nie jest warunkiem bycia kobieta. Kobieta -cudowna, piękna i niepowtarzalna jest sie po prostu ;)
  Niestety chyba takie odczucie jest gdzieś głęboko w głowie i siedzi ze "będę spełnioną kobieta jak będę mama".

  Kasienka znalazła super sposób jeśli chodzi o niemyślenie -założenie firmy zajmuje na pewno mega czasu i głowy ;) i dobrze, trzeba nam kobietom cos mieć na głowie bo inaczej wariujemy :P

  Liczenie ze powinnam teraz albo teraz zajść w ciąże nie pomoże. Terminy to moje drogie w pracy i na studiach a nie przy dziecku! :D Bo tylko zwiększa napięcie ze "sie nie udało". Jak spojrzycie na sex typowo tylko prokreacyjnie-no lipa będzie ciężko a i coraz więcej frustracji. A potem sytuacje gdzie nie chce sie wcale tego seksu bo ma sie dość i w głowie siedzi tylko czy sie uda czy nie... Zero radości, spadek libido, problemy w związku i patrzenie na męża nie jako partner tylko dawca nasienia a na siebie jako miejsce na dziecko a nie kobietę pełną wartości ... Malo przyjazna perspektywa, mam nadzieje troche dająca do myślenia ;)

  I tak-jestem obecnie w ciąży wiec moze któraś pomyśli - łatwo jej mówić... Ale zanim zaszłam w ciąże pracowałam przy dzieciach wiec tym bardziej potęgowało chęć swojego maluszka ;)

  https://www.maluchy.pl/li-73421.png
  Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
  21.01 69cm :)
 • akita Znajoma
  Postów: 18 2

  Wysłany: 5 stycznia 2018, 15:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mój ciągle mówi wyluzuj..a ja łatwo mu mówić, nie jest kobietą..nie ma pojęcia jak buzują hormony..a potem okres..i mówi, że nie mogę się tak załamywać za każdym razem..Chciałabym być w jego skórze, kiedy będzie dziecko to będzie, wiem,że to prawidłowe myślenie na zasadzie 'wyluzuj', ale to jest dla mnie ten moment,na który tyle czekalam, nie on. I nie mogę przestać obserwować cyklu, bo nawet jeśli nie mierzę temperatury, to wiem chociażby po śluzie, w którym miesiącu jestem..i nie wiem co musiałoby mnie zajac, żeby o tym nie myśleć.

 • k878 Autorytet
  Postów: 2693 1065

  Wysłany: 6 stycznia 2018, 18:24

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  wiem na własnym przykładzie, że to trudne, ale naprawdę pomaga - rzucić się w wir pracy, poświęcić hobby czy nawet jakiejś prostej rozrywce, wyjechać na fajny urlop, wszystko, żeby nabrać troszkę dystansu; tym bardziej jeśli badania są OK, owulka jest itd.; w przeciwnym razie człowiek naprawdę się spina czekając na dwie kreski i z każdym cyklem jest gorzej;

  nam się udało właśnie wtedy, gdy siedziałam w robocie codziennie do drugiej przez dwa tygodnie, łącznie z weekendami, testy owulacyjne zostały w którejś nieużywanej torebce i nie chciało mi się ich szukać, ogólnie to stwierdziłam, że w tym cyklu na pewno klapa, mąż mimo deklaracji na bank będzie chrapał jak wrócę, a nie czekał na seks o trzeciej nad ranem w środku tygodnia;
  no, ale czekał i się udało, i mamy teraz naszego bobasa <3

  Córeczka 12.2017 <3
  Córeczka 08.2019 <3
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 6 stycznia 2018, 19:04

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:23

 • Ojkaojka Autorytet
  Postów: 579 185

  Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ciężko mi się odnieść, ponieważ sama szukam sposobu na wyluzowanie :) Niestety my kobiety mamy wrodzoną skłonność do nakręcania i zamartwiania się. U mnie dochodzi do tego jeszcze tworzenie w głowie rozbudowanych historii " co by było gdyby". W czasie przedokresowym są to najczęściej rozważania negatywne i skłonności do stanów depresyjnych, czyli mieszanka wybuchowa :)
  Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się zapełnianie głowy przyziemnymi zadaniami i skupienie uwagi na codzienności. Zajęcia, praca, spotkania, ludzie i MINIMALIZOWANIE forum internetowego (wiadomo..)
  Inaczej nic z tego. Ciąża to nie jedyny okres, który nakręca emocjonalnie kobiety, później będzie strach przed porodem, strach przed niepowodzeniami dziecka, jego dorosłością i tak dalej. To się nigdy nie kończy ;) Zostaje chyba skupienie się na sobie, relacjach z innymi ludźmi i na swoim rozwoju (brzmi trochę jak kołczingowe brednie hehe) Staram się to uskuteczniać, za jakiś czas dam znać czy zdało egzamin.

  Znowu.ta.kryska lubi tę wiadomość

  12.2015 - poronienie 7 tc
  09.2018 - poronienie 17tc (triploidia)
  MTHFR_1298A-C homo|PAI-1 hetero
  AMH - 6,2
 • Natalia1984 Autorytet
  Postów: 1437 996

  Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:54

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja się maksymalnie skupiłam na zajściu w ciążę. Narzeczony był zły na mnie, że traktuję go już jako reproduktora. Bez przerwy siedzenie na forum, jakby to miało pomóc :P Milion witamin, żele, bez przerwy ryby i rośliny strączkowe do żarcia, kiełki. Ciągle mu powtarzałam, że mam plan zajść w ciążę do końca roku. Zupełnie niespodziewanie w 3 cyklu starań udało się. On mnie namówił wczoraj na test gdy wstałam z jednym okiem otwartym na siku o 8 rano. Wcześniej oczywiście karczemna awantura, że bez sensu, niech da już mi spokój z tymi testami, bo temperatura niska, bo krostkę mam przed okresem. Nie zdążyłam gaci naciągnąć na tyłek a już były dwie piękne krechy :) Latałam, ryczałam, panikowałam, robiłam kolejny. On leżał i się uśmiechał. I mówił ,,masz tą swoją temperaturę'' :) Teraz Andrzej jest szczęśliwy, całuje brzuch a ja chodzę smutna i zdołowana, bo nie umiem się cieszyć z dwóch kresek bo boję się poronienia (w kwietniu 2017 straciłam ciążę). Myślę, dołuję się, czytam głupoty. Tak już mamy i tyle. Każdy musi znaleźć swój sposób ;)

  klz9df9hvltz8vcc.png
 • zwaniola Koleżanka
  Postów: 52 0

  Wysłany: 22 lipca 2020, 14:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Oj sama jestem tego samego zdania. Wczesniej bardzo dużo pracowałam, koronawius w sumie dobrze na mnie wplynał bo pracy mam o wiele mniej ale nie traktuję tego jak wade.Daje mi to ogromne mozliwości rozwoju osobistego. Poza tym Jestem w stanie wyluzować, przewartościować swoje życie. Jeśli ogólnie szukacie dobrych sposobów na odstresowanie sie, polecam saunę

  http://www.vitalogy.pl/uroda,pielegnacja,2285,sauna-sucha-czyli-sauna-finska-alternatywa-dla-sauny-parowej-czym-jest-sauna-parowa-jakie-sa-jej-zalety.htm

  Chodzę od jakiegoś czasu i naprawdę mozna sie odprężyć!

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2020, 08:48

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego